“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinde Şifreyi Çözdü!

“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinde Şifreyi Çözdü!
“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinde Şifreyi Çözdü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analiz firması Santiment, borsalardaki Bitcoin ve Ethereum arzının düştüğünü belirtiyor. Bununla birlikte en büyük stablecoin olan Tether (USDT) yığının arttığını kaydediyor. Analiz firmasına göre, bu durum kripto piyasasındaki potansiyel bir yükseliş göstergesi.

Analiz firması: Bu iki eğilim “altın bir kombinasyon”

Santiment, USDT’nin toplam arzının %24,1’inin şu anda borsalarda olduğunu söylüyor. Analiz firması, bunun Mart ayından bu yana en yüksek seviye olduğunu belirtiyor. Analiz firması ayrıca Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) borsalardaki arzının düşmeye devam ettiğini kaydediyor. Bunun da yatırımcıların en büyük iki kripto varlığı HODLing konusunda rahat olduklarını gösterdiğini vurguluyor. Santiment bu iki eğilimi “altın bir kombinasyon” olarak adlandırıyor ve firmanın “gelecekte daha fazla alım ilgisine” işaret ettiğini söylüyor.

Kripto
Kaynak: Santiment

Ayrıca Santiment, Bitcoin’in Nisan ayından bu yana en yüksek benzersiz adres faaliyetine tanık olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analiz firması günde ortalama 1,1 milyon BTC adresinin varlığı gönderip aldığını kaydediyor. Bununla birlikte Santiment, yatırımcıların son Bitcoin rallisini BTC varlıklarını küçük bir kârla elden çıkarmak için bir fırsat olarak gördüklerini belirtiyor.

Kaynak: Santiment

FTX, devasa kripto varlıklarını satmaya başlarsa!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, müflis kripto borsası FTX’in devasa kripto varlıklarını satmaya başlaması gündemde. Santiment, bu konuyu da yakından takip ediyor. Analiz firmasına göre, hareketsiz Ethereum ve Binance Coin (BNB) bu hafta tam da FTX’in olası tasfiyesine ilişkin haberlerin ortasında aniden hareketlendi. Bu doğrultuda analiz firması şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum ve Binance Coin tokenlerinin cüzdanlarda bulunduğu ortalama yaş, büyük bir durgunluğun ardından çok daha gençleşti. Her ikisinin de bu hafta başlayan FTX tasfiyeleri ve satışlarıyla aynı zamana denk geldiğine inanıyor musunuz?

Kaynak: Santiment

Kripto piyasası performansı

Bitcoin fiyatı yazı sırasında %0,50 artışa 26.547,25 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saatlik hacmi ise %7,24 düşüşle 11.683.592.830 dolara geriledi. Bu arada, son yedi günde Bitcoin fiyatı %2,67 artış kaydetti. Bu arada, lider kripto para gün içi işlemlerde 26.840,50 dolara kadar yükseldi. Gün içi en yüksek seviye, Bitcoin fiyatının Eylül ayındaki en yüksek seviyesine işaret ederek bu ay olası bir düşüşe ilişkin endişeleri hafifletti.

Öte yandan, Ethereum fiyatı %0,97 artışla 1.636,73 dolara yükselirken, hacmi %10,90 düşüşle 4.079.256.763 dolara geriledi. Geçtiğimiz yedi gün içinde kripto para fiyatı %0,16 arttı. Bu arada ETH, gün içi performansı sırasında 1.652 dolara kadar yükseldi. Toncoin fiyatı ise Cumartesi günü %12,79 artarak 2,20 dolardan işlem gördü. Boğa altcoin’in son 24 saatlik hacmi %115,61 artışla 79.388.871 dolara yükseldi.

Kripto

Ancak, meme coin’leri devam eden hafta boyunca pozitif bir ivme gösteremedi. Dogecoin fiyatı yaklaşık %1,76 ve Shiba Inu fiyatı %2,42 oranında geriledi. Bununla birlikte, son 24 saat içinde Dogecoin fiyatı %0,88 artışla 0,06226 dolara yükseldi. Shiba Inu fiyatı ise %0,63 artışla 0,000007413 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinde Şifreyi Çözdü!