Reklamı kapat

SEC Bitcoin ETF’leri Hakkındaki Kararını Erteledi

Mert Kaya
Mert Kaya 24 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu SEC Bitcoin ile alakalı beş borsa yatırım fonunun (ETF) onayı hakkında vereceği kararı Eylül ayına erteledi.

Federal Kayıtlarının son baskısında SEC, Direxion Yatırım tarafından Ocak ayında imzalanan ETF tekliflerinin onay kararının ertelediğini açıkladı. Bunlardan birisi direkt Bitcoin fiyatıyla alakalıyken diğer dördü kripto para fiyat hareketleri ile bağlantılı…

Karar 21 Eylül’de

SEC’den gelen açıklama şu şekilde:

“Komisyon teklif edilen kural değişikliğini onaylamak ya da onaylamamak için daha uzun bir süre tayin edilmesini uygun bulmaktadır. Böylece bu önerilen kural değişikliğini dikkate almak için yeterli zamana sahip olunacaktır… Buna göre Komisyon, Komisyonun önerilen kural değişikliğini onaylayıp onaylamayacağına 21 Eylül 2018 tarihinde karar verecektir…”

Kripto yatırımcıları arasında SEC’in Bitcoin ETF’sine onay vereceği hakkında olumlu bir görüş hakimdi. Bitcoin ETF onay süresince yaklaşık 2000 Dolarlık bir yükseliş yakalamıştı. Kararın 2 ay sonrasına ertelenmiş olmasının piyasaya ne tür bir etki bırakacağını da tabi ki önümüzdeki günler gösterecek. Dünyanın bir numaralı kripto parası yayın saati itibariyle 8170 Dolar civarından işlem görmekte. Kripto piyasasının toplam piyasa değeri ise 300 milyar dolar bandının çok yakınlarında dalgalanıyor. Bakalım ETF kararının Eylül ayına ertelenmiş olmasını kripto para piyasası nasıl karşılayacak ve Bitcoin fiyat çizgisini hangi yönde sürdürecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Güney Kore Pazarına Mı Giriyor? En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Güney Kore pazarına girmeye hazırlanıyor. Haberler yerel bir haber portalı olan Korea Business tarafından bildirildi, ancak Binance tarafından henüz onaylanmadı. Bildirildiğine göre Binance, yakın zamanda Kore Dilini web sitelerine...
İmge Açıkbaş 24 Temmuz 2018