Mesajlar Sızdı: SEC Başkanı’na O Bitcoin Borsasından Teklif!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
540 görüntülenme
Mesajlar Sızdı: SEC Başkanı'na O Bitcoin Borsasından Teklif!

Wall Street Journal’a göre, Bitcoin borsa devi Binance, Gary Gensler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı olmadan yıllar önce danışman olarak işe almak istedi.

İlginç iddia: Bitcoin borsası, Gensler’i bünyesine katmak istedi!

İddialara göre, dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Binance, 2018 ve 2019’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) şu anki Başkanı olan Gary Gensler’i bünyesine katmak istedi. Kripto borsası, Gensler’in danışman olarak hizmet etmesini istedi ancak teklif reddedildi. Wall Street Journal’ın bir haberine göre. Bununla birlikte, mevcut SEC Başkanı, Binance Labs eski başkanı Ella Zhang ve Binance çalışanı Harry Zhou ile bazı ‘lisans stratejileri’ paylaştı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto borsası daha önce Forbes ‘Tai Chi’ belge raporuna karşı açılan bir davada Harry Zhou’nun şirkette hiç istihdam edilmediğini iddia etmişti. Ancak dava birkaç ay sonra düştü. Ayrıca Gensler, Mart 2019’da Tokyo’da Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ile bir toplantı yaptı. Başkan ayrıca MIT’de kripto üzerine bir kurs için CZ ile bir video röportajı düzenlemişti.

Bitcoin

Binance ve Binance.US arasındaki iç içe geçmiş ilişki

Wall Street Journal haberi, Binance ve Binance.US’nin ‘şirketlerin açıkladığından çok daha fazla iç içe geçmiş’ olduğunu iddia ediyor. WSJ tarafından incelenen röportajlara ve mesajlara göre, dünyanın en büyük kripto borsası ve Amerika’daki iştiraki karışık bir kadroya ve mali duruma sahipti. Ayrıca rapor, küresel kripto borsasının muhtemelen Binance.US’un müşteri verilerine erişimi olduğunu iddia ediyor. Bunun nedeni, küresel borsa ekibinin Binance.US müşterilerinin kripto cüzdanlarını destekleyen kodu tutmasıydı.

Her iki platform arasındaki bağlantı, Şanghay’da bulunan bir çalışanın lansman zamanından önce Binance.US için alım satım hizmetlerini başlatmasıyla görüldü. Olayın Eylül 2019’da meydana geldiği bildirildi. WSJ haberi ayrıca, küresel kripto borsasının ABD’li müşterilerin türev ticaretine devam etmesine izin vermenin yollarını aradığını iddia ediyor. Bu, Binance’in ABD merkezli trader’lara yönelik hizmetlerini durduracağını açıklamasına rağmen gerçekleşti.

Bitcoin

Haziran 2019’da, eski Uyumluluk Şefi olan Samuel Lim, kullanıcıların ‘yaratıcı ve VPN olmasına’ izin verilmesini önerdi. Ve özellikle Binance Academy, 2020’de VPN kullanımına ilişkin artık silinmiş bir kılavuz yayınladı. Ayrıca rapor, Binance.US’un ilk CEO’su Catherine Coley’nin çalışanlarından haftalık raporlar göndermelerini istediğini iddia ediyor. Bu, onları CZ’ye ve eski Finans Direktörü Wei Zhou’ya iletmek içindi. Özellikle, Nisan 2021’den beri kripto alanında aktif olmayan Coley, şunları belirtmişti:

Herkes lütfen haftalık yayınlarınızı bu gece 19:00 est / 16:00 pst’den önce yayınlayın. Böylece Wei’nin lütfunu görebiliriz. Cumartesi, Haftalık Güncellemeler için! Bana CZ/Wei’nin geçen haftaki çalışmanız hakkında bilmesi gerektiğini düşündüğümüz 2-5 maddelik madde gönderin.

Coley ayrıca personelini Şangay’dan erişim, yanıtlar ve finansman gerektiren işle ilgili konuları sormaya yönlendirmişti. Bu talimat, her iki firma personelinin Ocak 2020’de Güney Kore’ye geri çekilmesinden hemen önce verildi. Ayrıca WSJ, Telegram mesajlarına dayanarak Binance’in Amerikan iştirakinin bütçesinin bazı kısımlarını gözden kaçırdığını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Ambcrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Bitcoin Traderı, Korkutan Dip Fiyatını Açıkladı!
Ünlü Bitcoin Traderı, Korkutan Dip Fiyatını Açıkladı! Her güçlü boğa piyasasıyla birlikte, bir sonraki çöküşü tahmin eden birkaç trader gelir. Aslında, uzun boğa koşularından sonra yoğun piyasa çöküşleri normal. Ancak, fiyatların tam olarak nereye gittiğini bilmek, çok da mümkün değil. Bugün, ‘Profit Blue’ adlı...
Vural Erkan 3 hafta önce