Reklamı kapat

Samsung Kripto Para Çipleriyle İlk Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 27 Nisan 2018
0 görüntülenme

Samsung Electronics 2018’in ilk çeyreğinde yıllık kârında %58 artış olduğunu belirtti, artışın sebebi ise kripto madenciliğinde kullanılan çiplere talebin yükselişi.

Samsung’un yatırımcı ilişkileri bölümüm genel kurul başkanı Robert M. Yi Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre bu denli yükselişin sebebi yarı iletken ticareti, firmanın karındaki artış -15.6 trilyon Kore Won (14 milyar dolar) kar- ile yıllık çeyrekteki kâr rekorunu kırdı.

Yi olağanüstü artışı şöyle açıkladı:

“Yarı iletken endüstrisinde kazanç yıllar geçtikçe artıyor çünkü server ve ekran kartı talebi büyüyor ve aynı zamanda önde gelen akıllı telefonlar ve kripto madenciliğinde kullanılan çiplere talebin artmasıyla System LSI ve Foundry işlerinde gelişmeler gözleniyor.”

Madencilikte kullanılan çipler için Samsung tam bir sayı vermedi ancak, Şubatta onayladıkları gibi olumlu rakamlar hala sürüyor ve teknoloji devi artık artan talepleri karşılayabilmek için 8nm ve 11nm işlemci ürettiklerini söyledi.

Samsung’un kripto dünyasına katılması bölgede rekabete de sebep oldu, Tayvanlı çip üreticisi TSMC de benzer şekilde büyümeye devam ettiğini duyurdu.

Samsug maden işlemcilerine olan istedğin ikinci çeyrekte de artmaya devam edeceğini ön görüyor.

Coindesk-Wolfie Zhao

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance’in Yeni Üyesi Golem Hızla Değer Kazandı Kripto para dünyasının kalbi haline gelen Binance, borsa listesine yeni bir ekleme yaptı: Golem. Bu listelenme sonrasında da gelenek bozulmadı ve Golem yüzde 20 seviyelerinde değerlendi.   Kripto para tutkunlarının yakından takip ettiği Golem, Binance borsasına eklenerek...
Serkan Eser 27 Nisan 2018