Binance İçin Sıcak Gelişmeler: SEC Arka Kapı Araştırıyor!

Binance İçin Sıcak Gelişmeler: SEC Arka Kapı Araştırıyor!
Binance İçin Sıcak Gelişmeler: SEC Arka Kapı Araştırıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD düzenleyicileriyle bir anlaşma yaptı ve CEO’luk koltuğundan kalktı. Bu anlaşmanın bir parçası olarak ABD’e ağır suçlamalarla karşı karşıya. Bu gelişmelerin ardından CZ, Binance.US başkanlığından da istifa etti. Diğer tarafta SEC, Binance.US’nin FTX’dekine benzer bir arka kapı olayının olup olmadığını araştırıyor.

Binance US. CZ’ye teşekkür etti ve bir açıklama yayınladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kripto borsası olan Binance etrafındaki drama devam ediyor. CEO’luk koltuğunu oturan Richard Teng, borsayı düzenleyici çerçeveyle uyumlu hale getirmek için kolları sıvadı. Bununla birlikte, geçmişe dönük bagaj borsa üzerindeki baskının sürmesine neden oluyor. Ayrıca, eski CEO Changpeng Zhao’nun (CZ) dava süreci henüz sona ermiş değil. Dava süreci devam ederken CZ, Binance.US’in yönetim kurulu başkanlığı görevinden de ayrılacak.

Binance.US, 28 Kasım tarihli bir X gönderisinde, kullanıcılara borsanın ABD’li yetkililer, borsa ve CZ arasında 21 Kasım’da açıklanan 4,3 milyar dolarlık anlaşmaya taraf olmadığını hatırlattı. Bununla birlikte, Zhao’nun başkanlıktan istifa etmeyi kabul ettiğini açıkladı. Ayrıca, CZ’nin oy haklarını bir vekile devrederek Binance.US’nin yönetimine “artık dahil olmayacağını kaydetti. Bu bağlamda borsa, CZ’ye teşekkür de ettiği uzun bir paylaşım yaptı:

CZ’ye yıllar boyunca gösterdiği rehberlik ve danışmanlık için son derece minnettarız. Binance.US, Norman Reed ve mevcut, deneyimli yönetim ekibimiz tarafından yönetilmeye devam ediyor.

Binance eski CEO’sunun hapis cezası ihtimali var!

Basın zamanında CZ, istifa kararıyla ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama yapmadı. Sosyal medya platformu X’de yaptığı son paylaşımda, borsa CEO’luğundan istifa ettiğinden beri “çok daha fazla boş zamanı” olduğunu söyledi. 21 Kasım’da Zhao, CEO olarak görev yaptığı süre boyunca etkin bir Kara Para Aklamayı Önleme programı yürütmediği için bir suçu kabul etti. Mahkeme şu anda CZ’nin cezasını beklerken Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmesine izin verilip verilmeyeceğini değerlendiriyor. Eski CEO CZ, 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

SEC, FTX benzeri bir arka kapı araştırıyor

Bu arada Binance’ın ABD kolu, ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan anlaşmaya taraf değil. Bununla birlikte, Haziran ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kripto borsası ve CZ’ye karşı açılan bir davayla karşı karşıya. SEC’in, Binance.US’nin FTX’de olanlara benzer şekilde kullanıcı varlıklarını kontrol etmek için bir arka kapıya sahip olup olmadığını araştırdığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance İçin Sıcak Gelişmeler: SEC Arka Kapı Araştırıyor!