SEC Başkan Adayı Gensler’dan Kripto Açıklaması: “Değişim İçin Bir Katalizör”

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 Mart 2021
0 görüntülenme
sec

ABD Başkanı Joe Biden’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) öncülük etmesi adına aday gösterdiği Gary Gensler, 2 Mart tarihindeki onay duruşması sırasında kripto para birimi düzenlemeleri hakkında konuştu. Gensler, Senato Bankacılık Komitesine, kripto para birimi yeniliğini destekleyeceğini söyledi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ise “değişim için bir katalizör” olarak tanımladı:

“MIT’de bu konularda öğrettiğim gibi, bu yeniliklerin değişim için bir katalizör olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve kripto para birimleri, ödemelere ve finansal kapsayıcılığa yeni bir düşünce getirdi. Ancak aynı zamanda yatırımcıları koruma konusunda yeni sorunlar da ortaya çıkardı… SEC’de onaylanırsa, yeniliği teşvik etmek için çalışacağım.”

Kriptopara dostu Gensler’ın, sonunda bir Bitcoin ETF’ini onaylaması ve aynı zamanda SEC’in Ripple’a karşı açtığı davaya başkanlık etmesi bekleniyor.

Gensler, Biden başkanlık kampanyasında danışman olarak görev yaptıktan sonra Ocak ayı ortasında resmen aday gösterildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

grayscale 1 1280x720 1
Grayscale, Milyonlarca Dolarlık Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) Satın Aldı! Son 30 gün içinde, Grayscale Investments 35.855.625 Stellar (XLM) satın aldı. Şirket ayrıca geçen ay 243.519 ETH, 174.900 LTC ve diğer altcoin’lerden satın aldı. Firma, ABD’deki akredite ve kurumsal yatırımcıların kripto para satın almalarına izin veren birkaç...
Aslı Dinçer 2 Mart 2021