SEC, Coinbase Bildirimi Öncesinde Bu 6 Altcoin İçin Uyardı!

SEC, Coinbase Bildirimi 6 Altcoin Uyardı
SEC, Coinbase Bildirimi 6 Altcoin Uyardı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li düzenleyici SEC, Coinbase ve Ethereum tabanlı altcoin projelerine yönelik hamle yapmaya hazırlanıyor. 22 Mart’ta, yaptırım uygulamayı düşündüğünü belirten Wells Bildirimi yayınlandı!

Coinbase için Wells Bildirimi: Bu 6 altcoin tehlikede

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’e gönderdiği Wells Bildirimi ile özellikle birkaç Ethereum tabanlı altcoini hedef aldı. Bu bildirim, SEC’in yaptırım uygulama niyetini belirtir.

Temmuz ayında, eski bir Coinbase çalışanına karşı insider trading davasında SEC, 9 altcoin’i menkul kıymet olarak gördü ve bu projelerin 6 bugün borsada kaldı. Sıradaki hamle Ethereum tabanlı bu altcoin’lerin delist edilmesini içeriyor.

SEC Wells Bildirimi Hangi Altcoinler Tehlikede

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, insider trading davasında menkul kıymet olduklarına karar verilen, ancak borsadan delist edilmeyen 6 altcoin şunlardı:

  1. Amp (AMP): haberin ardından %2.5
  2. LCX (LCX): %6 düştü
  3. Power Ledger (POWR): %2.8 düştü
  4. Rally (RLY): %3.60 düştü
  5. XYO Network (XYO): %6.71 düştü
  6. DerivaDAO (DDX): %4.41 düştü

O sırada Coinbase, borsada hangi varlıkların listelendiğini belirlemek için “titiz” ve “SEC tarafından incelenen” sürecini gerekçe göstererek, yukarıdaki kripto paraların menkul kıymetler olduğu iddiasını şiddetle reddetti. Bugün SEC, Coinbase’e bir Wells Bildirimi gönderdi ve yaptırım uygulamaya hazırlandığını gösterdi.

Coinbase, staking ürünlerinin hedeflendiğini bildirdi

Coinbase, hamlenin belirsiz bir altcoin kategorisinin yanı sıra staking hizmeti Coinbase Earn, kurumsal platformu Coinbase Prime ve Coinbase Wallet’a odaklandığını söylüyor:

Bugün SEC, üstünkörü bir soruşturmanın ardından Coinbase’e listelenen kripto paralarımızın tanımlanmamış bir kısmı, staking hizmetimiz Coinbase Earn, Coinbase Prime ve Coinbase Wallet ile ilgili bir ‘Wells bildirimi’ verdi. Bu hayal kırıklığı yaratan sonuca hazırız.

Varlıklarımızın ve hizmetlerimizin yasallığına güveniyoruz ve gerekirse, savunduğumuz netliği sağlamak ve SEC’in söz konusu olduğunda adil veya makul olmadığını göstermek için yasal bir süreci memnuniyetle karşılıyoruz. İçiniz rahat olsun, Coinbase ürün ve hizmetleri her zamanki gibi çalışmaya devam ediyor – bugünkü haberler mevcut ürün veya hizmetlerimizde herhangi bir değişiklik gerektirmiyor.

Coinbase, bildirilen kripto paraların listesinin “tanımsız bir bölümünü” ve ayrıca şirketin staking hizmeti Coinbase Earn’ü, kurumsal kolu Coinbase Prime’ı ve gözetim dışı Coinbase Wallet’ı hedef aldığını söyledi. Borsa, gerekirse ürünlerini mahkemede savunma fırsatını memnuniyetle karşıladığını ve tüm cephelerde her zamanki gibi çalışmaya devam ettiğini belirtiyor.

Altcoin piyasası nasıl tepki verdi?

Haber, Fed’in yeni bir çeyrek puanlık faiz artışının ardından Bitcoin ve kripto piyasaları için dalgalı bir günün ortasında geliyor. SEC aynı gün, Tron (TRX) kurucusu Justin Sun’a da dava açtı. Bitcoin (BTC), son 24 saatte %2,7 düşüşle 27.550 doların üzerinde işlem görüyor. TRX fiyatı %7 düşüşte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC, Coinbase Bildirimi Öncesinde Bu 6 Altcoin İçin Uyardı!