Danışmanlık Devi: Satın Alınacak En İyi Kripto Para Bu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2.068 görüntülenme
Satın Alınacak En İyi Kripto Para

Danışmanlık devi Fool analistleri, 2023’te satın alınacak en iyi kripto para birimini bulmak için BTC, ETH, ADA, SOL ve DOGE gibi çeşitli ağır topları inceledi.

Fool analistleri, bu kripto para biriminin açık ara öncü olduğunu düşünüyor

2022’de değerinin neredeyse üçte ikisini kaybeden kripto para piyasası, bu yıl şu ana kadar yaklaşık %30 değer kazandı. Takvimin dönüşüyle ​​birlikte, yatırımcılar bir kez daha kripto paralara ısınıyor gibi görünüyor. Coinmarketcap.com’a göre, şu anda 22.000’den fazla çeşitli token var. Fakat bunlardan yalnızca bir avucu önümüzdeki yıllarda kalıcı olmayı başaracak…

Diğer tokenler ne olacak?

Hiç şüphe yok ki, Dogecoin ve Shiba Inu gibi diğer popüler kripto ağları kısa sürede fırladı ve bazı şanslı insanları çok zengin yaptı. Yine de sorun, bu meme coin’lerin gerçek dünyada herhangi bir faydadan yoksun olması. Esas olarak riskli finansal spekülasyonlar için bir araç olarak kullanılırlar.

Sonra Ethereum, Cardano ve Solana gibi daha umut verici Blockchain’ler var. Tüm bu akıllı sözleşme özellikli altcoin projeleri, çeşitli sorunları çözmeye çalışıyor, ancak en önemlisi, maliyetli ve verimsiz aracıları ortadan kaldırarak tüm endüstrileri bozabilmeleridir. Merkezi olmayan finans protokolleri ile tasarruf ve borç verme işi birincil hedeftir.

Ünlü Kripto Para Şirketi, Coinlerini Sattı! İşte Detayı

Ancak bu projelerin güvenlik ve ağ sorunları göz ardı edilmemeli. PoS mekanizmaları nedeniyle giderek daha merkezi hale gelebilirler, ayrıca karmaşık ve genellikle gecikmeli teknik geliştirmelere sahipler.

Bitcoin zorlayıcı özelliklere sahip

Fool analistlerinin 2023 seçimi Bitcoin, bir dizi özelliğiyle alternatiflerinden ayrılıyor. 14 yaşındaki en eski kripto para birimi, ne kadar uzun süre geçerliliğini korur ve hayatta kalırsa, hiçbir yere gitmeme olasılığı o kadar artar. Analistler, Bitcoin’in sıkıcı doğasının veya basitliğinin ve karmaşık özelliklerin olmamasının aslında bir avantaj olduğuna inanıyor. Ayrıca Bitcoin, 21 milyonluk sabit nihai token arzını değiştirebilecek herhangi bir kişi veya küçük bir grup insan tarafından kontrol edilmiyor.

Ancak en önemlisi, Bitcoin’in bugün dünyamızın karşı karşıya olduğu inanılmaz derecede büyük iki sorunu çözmesi. Birincisi, Bitcoin parayı düzeltmeye çalışıyor. Son 15 yılın büyük bir kısmında hükümetlerin devasa bütçe açıkları vermeye devam ettiğini gördük. ABD’de faiz oranları yükselme yolunda olsa da borç yükü artmaya devam ettiği için Fed’in rotasını tersine çevirmesi an meselesi. Sonuç olarak %2 hedefinin üzerinde inatçı bir enflasyon olabilir.

Politikacılar tarafından kontrol edilmeyen ve manipüle edilmeyen serveti depolamak için bir yere sahip olmak, Bitcoin’in amaçlarından biridir. Ek olarak ve dolaylı olarak, Bitcoin dünyayı sürdürülebilir ve bol enerjiye yönlendirmeye yardımcı olabilir. Ancak gerçek şu ki, Bitcoin madenciliği nedeniyle çok fazla enerji tüketiyor. İyi haber, bu enerjinin çok yakın bir zamanda tamamen yenilenebilir kaynaklardan sağlanabilmesi.

Bitcoin, kripto para piyasasını pozitif fiyat hareketleriyle sırtılıyor

Kasım ayında 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.800 doların altında olan Bitcoin, ATH seviyesinden %75’den fazla uzaklaştı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 2023’te şimdiye kadar %40 civarında toparlanmayı başardı. Son beş yılda %139 artmasına rağmen, son fiyat hareketi Bitcoin için daha yüksek bir pozitif yükselişin başlangıcı olabilir.

Halving adı verilen önemli bir olay sayesinde, madencilerin işlemleri gerçekleştirmek ve ağı güvence altına almak için aldığı ödül, kabaca her dört yılda bir yarı yarıya azalır. Bir sonraki halving’in Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Analistlere göre Bitcoin’in fiyatı genellikle bu önemli olaydan önceki ve sonraki dönemde yükselir. Bu gerçek, şimdi Bitcoin’de yükselişe geçmek için iyi bir zaman olabileceği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu (SHIB) Milyoner Yapabilir mi?
Shiba Inu (SHIB) Sizi Milyoner Yapabilir mi? Kripto para piyasası 2011, 2015 ve 2017’de olduğu zor zamanlar geçirirken, bir çok yatırımcı Bitcoin ve Dogecoin gibi köklü kriptolarla servet kazandı. Peki Shiba Inu (SHIB) da yatırımcılarını milyoner yapmaya devam edebilir mi? Shiba Inu (SHIB) bu...
Buğra Çağlar 2 hafta önce