SEC Başkanı Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’ler Hakkında Konuştu!

Vural Erkan
Vural Erkan 21 Ekim 2021
4 görüntülenme
gary gensler 1

Bugün Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen bir konferansa katılan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, son zamanların ilgi odağı olan kripto para piyasası hakkında konuşmaya devam etti. SEC Başkanı, stablecoinler Tether ve USDC’nin, Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) gibi kripto paralar arasındaki işlemleri kolaylaştırmak için kullanıldığını belirtti.

Gary Gensler, altcoin piyasasının düzenlenmesi gerektiğini belirtti ve yatırımcıları uyardı

SEC Başkanı Gary Gensler, daha önceki konuşmalarında da ifade ettiği, “bazı altcoinlerin menkul kıymet statüsünde olduğu” görüşünü tekrarladı. Gary Gensler, buradan hareketle, bu tür altcoin projelerinin SEC’in düzenlemelerine uymaları gerektiğini ifade etti. SEC Başkanı’na göre,  kripto para sektöründe ve borsalarda Federal Mevduat Sigorta Fonu ve FED tarafından incelenmeyi gerektirecek ürünler var. Bu arada, Joe Biden hükümetinin stabilcoinlerle ilgili yasal bir düzenleme hazırlığında olduğunu hatırlatan Gary Gensler, kripto para konusunda yatırımcıları uyardı:

Aslında stablecoinlerin birçoğu kamuya ait değil. Bu kripto paralar platformların kendilerine ait. Dolayısıyla yatırımcılar ile borsa arasında sadece bir kredi ilişkisi var. Düzenleyici kurumlar bunu görmezden gelemez. Bu nedenle, finansal istikrarı ve yatırımcıyı koruması için regülatörlerin bu durumu dikkate alması gerekiyor.

Altcoin

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Çin’de kripto para yasaklarının konuşulduğu günlerde, Çin’in rakibi ABD’de de kripto piyasası gündemde. Son günlerde stabilcoinler üzerinden bir tartışma yürütülüyor ve resmi kurumlarda stabilcoinlerin finansal istikrar için risk teşkil edebileceğine dair endişeler dile getiriliyor. Bu doğrultuda Joe Biden hükümetinin, kısa bir süre içerisinde kripto piyasasının riskleri, alınması gereken önlemler ve yatırımcı koruması bakımından bir rapor yayımlaması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

raw bank of americanin yil sonu dolartl tahmini 320 939674167
Bank of America’dan Kripto Yatırımı: Bu 43’ünden Aldı! Bank of Amerika, kripto varlık riskleri nedeniyle piyasa değerleri artmaya hazır olduğundan bu 43 kripto bağlantılı hisse senedini satın alın açıklamasında bulundu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da. Kripto para tavsiyesi Bank of America’nın kripto para stratejistleri Alkesh Shah ve Andrew...
Zeki Uyanık 21 Ekim 2021