Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!

Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!
Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD SEC, Ripple karşısında bir yenilgi alsa da baskılarını sürdürmeye devam ediyor. Şimdi de, iki altcoin projesinin kurucusu olan Richard Schueler’e dava açtı. SEC, Ripple davasına benzer argümanlarla Heart’in kayıtsız menkul kıymetleri sattığını iddia ediyor.

SEC’ten iki altcoin projesinin kurucusuna dava şoku!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto piyasası üzerindeki baskısını sürdürüyor. Bu bağlamda SEC, HEX ve PulseChain protokolünün kurucusu Richard Schueler, nam-ı diğer Richard Heart aleyhine kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle dava açtı. Piyasa düzenleyicisine göre Heart, varoluşundan bu yana PulseChain, PulseX ve Hex protokolleriyle ilişkili tokenlerin satışında 1 milyar dolar kadar para topladı. SEC, üç tokenin de kayıt dışı menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

SEC bu varlıkların satışında hata buluyor. Komisyon ayrıca, internet girişimcisini bu yatırımları yatırımcılar için görkemli bir servete giden yol olarak sürekli teşvik etmekle suçluyor. Piyasa düzenleyicisi ayrıca, bir Staking ürünü nedeniyle Heart’ü hatalı buluyor. Çünkü, bu staking ürünü yatırımcılara %38’e kadar getiri sağlıyor.

Altcoin

Eric Werner: Heart, yatırımcıları dolandırdı!

SEC, bu eylemlerin yatırımcılar için güvensiz olduğunu söylüyor. Bu nedenle girişimciye karşı getirilen suçlamaları haklı çıkardığını belirtiyor. Basın Açıklamasının bir parçası olarak SEC, HEX topluluğunun üyelerini, sahip olmaları halinde bilgi ile öne çıkmaya çağırdı. Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Fort Worth Bölge Ofisi Direktörü Eric Werner, şunları söyledi:

Heart, yatırımcıları kayıt altına almadığı tekliflerde kripto varlık menkul kıymetleri satın almaya çağırdı. Daha sonra kripto varlıklarının bir kısmını fahiş lüks mallara harcayarak bu yatırımcıları dolandırdı. Bu eylem, yatırım yapan halkı korumayı ve Heart’ı eylemlerinden sorumlu tutmayı amaçlıyor.

Altcoin

SEC – HEX davası ve daha geniş etkileri

SEC’in Richard Heart’ı suçlaması, kripto ekosistemi üyeleri için bir sürpriz değil. Çünkü, tüm yıl boyunca tutarlı olan ilgili yaptırım eylemlerine özellikle alışkın hale geldiler. HEX ve PulseChain ekosistemleri, düzenleyicinin suçladığı diğer Web3.0 projelerine kıyasla nispeten daha az popüler. Bununla birlikte, davanın etkisi büyük ihtimalle yine de yönetim kurulu genelinde hissedileecek.

Örneğin HEX token, davanın ardından şu anda serbest düşüşte. Altcoin fiyatı son 24 saat içinde %16,76 oranında düşerek 0,007372 dolara geriledi. Hatırlayacağınız üzere SEC, Cardano, Solana ve Filecoin gibi altcoin’leri ‘menkul kıymet’ olarak etiketledi. Şimdi HEX de bu altcoin’ler listesine girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: SEC Dava Açtı!