XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 23 Şubat 2021
0 görüntülenme
sec bitcoin etf bitwise review gID 4

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) bir komisyon üyesi olan Hester Peirce, DeFi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peirce, DeFi’ın “önemli miktarda parayla kripto dünyasının hızla büyüyen bir bölümü” olduğunu kabul etti. SEC’in “yasal netlik ve deneme özgürlüğü” sağlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, GameStop ve şimdi de DeFi

Peirce, George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen “Dijital Ekonomiyi Düzenlemek” adlı çevrimiçi bir konferansta konuştu. Konuşmanın teması, GameStop’ın hisse senedi fiyatındaki tuhaf hareketlerdi. Ticaret faaliyetlerinin askıya alınması ve gözetlenmesi de dahil olmak üzere bu tarz durumlarda SEC ve diğer düzenleyici kurumların aldığı sert karar hakkında konuştu.

Düzenleyiciler bu tür sert adımların gerekli olduğunu düşünürken, birçoğu bu kısıtlamaları finansal özgürlüğe yönelik bir saldırı olarak görüyor.

Peirce SEC’in, kripto endüstrisindeki gelişen DeFi alanını düzenleme konusunda benzer seçenekleri tartması gerektiğini düşünüyor.

Hack’lerden, ölçeklendirme sorunlarından ve sahte merkeziyetsizlikten kaynaklanan risklere rağmen Peirce, “DeFi, yatırımcılara finansal hizmetler sunmak için merkezi finans ile rekabet edebilir,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca DeFi’ın “demokratikleşme, açık erişim, şeffaflık, öngörülebilirlik ve sistemik esneklik” gibi avantajlar sunduğunu da öne sürdü.

Topluluk içinde “kripto anne” olarak da bilinen Peirce, 2019’dan beri Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını destekliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Amerika Birleşik Devletleri’nde henüz herhangi bir Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından onaylanmadı. Ancak, Kanada’da Kuzey Amerika kıtasının ilk Bitcoin ETF’i piyasaya sürüldü. Hatta yatırımcılar bu borsa ürününe akın etti ve işleme girdiği ilk günde yüksek işlemler gözlemlendi.

Peirce, artık, sektördeki kötü amaçlı insanların engellenmesi ve DeFi “deneyine” de yeterli özgürlük sağlanmasını hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin 11
Bitcoin Madenciliği Yapan Şirket SEC Tarafından Resmi Olarak Listeden Çıkarıldı – İşte Nedeni İçecek üreticisi, Bitcoin madencilik şirketi finansal raporlarını SEC’e sunmayı başaramadı. SEC, Long Blockchain Corp’u resmi olarak listeden çıkardı. BTC Madenciliği Yapan Şirket Neden Liste Dışı Oldu? Kripto para madenciliği yapan bir içecek şirketi olan Long Bitcoin Corp...
Mesut İnan 23 Şubat 2021