Şaşırtan Gerçek: Warren Buffett “Fare Zehiri” Dedikten Sonra Bitcoin’e Ne Oldu?

warren buffett bitcoin kriptokoin com
warren buffett bitcoin kriptokoin com
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Max Keiser, önde gelen yatırımcı Warren Buffett Bitcoin için “Fare Zehiri” tanımını yaptığından beri BTC’nin %350’den fazla arttığını vurguluyor.

En ünlü geleneksel yatırımcılardan biri olan Warren Buffett’in bu tanımı kullanmasının üzerinden tam 3 yıl geçti.

O sırada kripto para biriminin ölümünü öngörürken, BTC şu ana kadar hayatta kaldı,%300’ün üzerinde artış gösterdi. Piyasa değeri Buffett’in şirketi Berkshire Hathaway’i geçti.

Warren Buffett’in Şirketini Yiyen Fare Zehri

Yıl 2018’di. Bitcoin, parabolik fiyat artışının ardından kripto para başına yaklaşık 20.000 $’lık görünmeyen yüksek seviyelere çıktıktan sonra soğumaya başlamıştı.

O yılın Mayıs ayı başlarında BTC, değerini %50’den fazla düşürerek 10.000 $’ın altına gerilemişti.

Çok sayıda Bitcoin şüphecisi ve saldırgan, takip eden ayları varlığa karşı saldırmak için sık sık bir fırsat olarak kullandı.

Warren Buffett, bir zamanlar dünyadaki en zengin adam olarak kabul edildi ve onların arasındaydı.

Omaha Kahini CNBC’ye, BTC’nin “muhtemelen fare zehiri” olduğunu söyledi. Tüm kripto para birimleri için “kötü bir son” öngörerek daha da ileri gitti.

Warren Buffett

O sırada, yönettiği Berkshire Hathaway şirketinin A Sınıfı hisseleri yaklaşık 295.000 $’dan işlem görüyordu. B sınıfı hisse senetleri 200 doların hemen altındaydı. Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin, CNBC röportajının çıktığı gün yaklaşık 9.500 dolar seviyesinde idi.

Üç yıldan daha kısa bir süre sonra hızlı ileri sarıldı ve her iki tür şirket hissesi de çift haneli kazançlara işaret etti. BRK A şu anda 350.000 $’dan işlem görürken, BRK B 233 $’a gidiyor. 3 yılda ortalama %18 artış demek.

Bu kazanımlar oldukça saygın olsa da, ” fare zehri”nin daha iyi iş çıkardığı görülebilir. Aslında, o zamandan beri değerini dört katından fazla artırdı.

BTC kısa süre önce 40.000 $’ın üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $’ a geldi. Yüzde olarak ifade etmek gerekirse – Mayıs 2018’dekinden neredeyse %350 daha yüksek.

Dahası, izleme kaynağı Asset Dash, bitcoin’in piyasa değerinin Berkshire Hathaway’inkini çok aştığını söylüyor. Buffett’in şirketi 550 milyar dolarlık mevcut değerleme ile 12. sırada yer alırken, kripto para birimi bu yazının yazıldığı sırada 752 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

“Bitcoin Warren Buffett Nakit İçin Bir Fare Zehiri”

Buffett’in cümleleri, kripto para birimi topluluğu içinde ve dışında kötü bir üne kavuştu. ABD’li fon yöneticisi ve yatırımcı Bill Miller, kısa süre önce Buffett’in sözlerine atıfta bulundu, ancak Bitcoin’in “nakit için fare zehiri” olduğunu söyledi.

Max Keiser bir adım daha ileri gitti ve “bitcoin’in fare zehiri ve Warren Buffett’in fare olduğunu” söyledi. Popüler TV sunucusu Buffett’i “neredeyse tamamen eyaletin bağışlarıyla yaşayan birinin mükemmel bir örneği” olarak tanımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Şaşırtan Gerçek: Warren Buffett “Fare Zehiri” Dedikten Sonra Bitcoin’e Ne Oldu?