Sıcak Gelişme: SEC ile Başı Belada Olan Bu Altcoin Uçuşa Geçti!

Sıcak Gelişme: SEC ile Başı Belada Olan Bu Altcoin Uçuşa Geçti!
Sıcak Gelişme: SEC ile Başı Belada Olan Bu Altcoin Uçuşa Geçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD SEC hakkında soruşturma açtığı bir altcoin projesi uzlaşama için bir oylama yaptı. Oylama sonucunda topluluk SEC ile uzlaşmayı kabul etti. İlk başlarda fiyatı bir tepki vermese de bugün güçlü bir artış kaydetti.

Oylamadan SEC ile uzlaşma çıktı, altcoin fiyatı uçuşa geçti!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) BarnBridge (BOND)’a 7 Temmuz’da soruşturma açtı. SEC, sadece altcoin projesini değil ilişkili kişileri soruşturma kapsamına aldı. Dünkü bir gelişmede BarnBridge DAO, SEC ile uzlaşma için topluluğun onayını istedi. Bu doğrultuda bir oylama başlattı. Küçük bir DeFi protokolü işleten BarnBridge DAO, SEC’in olası taleplerini ele alma konusundaki oylama sürecini tamamladı. Oylama 12 Ekim’de sona erdi. Sonuç olarak oybirliğiyle SEC’in gelecekteki taleplerine uyma ve gerekirse para cezası ödeme kararı alındı.

Bu gelişmenin akabinde token fiyatında ciddi bir dalgalanma olmazken, bugün BOND uçuşa geçti. Bu ardatToken, 2020 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 185,7 dolara ulaştı. Ancak o zamandan bu yana istikrarlı bir şekilde düşüş gösterdi. CoinMarketCap’in son verilerine göre, token’ın mevcut değeri 2,99 seviyesinde. Bununla birlikte, gün gün öncesinde altcoin 1,64 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Dolayısıyla bir günlük süreçte yaklaşık %83 artış kaydetti.

Altcoin
BOND 24 saatlik fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

BarnBridge DAO, uzlaşmayı yürütecek ekibi belirledi

Altcoin projesi, Tyler Ward ve Troy Murray’ı, DAO adına SEC ile irtibat kurmak üzere özel delegeler olarak atadı. Douglas Park, DAO’nun hukuk müşaviri olarak görev yapmaya devam edecek. Ayrıca, BarnBridge ile ilgili herhangi bir kararın son halini imzalama yetkisine sahip olacak. Ayrıca seçmenler, ihtiyaç duyulması halinde DAO’nun hazinesinin yasal olarak izin verilen herhangi bir tokenı satmasına izin veren bir tedbiri onayladı. Şu anda, SEC’in BarnBridge’e vermiş olabileceği herhangi bir emirle ilgili özel bir bilgi bulunmuyor.

Düzenleyici kurum Haziran 2023’te DAO’yu soruşturmaya başladı. Bu kapsamda BarnBridge’in tüm operasyonlarını durdurmasına ve likidite havuzlarını kapatmasına neden oldu. Üyelere konuşan Ward, gizli statüsünü gerekçe göstererek SEC’in soruşturması hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

BarnBridge SEC’in ağına takılan ilk altcoin değil!

Geçen yıl BarnBridge, kullanıcıların otomatik yeniden dengeleme yoluyla bir ERC-20 token çiftinde belirli bir varlık ağırlığını korumasına olanak tanıyan SMART Exposure uygulamasını başlattı. Bu arada, BarnBridge, SEC incelemesine giren ilk DAO değil. Bununla birlikte, muhtemelen düzenleyici eylemlere yanıt verme konusunda topluluk girdisi arayan ilk DAO oldu.

Bu yılın başlarında SEC, American CryptoFed’in ticari faaliyetleri ve mali durumu hakkında temel bilgileri ifşa etmediğini belirtti. Ajans ayrıca, kuruluşun tokenlerini menkul kıymet olarak sınıflandırmaya ilişkin tutarsızlıklar da dahil olmak üzere maddi açıdan yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: SEC ile Başı Belada Olan Bu Altcoin Uçuşa Geçti!