Santiment: Balinaların Avladığı 4 Altcoin Bunlar!

1.843 görüntülenme
Santiment: Balinaların Avladığı 4 Altcoin

On-chain analiz platformu Santiment, birden fazla altcoin ağında büyük balina işlemleri tespit etti. İşlemler volatiliteyi artırdı, ancak şu anda kadar büyük bir satış yapılmadı.

Santiment, 4 altcoin ağında yüklü balina işlemleri tespit etti

Kripto piyasası analiz platformu, birden fazla altcoin ağında artan balina işlemleri konusunda uyarıyor. Santiment analistlerinden “Brianq”, gelişmenin bir ‘satış’ yerine artan volatiliteye işaret edebileceğini öne sürüyor. Yüklü balina işlemlerine konu olan altcoin projeleri: Loopring (LRC), Aave (AAVE), DyDx (DYDX ve Curve (CRV).

On-chain analisti ayrıca, Ocak ayındaki kripto rallisinden birkaç altcoin’in faydalandığından bahsediyor. Piyasa, lider kripto para birimi Bitcoin’e odaklanırken, birçok altcoin önemli fiyat artışları kaydetti ve bazıları 30 günden kısa bir süre içinde değerini ikiye katladı.

Analist ek olarak, alışılmadık balina davranışlarına sahip birkaç altcoin tespit etti. Bu altcoinler, Ocak ayındaki genel fiyat artışından büyük ölçüde yararlanarak son zamanlarda yüklü işlemler kaydetti. Özellikle Loopring (LRC), aşırı balina aktivitesi nedeniyle sadece Ocak ayında %113 değer kazandı.

Santiment, dün, LRC ağında değeri 100.000 doları aşan 41 işlem gerçekleştiğini aktarmıştı. İlginç bir şekilde, LRC’den sonraki işlemlerde küçük bir fiyat düzeltmesi yaşandı, bu da bu işlemlerin geçici düşüşten sorumlu olmadığı anlamına geliyor.

Balinalar, FTX çöküşü ardından merkezsiz platformlara yöneliyor

Santiment’in listesindeki çoğu altcoin’in DEX platformu olması dikkat çekiciydi. Başka bir örnekte Aave (AAVE), Ocak rallisinde henüz LRC kadar yükseğe tırmanmamasına rağmen aynı gün 106 balina işlemi kaydetti. Belirlenen balina işlemleri de AAVE’nin fiyatını hemen etkilemedi. %173’lük etkileyici kazancı, ağında sayılan 100.000 doların üzerindeki 61 işlemden nadiren etkilenen DYDX için de benzer bir senaryo vardı.

Analiste göre, belirlenen balina işlemlerinin tutarlılığı, yatırımcıların altcoin piyasasına daha fazla dikkat etmesini gerektiriyor. Gelişme, anlık bir kar elde etme egzersizi anlamına gelse de, gelecek şeylerin sinyalini verebilir. On-chain analist, önümüzdeki günlerde veya haftalarda altcoin piyasasından daha önemli çıkışlar olabileceğini kaydetti.

Bitcoin’de balinalar geri döndükçe yükseliyor

Altcoin piyasasını saran balina işlemlerinin yanında, toparlamaya devam eden Bitcoin’in yakında 23.000 dolar fiyat seviyesini geçebileceğine dair işaretler var. Fiyat artışı, bunun balinaların hareketinden kaynaklandığını düşündürdü.

CryptoQuant’ın metriklerine göre, 2 Ocak’ta Bitcoin’in Coin Days Destroyed (CDD) incelemesi, yaklaşık 50.000 coin’in yok edildiğini ortaya çıkardı. Ayrıca, bir süredir depoda tutulan BTC sayısı azaldı ve CDD akışında önemli bir artış olmadı.

Ayrıca, Santiment verilerine göre, Ocak 2023’te 1 milyon doları aşan balina aktivitesi Aralık 2022’ye kıyasla arttı. Artan balina faaliyeti nedeniyle borsalar üzerindeki satış baskısı da yoğunlaştı.

CryptoQuant’ın balina istatistiği, borsalardaki azalan balina oranına rağmen balina aktivitesinde bir artış olduğunu da gösteriyor. Ayrıca, oranın düşüşü borsalarda batan balina hareketinin bir göstergesi olabilir. Kriptokoin.com olarak analistlerin fiyat beklentilerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıradaki Dev Boğa Koşusunun Lideri Altcoin
Finans Devi: Sıradaki Boğa Koşusunun Lideri Bu Altcoin! Finans devi Fool analistlerinden güncel bir rapor, 2023 yılına planlanan bir dizi ağ yükseltmesi eşliğinde kurumsal yatırımcıların dikkatini çekebilecek altcoin projesine yer verdi. Uzmanlar, son yıllardaki başarılı güncellemelerin sıradaki boğa koşusunda etkili olmasını bekliyor. Uzmanlar, sıradaki boğada...
Buğra Çağlar 2 ay önce