Reklamı kapat

Santiment, Bu 3 Altcoin’e Gözleri Çevirdi: Güçlü Yükseliyorlar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Ekim 2021
0 görüntülenme
122 1225124 big

Kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum yeni ATH’leri perçinledikten sonra tükeniyor gibi görünüyor. Çeşitli altcoin projeleri çift haneli karlar elde ettiğinden ve yıldız kripto, yaklaşık 60.000 dolarlık desteğini kaybettiğinden, piyasada hareketlilik artıyor. Özellikle, Helium (HNT), Cosmos (ATOM) ve Holochain (HOT), düşüş eğilimini bastırarak son zamanlarda en çok kazananlar olarak ortaya çıktı. Bu nedenle, analist Qadir AK’a göre güçlü yükselişe hazır görünüyorlar.

Altcoin projeleri HNT, ATOM ve HOT Santiment’ten onay aldı

Analiste göre kripto analitik platformu Santiment’in verileri göz ardı edilmemeli. Firmaya göre Helium, Cosmos ve Holo sırasıyla %16, %15 ve %18 piyasa değeri kazandı. Bu nedenle, önemli yükseliş sinyalleri veriyorlar. Makalenin devamında, bu altcoin’ler için potansiyel fiyat hedeflerini inceliyoruz. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Santiment verilerine aşağıdaki tweet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Altcoin Helium (HNT) teknik analiz

Helium (HNT), IoT yardımcı programları için oluşturulmuş, Blockchain altyapılarıyla çalışan yenilikçi bir platformdur. Salı günü, altcoin, 26.31 dolar ATH’sinin ötesine geçmek için limandan uzaklaştı. Yine de HNT fiyatı 24,15 dolar civarında bir konsolidasyondan geçiyor. 4 saatlik grafikte alıcılar ve satıcılar arasındaki çekişme devam ederken, analiste göre belirleyici seviyelere yaklaşıyor.

Analiste göre alıcılar emir defterlerine yüklenirse, altcoin önceki ATH’yi geri aldıktan sonra %10 ila %15 daha yükselebilir. Aksine, ayılar piyasayı kontrol altına alırsa HNT’nin fiyatı yaklaşık 20 dolar düşebilir.  Bununla birlikte, HNT’nin fiyat hareketinin ana katalizörlerinden biri, Dish network ile yakın zamanda yaptığı işbirliği olmuştur. Bu ortaklık, trader’lerin HNT kazanmak için Dish Network’te uyumlu Helium 5g Hotspot’ları dağıtmalarını sağlar. 

Cosmos (ATOM) fiyat analizi

Cosmos (ATOM), gelişmiş birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği kolaylaştıran merkezi olmayan bir ağdır ve yükselişe %10 kazançla eşlik etti. Özellikle, ağın işlem hacmi günün her saatinde %300’ün üzerinde arttı. ATOM’un önceki ATH’si olan 44.70 dolara yaklaştıktan sonra fiyatı önemli bir düzeltmeden geçiyor. 4 saatlik grafikte satıcıların alıcılara hakim olduğu görülüyor.

Şu anda altcoin 37,63 dolardan işlem görüyor, eğer satış baskısı devam ederse, analiste göre ATOM 36.74 dolarlık dip desteğe kadar ağır bir düzeltmeden geçebilir. Ayrıca, RSI faktörünün 60,8 olması, sağlıklı bir konsolidasyon evresini gösteriyor. Dolayısıyla, önümüzdeki birkaç saat içinde çok sayıda alıcı devreye girerse, analist ATOM fiyatının 47.586 dolar civarına ulaşabileceğini düşünüyor. 

Holochain (HOT) fiyat analizi 

Holochain (HOT), son günlerde büyük kazançlarla çok sayıda medya vızıltısı yaratan P2P bir ağdır. 4 saatlik grafik, yatırım oranında büyük bir artış olduğunu gösteren büyük yeşil mumları vurgulamaktadır. Ekosistemdeki son gelişmeler, fiyat ivmesinin Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 0.0125 dolarda yeniden test edilmesine yol açtı. Birkaç saat önce büyük satın alma siparişleri gerçekleştiğinden, altcoin iyi satışlarla düzeltme yapıyor.

Analiste göre Holochain’in (HOT) fiyatının yaklaşık 0,0095 dolarlık bir düzeltmeye uğraması bekleniyor. RSI faktörü oldukça yeşil göründüğünden, HOT fiyatı Eylül ayının en yüksek seviyesini geçerek 0.0135 dolara ulaşabilir. Bununla birlikte, Bitcoin dominansı, diğer altcoin’lere nakit çıkışını gösteren haftanın başından bu yana değer kaybediyor. Ayrıca, bu altcoin piyasa değerindeki en son büyüme, altcoin sezonunun başlangıcına da tanıklık ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

WhatsApp Image 2021 10 27 at 18.06.29
Spellfire, 100 Nadir NFT Kartını Satışa Çıkardı! Spellfire’ın ilk sınırlı üretim NFT kartları, NFT pazaryeri OpenSea’nin raflarına ulaştı. Spellfire NFT’leri benzersiz özelliklerin karışımını sunar ve piyasadaki başka hiçbir şeyle karşılaştırılamaz. Zaman içinde test edilmiş oyun ve modern dokunuşları birleştiren bu yeni konseptte bir ömür...
Kriptokoin.com 27 Ekim 2021