Santiment İsim Verdi: Bu 3 Altcoin ‘Fırsat Bölgesine’ Girdi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
490 görüntülenme
Santiment 3 Altcoin Fırsat Bölgesinde

On-chain analiz platformu Santiment, önemli bir metriğin 3 altcoin için ‘satın alma sinyalleri’ yaktığını söylüyor. Analizler, piyasanın bir dizi olumsuz gelişme eşliğinde satış baskısı altında olduğu dönemde geldi.

Santiment analistleri, birkaç altcoin projesinin gözden kaçtığını söylüyor

On-chain analiz platformu yeni bir raporda, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranının altcoin yatırımcıları için satın alma sinyalleri yaktığını söylüyor. Piyasanın çift haneli düşüş yaşadığı son günlerde, MVRV modeli altcoin satın almak için zamanın geldiğini gösteriyor.

Santiment, fiyatların daha da düşebileceğini, ancak mevcut seviyelerin Ocak ayının fırsat bölgeleri olduğunu belirtti. Bahsedilen fırsat bölgesine ulaşmış 3 altcoin projesi şu şu şekilde…

Ethereum tabanlı altcoin projeleri fırsat bölgesinde işlem görüyor

Santiment ekinden Brian Quinlivan, dYdX (DYDX), Hashflow (HFT) ve Mask Network’ın (MASK) “fırsat bölgesinde” bulunan altcoinlerden bazıları olduğunu söyledi. Quinlivan’a göre, fırsat bölgesinde işlem gören altcoin’lerde pozisyon eklemek veya yeni bir pozisyon almak mantıklı olabilir. Ayrıntılı analizlerin bir kısmında şunları söylüyor:

MVRV modelinde fırsat bölgesine ne kadar yakın olduğunu gösteren bir algoritmamız var… Burada birkaç farklı altcoin görebiliriz. Sanırım dYdX’i bir, Hashflow’u ve Mask [Network]’ü bir tane olarak görüyorum.

Burada sıfır çizgisinin [fırsat bölgesinin başlangıcı] üzerindeki herhangi bir şey, pozisyonumuza bir ekleme yapılmasının mantıklı görülebileceği ortalamadan daha iyi bir noktadadır. Ya da yeni bir pozisyon açmak mantıklı olabilir.

ABD’nin kripto hamlesi daha fazla düşüş getirebilir mi?

Kaynaklara göre, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, kripto para madenciliği şirketlerine, kullandıkları gücün maliyetinin %30’u kadar bir tüketim vergisi getirmeyi planlıyor. Hazine Bakanlığı’na göre, sahip olunan veya ödünç alınan bilgi işlem kaynaklarını kripto para madenciliği yapmak için kullanan herhangi bir şirket, 31 Aralık’tan itibaren yıllık %10’luk aşamalar halinde üç yılda uygulanması beklenen %30’luk vergiye tabi olacak.

Ayrıca, Başkan Joe Biden’ın 2024 Mali Yılı bütçesi, vergi boşluklarını kapatmak üzere kripto paralar için yeni satışı kurallarının uygulanmasına yönelik bir teklif içeriyordu. Kriptokoin.com olarak ABD’nin çok yakın bir zamanda yeni kripto para yasasını gözden geçireceğini aktardık.

Beyaz Saray’a göre ABD hükümeti, 31 Aralık 2023’ten itibaren kripto para birimlerine kısıtlamalar getirmeyi ve ülkenin boşluğu kapatmaktan yaklaşık 24 milyar dolar kazanmasını bekliyor. Bunun öncesinde, kripto bankası Silvergate’ın operasyonlarını durduğunu açıklaması BTC fiyatında 20.000 doların kırılmasına yol açtı. BTC iki ay sonra tekrar kritik desteğinin altına düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Traderı 2 Coinde Short
Altcoin Traderı, Bu 2 Coinde Short Açtı: Milyonlarlar Kazandı! Kripto para piyasası Mart ayının Silvergate iflası ve şahin Fed duruşu eşliğinde yönünü tekrar değiştirdi. Başarılı bir altcoin traderı Andrew Kang, bu ortamda bile kar edilebileceğini gösteriyor. Altcoin piyasası yeni yılın en düşük seviyelerine hazırlanıyor Bitcoin ve...
Buğra Çağlar 2 hafta önce