SEC, Dolandırıcılığı Anlatmak İçin Sahte ICO Platformu Yayınladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika’nın Sermaye Piyasası Kurulu olarak da tanımlayabileceğimiz SEC (Securities and Exchange Commision) daha önce benzerini görmediğimiz bir “dolandırıcılığa” imza attı.

Düzenleme Kurulu dün HoweyCoin isimli bir tokenin sahte ICO’sunu “başlattı”. Bu ICO’nun güven vermesi ve gerçek bir yatırım fırsatı olarak görünmesi için her şey ayarlanmıştı…

Ne var ki kullanıcılar bu olmayan tokeni satın almaya çalıştıklarında SEC’in dolandırıcı token satıcılarına yönelik eğitimlerin bulunduğu bir web sitesine yönlendirildiler.

Howeycoin sitesine göre çoğu seyahat acenteleri gereksiz işlem, merkezi para birimi ve en önemlisi pahalı işlem ücretlerini beraberinde getiriyordu.

Ancak Howeycoin farklıydı:

“Howeycoin müşterilerin herhangi bir sınır olmaksızın seyahat satın almalarına en yeni ve gelişmiş kripto para teknolojisini kullanarak izin veriyor. Howeycoinleri seyahat satın almak için ya da hükümet desteğiyle ücretsiz bir şekilde takas edebileceğiniz bir yatırım yapmak için kullanabilirsiniz”

Web sitesinde tıpkı çoğu dolandırıcı ICO’da olduğu gibi bu tokene yatırım yapanların yüzde 1-2 ekstra token alacaklarını ve yatırımcıların tokenlerini ellerinde tutmaları gerektiğini anlatan yazılar bulunuyordu.

Whitepaper’ından, ekip sayfasına kadar her şeyiyle bir ICO sayfası olarak tasarlanan bu site hakkında SEC’in baş hukuk müşaviri Owen Donley dolandırıcıların rahat bir şekilde bu tarz iyi görünümlü ve yatırım sinyali veren web siteleri kurabileceğini söyledi ve yapacakları yatırımlar konusunda kullanıcıları uyardı.

SEC, Dolandırıcılığı Anlatmak İçin Sahte ICO Platformu Yayınladı

Yorumlar kapalı.