“Satmayın” Diyen Yatırım Uzmanı, Altın Beklentilerini Paylaştı!

YFBZcHBv gold bug frank holmes optimistic about btc prospects in 2021 says halving cushioned demand
YFBZcHBv gold bug frank holmes optimistic about btc prospects in 2021 says halving cushioned demand
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar, özellikle Y kuşağı, Bitcoin’in 21 milyon tokenle sınırlandırılması ve altın yatırımcılarının altın varlıklarını satması nedeniyle son zamanlarda altından daha fazla Bitcoin’e ilgi duyuyor. US Global Investors CEO’su Frank Holmes, Bitcoin yatırımcılarının aynı zamanda onları elinde tuttuğunu söylüyor. Bu yılın başlarında, Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerini geçti. Piyasa jargonunda Bitcoin’e genellikle ‘dijital altın’ deniyor. Yatırım uzmanının Denver Gold Forum’da vermiş olduğu bir röportajdaki önemli başlıkları Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için hazırladık.

“Altını daha çekici hale getirmek için, Y kuşağına hikayemizi anlatmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor”

Aynı zamanda US Global Investors’ın Baş Yatırım Sorumlusu olan Frank Holmes, vermiş olduğu röportaja şu açıklamalarla başlıyor:

Yatırımcılar merkezi olmadığı için Bitcoin satın alıyor. Aynı zamanda özel mülk ve taşınabilir. Aynısı altın için de geçerli. Asıl soru, altınları nereden alıyorlar? Altın yatırımcıları altınlarını ellerinde tutmuyor. MicroStrategy ortaya çıkıyor ve hisse senedi fiyatını altı kat artırıyor. Michael Saylor devreye giriyor ve bu üst düzey işi para kaynaklarının basılmasından daha hızlı büyütemeyeceğini söylüyor. Geri dönüp Bitcoin’i vekil olarak kullanacak.

Altın

US Global Investors CEO’su, altın yatırımcılarının, serbest nakit akışları varsa, hikayelerini yeniden konumlandırmaları ve altınlarını satmayı bırakmaları gerektiğini vurguluyor. 

Dünyamızda altın söz konusu olduğunda ne oldu, bu hisseler karşılaştırmalı çalışma analizinde çok daha nicel odaklı ve çok daha sağlam. Altını daha geniş çapta, daha çekici hale getirmek için milenyum kuşağına hikayemizi anlatmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor.

Frank Holmes, yatırımcılara altın yatırımlarını tutmalarını ve satmamalarını tavsiye ediyor

Hem Bitcoin hem de değerli metal bu yıl kazançlar ve kayıplar arasında gidip geldi. Frank Holmes, Bitcoin ve kıymetli metal yatırımlarına ilişkin yaklaşımını şu şekilde açıklıyor:

Y kuşağı tüm bu para basımını satın alıyor, ancak Bitcoin üzerine bahis oynuyor. Yatırımcıda yankı uyandıracak olan şey, altın üreticisinin orada basılan paranın bir fiyat alacağına inanmasıdır. Ve altın ve gümüşün fiyatı yükselecek çünkü aslında onu tutuyorsunuz, ama olan bu değil.

Altın

Frank Holmes, yatırımcılara altın yatırımlarını elinde tutmalarını ve satmamalarını tavsiye ediyor ve “Büyük bir serbest nakit akışınız varsa ve ürününüze gerçekten altın veya Bitcoin gibi inanıyorsanız, o zaman onu elinde tutmalısınız” diye ekliyor. US Global Investors CEO’su açıklamasına şöyle devam ediyor:

Eğer yüksek Blockchain için yaptığımız gibi altınımı tutuyorsam, kripto paralarımızı da tutuyoruz. Bitcoin, Etherum yükseldiği için gelirimiz artmakla kalmıyor, envanterimiz 5 milyon dolardan 130 milyon dolara çıkıyor. Bu büyük bir bilanço varlığı.

Altın endüstrisindeki birleşme ve satın almalar

Frank Holmes, altın endüstrisindeki birleşme ve satın alma faaliyetlerini de ele alıyor. Yatırım uzmanı konuya ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yapıyor:

2006-2007’de metal madencileri arasında büyük bir seyreltme oldu. Altın fiyatları o noktadan hareketlendi. Ama o altın stokları olmadı. Sonra 2011’de başka bir ralli yaşadık. Yine, birikme yapmayan bu çılgın birleşmeler vardı. Bugün daha fazla birikim yaptıklarını düşünüyorum. Bugün çok daha akıllı birleşmeler ve satın almalar yapılıyor. Bugün ile 2007 arasındaki temel fark seyreltme.

Altın

US Global Investors, hava yolculuğu endüstrisinde 52 hisseden oluşan bir sepet olan Jets ETF’yi yönetiyor. Jets, pandemi sırasında önemli ölçüde büyüyen yönetim altında yaklaşık 4 milyar dolarlık varlığa sahip. Frank Holmes, havayolu endüstrisi hakkında çok olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu ve Covid nedeniyle gördüğümüz durgunluğun yalnızca geçici olduğunu söylüyor:

Jets ETF’miz geçen yıl günde 40.000 hisseden 8 milyona çıktı. Gördükleri şey üzerine büyük kurumsal ve perakende tarafından tetiklenen 40 milyon dolardan 4 milyar dolara çıktı. Yatırımcılar, merkezi olmayan bilgi olan internette kendi araştırmalarını yaptılar. Sonra tipik olarak, her krizden sonra havayolları yüzde 70 düştü ve ardından yüzde 120 arttı. Yatırımcılar kendi araştırmalarını yaptılar ve tahmin edin ne oldu? Warren Buffet yanılıyordu ve haklıydılar!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Satmayın” Diyen Yatırım Uzmanı, Altın Beklentilerini Paylaştı!