Santiment Network Token Nedir? SAN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 9 Kasım 2022
16 görüntülenme
Santiment Network Token Nedir? SAN Ne İşe Yarar?

Santiment Network Token nedir? Santiment Network Token (SAN), veri platformu Santiment içerisinde kullanılan bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Santiment nedir, Santiment Network Token nedir, ne işe yarar, SAN nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin saygın veri besleme platformu Santiment’in bu kripto para birimini birlikte inceleyelim.

Santiment nedir?

Bir veri platformu olan Santiment, kripto para piyasasının gerçek durumunu gösterir. Kullanıcılara piyasa hakkında içerik akışları ve şeffaf bir veritabanı sağlar. Platform, Cofound tarafından yönetilen ilk projedir ve yeni başlayanlar için merkeziyetsiz bir şekilde hizmet verir. Santiment temelde şeffaf bir proje veritabanı oluşturur. Böylece yatırımcılara, güvenilmez kitle kaynaklı projeleri belirleme ve bunlardan kaçınma yolu sağlar. Kullanıcılar, platform aracılığıyla yatırım risklerini azaltır. Bununla birlikte, ticaret avantajları sağlamak için nesnel verileri ve içerik akışlarını kullanırlar.

Santiment platformu, nesnel, güvenilir bilgilere erişime olanak tanımak için birkaç farklı bilgi merkezi içerir. Bu merkezlerdeki bilgiler, Blockchain uzmanları tarafından denetlenir ve sadece en doğru veriler platforma eklenir. Bunlar içerik akışları, SANbase ve son olarak veri beslemeleridir. İçerik akışları, bir bültene benzer düzenli, güncel pazar içeriğini sağlar. SANbase, kripto para birimi projelerinin kitle kaynaklı bir veritabanı olarak çalışır. Son olarak veri beslemeleri, çok sayıda kaynaktan alınan verilerin veri akışlarına eklemeyi mümkün kılar.

Santiment Network Token (SAN) nedir?

Kullanıcılar platform içerisindeki çeşitli özelliklere erişmek için Santiment Network Token’e ihtiyaç duyar. Santiment Network Token (SAN), Santiment’in kendi yerel kripto para birimidir. Bununla birlikte temelde Ethereum Blockchain’e dayalı bir ERC-20 tokenidir. Bu kripto para birimi Santiment’in ekosistemine erişmek için gereklidir. Buna göre sağlanan tüm özelliklerde ve bilgilerde SAN karşımıza çıkar. Bu token ağı güvenceye almak ve pasif bir gelir akışı elde etmek için tutulabilmektedir. Ayrıca, özel veri kümelerinin açık artırmalarında harcanabilmektedir.

SAN ne işe yarar?

  • Ödemeler: Kullanıcılar veri akışlarına erişmek için Santiment Network Token (SAN) sahibi olmalıdır. Token bir abonelik hizmeti veya veri açık artırması aracılığıyla kullanılabilmektedir.
  • Staking: Bir SAN sahibi olarak, bazı Santiment hizmetlerine erişmek için kripto paralarını stake etmek gerekir. Bu, kurumsal ortakları büyük miktarlarda SAN paylaştırmaya ve ekosistemi daha da büyüterek kendi kullanıcı tabanlarına erişim vermeye teşvik eder.
  • Ödül: Ağa veri katkısında bulunan kullanıcılar, ödül olarak SAN token alır. Kitle kaynaklı veri akışlarına güç veren şey budur.

Santiment Network Token nedir? SAN nasıl alınır?

SAN şu anda Uniswap ve Bancor Network borsalarında alınıp satılmaktadır. Santiment Network Token satın almak isteyen yatırımcıların bu borsalardan birine üye olması gerekmektedir. Bunun ardından ilgili yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak kripto para birimini satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MATIC, LINK, DOT ve VET Büyük Haberler Duyurdu!
MATIC, LINK, DOT ve VET Büyük Haberler Duyurdu! Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK), FibSwap ile yeni bir ortaklık kurdu. VeChain’in (VET) en büyük main-net hard-fork’u dağıtıma hazır. Polkadot (DOT), yeni nesil hackathon metaverse şampiyonasını başlattı. Detaylar için bizi okumaya devam ediniz. MATIC ve LINK, FibSwap...
Vural Erkan 9 Kasım 2022