Santiment İsim Verdi: Bu 3 Altcoin ‘Fırsat Bölgesine’ Girdi!

Santiment 3 Altcoin Fırsat Bölgesinde
Santiment 3 Altcoin Fırsat Bölgesinde
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain analiz platformu Santiment, önemli bir metriğin 3 altcoin için ‘satın alma sinyalleri’ yaktığını söylüyor. Analizler, piyasanın bir dizi olumsuz gelişme eşliğinde satış baskısı altında olduğu dönemde geldi.

Santiment analistleri, birkaç altcoin projesinin gözden kaçtığını söylüyor

On-chain analiz platformu yeni bir raporda, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranının altcoin yatırımcıları için satın alma sinyalleri yaktığını söylüyor. Piyasanın çift haneli düşüş yaşadığı son günlerde, MVRV modeli altcoin satın almak için zamanın geldiğini gösteriyor.

Santiment, fiyatların daha da düşebileceğini, ancak mevcut seviyelerin Ocak ayının fırsat bölgeleri olduğunu belirtti. Bahsedilen fırsat bölgesine ulaşmış 3 altcoin projesi şu şu şekilde…

Ethereum tabanlı altcoin projeleri fırsat bölgesinde işlem görüyor

Santiment ekinden Brian Quinlivan, dYdX (DYDX), Hashflow (HFT) ve Mask Network’ın (MASK) “fırsat bölgesinde” bulunan altcoinlerden bazıları olduğunu söyledi. Quinlivan’a göre, fırsat bölgesinde işlem gören altcoin’lerde pozisyon eklemek veya yeni bir pozisyon almak mantıklı olabilir. Ayrıntılı analizlerin bir kısmında şunları söylüyor:

MVRV modelinde fırsat bölgesine ne kadar yakın olduğunu gösteren bir algoritmamız var… Burada birkaç farklı altcoin görebiliriz. Sanırım dYdX’i bir, Hashflow’u ve Mask [Network]’ü bir tane olarak görüyorum.

Burada sıfır çizgisinin [fırsat bölgesinin başlangıcı] üzerindeki herhangi bir şey, pozisyonumuza bir ekleme yapılmasının mantıklı görülebileceği ortalamadan daha iyi bir noktadadır. Ya da yeni bir pozisyon açmak mantıklı olabilir.

ABD’nin kripto hamlesi daha fazla düşüş getirebilir mi?

Kaynaklara göre, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, kripto para madenciliği şirketlerine, kullandıkları gücün maliyetinin %30’u kadar bir tüketim vergisi getirmeyi planlıyor. Hazine Bakanlığı’na göre, sahip olunan veya ödünç alınan bilgi işlem kaynaklarını kripto para madenciliği yapmak için kullanan herhangi bir şirket, 31 Aralık’tan itibaren yıllık %10’luk aşamalar halinde üç yılda uygulanması beklenen %30’luk vergiye tabi olacak.

Ayrıca, Başkan Joe Biden’ın 2024 Mali Yılı bütçesi, vergi boşluklarını kapatmak üzere kripto paralar için yeni satışı kurallarının uygulanmasına yönelik bir teklif içeriyordu. Kriptokoin.com olarak ABD’nin çok yakın bir zamanda yeni kripto para yasasını gözden geçireceğini aktardık.

Beyaz Saray’a göre ABD hükümeti, 31 Aralık 2023’ten itibaren kripto para birimlerine kısıtlamalar getirmeyi ve ülkenin boşluğu kapatmaktan yaklaşık 24 milyar dolar kazanmasını bekliyor. Bunun öncesinde, kripto bankası Silvergate’ın operasyonlarını durduğunu açıklaması BTC fiyatında 20.000 doların kırılmasına yol açtı. BTC iki ay sonra tekrar kritik desteğinin altına düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment İsim Verdi: Bu 3 Altcoin ‘Fırsat Bölgesine’ Girdi!