Santiment Liste Verdi: Bu Altcoinler Alım Sinyali Veriyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
534 görüntülenme
Santiment Altcoinler Alım Sinyali Veriyor

Altcoinler hafta sonu Silvergate’in neden olduğu satışların ardından toparlanmaya çalışıyor. Analitik firması Santiment, bazılarının bu krizde ideal satın alma bölgesine yaklaşmış olabileceğini söylüyor.

Santiment’e göre, altcoin yatırımları için ortaya çıkan bir dizi fırsat var

On-chain analiz platformu 9 Mart tarihli analizlerinde, altcoinlerin Ocak başından beri görülmeyen seviyelerle tekrar alım bölgesine döndüğünü paylaştı. Hangilerinin en çok düştüğünü belirlemek için piyasa değeri-gerçekleşen değer (MVRV) oranı kullanıldı. Santiment’in analizlerine göre:

Dip fiyatlardan altcoin almak için bekliyorsanız, MVRV modelimiz bu zamanın geldiğini gösteriyor.

Fiyatlar elbette daha da düşebilir, ancak bu, Ocak ayının başından bu yana fırsat bölgelerinde en fazla kripto para oldu.

Bu arada, altcoinlerin çoğu 2021’deki ATH seviyelerinden %80’den fazla düşüş gösteriyor. Bununla birlikte, Santiment’in MVRV bulguları, uzun vadeli kazançlar için iyi olabilecek bir faktör belirledi.

Santiment’in MVRV bulguları

MVRV, bir coin’in piyasa kapitalizasyonunun gerçekleşmiş kapitalizasyonuna oranıdır. Bu iki metriğin karşılaştırılması, piyasa karlılığını değerlendirmek için fiyatların ne zaman ‘gerçeğe uygun değer’in üzerinde veya altında olduğu hakkında bir fikir edinmek için kullanılabilir.

Yaklaşık 3,5’ten daha yüksek değerler, sistemde daha büyük bir gerçekleşmemiş kâr derecesini gösterir. Glassnode’a göre bu, yatırımcıların kazançları kilitlemek için para dağıtma olasılığını artırıyor.

Bu altcoinler fırsat bölgesine yaklaştı

Santiment’e göre, yanıp sönen düşük alım sinyalleri arasında 0x (ZRX), DYDX, Yearn Finance (YFI) ve bir avuç belirsiz altcoin yer alıyor. Yüksek hacimli altcoin’lerin fiyatlarına bakıldığında, birkaçının zirvelerinden büyük ölçüde düştüğü görülüyor. Bunlar arasında %88 ile Ripple (XRP), %89 ile Cardano (ADA), %90 ile Dogecoin (DOGE), %93 ile Solana (SOL) ve %90 ile Polkadot (DOT) yer alıyor.

Bu kayıplar, Kasım 2021’de 3 trilyon doları biraz aşan zirvesinden %66 gerileyen genel kripto piyasasından daha büyük. Karşılaştırıldığında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %68 düştü.

Kripto para piyasası geri çekiliyor

CoinGecko’ya göre, toplam kapitalizasyon 1,04 trilyon dolara düştüğü için kripto pazarları günde %1,7 daha geriledi. Bitcoin, Perşembe sabahı 24 saat içinde %1,8 kayıpla 21.773 dolardan işlem gördü. BTC, son iki hafta içinde %10 değer kaybederek şu anda üç haftanın en düşük seviyesinde.

Ethereum ise %1,3 düşüşe 1.540 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte, ETH’nin iki haftalık kaybı yalnızca %6 civarında. Altcoinler arasında, beklendiği gibi, Polygon (MATIC), Solana (SOL), Cosmos (ATOM) ve Lido (LDO) için ağır kayıplarla kan kaybediyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere bazıları Voyager’in satış baskısıyla karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Altcoin İçin Selloff
Türklerin Çokça Aldığı 4 Altcoin İçin Selloff Uyarısı! Altcoin piyasası Silvergate iflas haberlerinin gündeme geldiği 3 Mart’tan bu yana düşüyor. ATOM ve DOGE popüler kriptolarda çift haneli değer kaybetti. Kripto analistleri hangi seviyeleri belirliyor? Altcoin piyasası biriken genel baskıdan muzdarip Cosmos (ATOM) genel baskı arttıkça...
Buğra Çağlar 3 hafta önce