Şant Manukyan Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Kilit Seviyelere Dikkat Çekti

altin gumus bitcoin ethereum
altin gumus bitcoin ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin –Ünlü ekonomist Şant Manukyan bu hafta Bitcoin ve Altın’da meydana gelen artışları yorumladı. Piyasalarda özellikle Nasdaq tarafında ay sonunda açıklanacak olan bilançolara dikkat şeken Manukyan, açıklanacak olan verilerle Nasdaq tarafında bir hareketliliğin yaşanabileceğini ifade ediyor.

Varlık sınıflarındaki çelişkilerin sonuç itibariyle iyi olmadığını ifade eden Manukyan, ABD seçimlerinin de piyasada önemli etkiler bıraktığını ifade ediyor.

Dolar ve Euro

Mali paket ile seçimlerin fiyatlandırılmaya başlayabileceğini vurgulayan Manukyan, dolar ve Euro paritelerine değinerek Dolar / Euro kurunun 1.19 seviyesine doğru gidebileceğini ifade ediyor.

Corona vürüsünden dolayı yeniden bir deflasyonun gündeme gelmesinin piyasayı olumsuz yönde etkileyeceğinin altını çizen Manukyan, Altın fiyatlarının yeni ATH’sine ulaştığını ifade ediyor.

Altın ve Gümüş  Fiyatları

Son 5 gündeki altın fiyatlarına vurgu yapan Manukyan, gümüşün altına göre daha önde hareket etttiğini belirterek gümüşün artık 26 dolar bölgesine doğru bir saldırıya geçeceğini ve bu seviyeden sonraki hareketlerin daha da sert olacağını ifade ediyor.

Gümüşün yükselişinin altına göre üstünlüğü olduğunu ifade eden Manukyan, asıl doğru olanın portföyümüzü doğru bir şekillendirme olduğunu vurguluyor.

Hisseler

Hisse tarafına bakıldığınada Manukyan, 2020’ye kadar bir yükseliş trendinin olduğunu ancak 2018’dden itibaren düşüş yönlü tepeler olduğunun altını çiziyor.

Petrol konusunda da beklentilerin gerçekleşmediğinin altını çizen Manukyan, kendisinin biraz daha tarım odaklı fiyatlara baktığını vurguluyor.

Bono fiyatlarında önemli çelişkiler olduğunun altını çizen Manukyan, 0,45 seviyesinin aşağı yönlü kırılması durumunda daha fazla risklerin söz konusu olacağını ifade ediyor.

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin’den önce Ethereum’a değinen Manukyan, ETH’de bir kırılmanın gerçekleştiğini belirterek, 340 dolara doğru bir hareketle karşı karşıya kalınacağını ifade ediyor.

Uzun vadede Bitcoin’e karşı Ethereum’un halen tabanda olduğunu ifade eden Manukyan, Bitcoin tarafında da önemli bir kırılmanın gerçekleştiğini ve bu durumun altcoinler için de bir pozitif durum ortaya koyacağını ifade ediyor.

Konunun FED ve faizle bir ilgisinin olmadığını belirten Manukyan, altcoinlere yönelimin Bitcoin’e de yaradığını ifade ediyor.

Şant Manukyan’ın açıklamalarını bu linkten takip edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Şant Manukyan Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Kilit Seviyelere Dikkat Çekti

Şant Manukyan Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Kilit Seviyelere Dikkat Çekti

şant manukyan altın gümüş bitcoin ethereum kriptokoin com
şant manukyan altın gümüş bitcoin ethereum kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Ünlü ekonomist Şant Manukyan’dan bugün Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum için önemli açıklamalar geldi. Açıklamaların detayına geçmeden önce son günlerde özellikle piyasalarda volatil bir havanın estiğini belirtelim.

Şant Manukyan ABD’de yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak yaşanan son olayların özellikle Trump’a karşı Biden’ı öne geçirdiğini ifade ediyor.

Amerika’da ibrenin Biden’a kaydığını, bu yüzden bu durumun fiyatlanacağının altını çizen Manukyan bu durumun bir risk unsuru olarak değerlendirilebileceğini de ifade ediyor.

Asya tarafındaki borsalarda kuvvetli artışlarla karşı karşıya olduğumuzu belirten Manukyan bu durumun pozitif bir hava oluşturduğunu vurguluyor.

Altın ve Gümüş

Altına yönelik değerlendirmelerinde Manukyan dün ani bir kırılmanın meydana geldiğini ancak 1.750 dolar seviyesinin geçilemediğini ifade ediyor.

Gelen satışlarla birlikte altının 1.725 dolar seviyelerinde bulunduğuna dikkat çeken Manukyan, Gümüş tarafında da bir satışın meydana geldiğini dolayısıyla gümüşün şu an zorlanabilecek bir bölgede olduğunu, ancak şu anki seviyeler itibariyle bir panik havasına kısa vadede girilmesine gerek olmadığını vurguluyor.

Bitcoin ve Ethereum

Bitcoin’de dün bir heyecan yaşandığının altını çizen Şant Manukyan Bitcoin’in 10.400 doları kırmadığı müddetçe yükseliş yönlü hareketi gerçekleştiremeyeceğini ifade ederek 10.400 dolar direncinden sonra sert bir düşüşe tanık olduğumuzun altını çiziyor.

Aynı durumun Ethereum için de geçerli olduğunun altını çizen Manukyan, 250 dolar seviyesinde Ethereum’un sert dirençle karşılaştığını, Bitcoin’deki gerilemeye paralel olarak Ethereum’da da bir gerilemenin olduğuna dikkat çekiyor.

Stablecoin konusunun çok iyi anlaşılamadığına dikkat çeken Manukyan, Tether tarafında önemli artışlar olduğunu bu hareketlerin Bitcoin için önemli olduğunu, burada iki senaryonun söz konusu olduğunu vurguluyor.

Tether basımının talep üzerine söz konusu olduğu birinci senaryoda Mart ayındaki hareketlilik nedeniyle insanların USDT’ye yöneldiğini ifade ediyor.

İkinci senaryoda ise FED’in bara basmasının eleştirildiği noktaların Tether’da da yaşanıyor olmasına dikkat şeken Manukyan, bu durumla ilgili olarak dünkü Bitcoin hareketinin kendisini memnun etmediğini zira Tether basımının hemen ardından hızlı bir şekilde BTC’nin 10.400 dolara çıkıp sonra 9.400 dolar seviyelerine doğru bir gerilemenin şüpheli bir durum oluşturabileceğini ifade ediyor.

İki aydaki hareketin önemli olduğunu ifade eden Manukyan BTC için 8.800 dolar seviyelerine doğru bir kayışın söz konusu olabileceğini ancak kısa vadeli satışların biraz rahatsız edici olduğunu ifade ediyor.

Şant Manukyan’ın açıklamalarını bu linkten izleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Şant Manukyan Altın, Gümüş, Bitcoin ve Ethereum İçin Bu Kilit Seviyelere Dikkat Çekti