Santiment: Bu Metaverse Coin, Patlama Görebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 15 Ekim 2022
7 görüntülenme
Santiment: Bu Metaverse Coin, Patlayabilir

Analitik firması Santiment, yeni analizlerinde, bir süredir radarında olan bir metaverse coin projesinin tekrar yükselişe geçebileceğini söyledi.

Santiment’e göre durgunluk sona ermek üzere

Santiment’in güncel analizlerine konu olan Decentraland (MANA), haftalık zaman diliminde yükseliş işaretleri gösteriyor. Ancak günlük grafikte durum bir dönüş öncesinde hala daha fazla düşüş göstereceği yönünde. MANA, Mayıs 2021 zirvesinde 5,91 dolara ulaştığından bu yana paralel bir azalan kanal içinde düşüyor. Süre gelen düşüş Mayıs 2022’de 0,62 dolarda dip buldu.

MANA teknik analiz

Teknik kısımda, aşağı doğru hareket nedeniyle kanalın destek hattı kopmuş gibi görünüyor. Ancak fiyat daha sonra yön değiştirerek çok uzun bir alt fitil (yeşil simge) üretti. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle, kripto analisti Valdrin Tahiri, en olası sonuç olarak bir noktada kırılma bekliyor. Bu olasılık, Decentraland fiyatının şu anda kanalın üst yarısında işlem görmesi ile daha da güçleniyor. Ayrıca haftalık RSI’da yükseliş eğilimine sahip (yeşil hat).

Santiment, metaverse coin fiyatında yakın bir patlama bekliyor

Santiment, benzer şekilde kısa vadede düşüş beklese de, bazı metrikler uzun vadede patlamaya işaret ediyor. Analitik firması, kar/zarar oranı bazında MANA’nin son 3 yılın en düşük seviyelerinde olduğunu paylaştı. Bu durum genellikle yukarıda yöne sonuçlanmaktadır. Benzer bir durum, daha önce 6 haftalık düşüşten sonra %610 üzerinde artışla sona erdi.

Diğer yandan, bu yükseliş işaretlerine rağmen, daha önce Ağustos 2021’den bu yana destek görevi gören 0,75 dolarlık kritik yatay bölgenin altına düştü. Ek olarak, RSI günlük zaman dilimindeki yükseliş eğilimi çizgisini kırdı. Bu, Decentraland’ın fiyatının, 0,49 dolar olan bir sonraki mevcut destek seviyesine doğru aşağı doğru hareket etmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu nedenle, haftalık ve günlük zaman bazda incelemeler, son bir kırılmadan önce MANA fiyatının 0,49 dolara düşebileceğini gösteriyor.

MANA neden önemli?

MANA, piyasanın en büyük metaverse coin’lerinden biridir. Arkasındaki ekip, Decentraland platformunu 2015 yılında kurdu. Spesifik olarak kendisini “kullanıcıların sahip olduğu bir dünya” olarak tanımlar. Ayrıca, kullanıcıların tasarım yapmasına, keşfetmesine ve ticaret yapmasına izin veren ilk sanal dünya olmayı hedefliyor.

CryptoWhat’ın kurucusu ve yaratıcısı Patrick Moore, geçen yıl verdiği bir demeçte, “bu endüstri ne kadar yeni doğmuş olsa bile, ciddi Decentraland oyuncuları NFT ürünlerini alıp satarak önemli bir gelir elde etmeyi başardılar” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Popüler Altcoin Hedef Alındı
Dolandırıcılar Durmuyor: Popüler Altcoin Hedef Alındı! Dolandırıcılar, en popüler DeFi altcoin projelerinden birinin akıllı sözleşmelerini manipüle etti. Tehlike hala devam ederken, şu anda 3,3 milyon dolar zararda. Popüler DeFi altcoin projesi açık verdi Byte Masons Web3 geliştirme stüdyosunun CEO’su deneyimli geliştirici Justin Bebis,...
Buğra Çağlar 15 Ekim 2022