Bir Sorun Var mı? SEC Başkanı Ethereum ETF Hakkında Konuştu!

Ethereum
Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD SEC’in spot Ethereum ETF başvurularına ilişkin onay süreci devam ediyor. Bu süreçte ETF uzmanları ürünlerin ticaretinin başlamasına çok da kalmadığını söylüyor. Bununla birlikte Bernstein analistleri, Bitcoin ETF’lerine kıyasla spot Ethereum ETF’leri için daha düşük talep öngörüyor. Analistler, ETH stake etme özelliğinin bulunmamasının spot ETH dönüşümünü azaltmasını bekliyor. Bitcoin’in ilk hamle avantajı, kripto ETF’lerine yönelik genel talebi doyurabilir.

ABD SEC Başkanı: Spot Ethereum ETF onay süreci “Sorunsuz”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bugünlerde sert dalgalanmalara sahne oluyor. Bu belirsiz ortamda yatırımcılar bir katalizör olacağı beklentisiyle spot Ethereum ETF ürünlerinin hayata geçmesini gözlüyor. Bunun için farklı tarihler telaffuz edilse de henüz net bir tarih yok. Bu yüzden, SEC Başkanı Gary Gensler’in konuşmalarından bunun ipucunu arıyorlar. SEC Başkanı Gary Gensler, son açıklamalarında spot Ethereum ETF onay sürecinde bir sıkıntı olmadığını söyledi. Gensler, sürecin “sorunsuz” geçtiğini belirtti.

Sıcak Gelişme: SEC Başkanı, Spot Ethereum ETF için Tarih Belirtti!

Analistlere göre Ethereum ETF Bitcoin’e kıyasla daha düşük talep görecek!

Bernstein tarafından hazırlanan yeni bir araştırma raporu, Ethereum ETF’lerin Bitcoin muadillerine kıyasla daha küçük ölçekte de olsa yatırımcı talebi göreceğini öne sürüyor. Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, ETF’de ETH stake etme özelliğinin olmamasının daha az spot ETH dönüşümüne neden olabileceğini vurguluyor. Bununla birlikte, baz ticaretinin zaman içinde yatırımcılar için daha cazip hale gelmesinin beklendiğini kaydediyorlar. Baz ticareti, spot ETF’yi satın almayı ve fiyatların birbirine yaklaşmasını beklerken vadeli işlem sözleşmesini aynı anda satmayı içerir. Bu stratejinin ETF piyasasında bol likidite sağlaması bekleniyor.

Bu görünümü yankılayan finans devi JPMorgan, geçen ay spot Ethereum ETF’lerine olan talebin Bitcoin ETF’lerine kıyasla muhtemelen önemli ölçüde daha düşük olacağını öne sürdü. Bernstein raporunda, Bitcoin’in ilk hamle avantajı ve kripto borsa yatırım fonlarına yönelik genel talebe hakim olma potansiyeline atıfta bulunuluyor. Özellikle, ABD SEC geçen ay spot Ethereum ETF’leri için ilk onayları verdi. Ancak ihraççıların S-1 kayıt beyanları inceleme altında olduğu için yatırım ürünü listeleme ve ticareti bekliyor. Topluluk, Ethereum spot ETF’lerinin önümüzdeki ayın başlarında işlem görmesini bekliyor.

Bloomberg Analistinden Tarih, Bernstein'den Ethereum ETF Raporu

Diğer dijital varlıklar için daha rafine bir düzenleyici çerçeve

Bernstein analistleri ayrıca ETH’nin birincil tokenizasyon platformu olarak büyüyen rolünü de vurguluyor. Stablecoin ödemeleri ve geleneksel varlıkların ve fonların tokenleştirilmesi için güçlü kullanım durumunun altını çiziyorlar. Ayrıca Ethereum ve diğer dijital varlıklar için daha rafine bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç olduğunu belirtiyorlar. Bernstein, ABD seçimleri yaklaştıkça, özellikle Cumhuriyetçi bir zafer olasılığının artması ve eski Başkan Trump’ın kripto yanlısı duruşu ile düzenleyici anlatının gelişeceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir Sorun Var mı? SEC Başkanı Ethereum ETF Hakkında Konuştu!