Reklamı kapat

Samsung Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 20 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Samsung, üç Baltık Ülkesinde şifreli ödeme platformu olan CopPay ile kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.

Litvanya merkezli şirket bugün duyuruyu yaptı. Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerindeki Tallinn, Riga, Vilnius ve Kaunas’taki müşteriler, Samsung akıllı telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları, TV setlerini ve daha fazlasını kripto para ile satın alabilecekler.

Güney Koreli çokuluslu şirket, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Dash, NEM ve Steem ile yapılan kripto ödemelerini kabul edecek.

Şirket ayrıca, basın açıklamasının ardından, kripto paranın yakında Samsung’un çevrimiçi mağazalarında kabul edilen bir ödeme yöntemini de beraberinde getireceğini duyurdu.

CopPay haberlerin ışığında, “İş dijitalleşmesine doğru büyüyen bir trend var. Artık müşteriler küresel perakendecilerde ve yerel lokantalarda kripto para birimiyle mal ve hizmete ödeme yapıyor.” dedi.

Nakliye Maliyetleri Azalabilir

Samsung blokzincirin sahip olduğu potansiyeli görüyor. Öyle ki, küresel arzı yönetmek için teknolojiyi kullanıyor. Bloomberg’in Nisan raporunda, büyük şirket blokzincir sayesinde yılda bir milyar dolar değerinde küresel sevkiyatlar olabileceğini söyledi. Ayrıca nakliye maliyetlerini yüzde 20’ye kadar azaltabilir.

Samsung, kripto para dünyasına yabancı değil. Ocak ayında şirket, kripto madeni çipi sektörüne gireceğini açıkladı.

Duyuru, Samsung’un gelirlerini artırmaya yardımcı olan madencilik çiplerine yönelik artan talebin belirtildiği kazanç raporunda yer aldı. Nisan ayında, firma, 2011 yılının ilk çeyreğinde faaliyet karlarında yıllık bazda %58’lik bir artış kaydetti ve bu da kısmen kripto para birimi madencilik çiplerine olan talepten kaynaklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple’ın Koini Eleştirilmeye Devam Ediyor: “XRP Gerçek Bir Kripto Para Değil” XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı yönündeki tartışmalar popülerliğini koruyan bir mesele olmaya devam ediyor. Bu tartışmayı gerçekleştirenlerin içinde bir uzman var ki XRP’nin gerçekten bir kripto para olmadığını dahi söylemekte. Bu arada SEC, XRP’yi bir menkul...
Mert Kaya 20 Temmuz 2018