Son Dakika: ABD SEC ve Binance Davasında Yeni Gelişmeler Var!

Son Dakika: ABD SEC ve Binance Davasında Yeni Gelişmeler Var!
Son Dakika: ABD SEC ve Binance Davasında Yeni Gelişmeler Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD SEC ve davalılar Binance, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao, ortak bir durum raporu sundu. Taraflar raporda pozisyonlarına açıklık getirdiler. İşte detaylar…

Binance ve SEC’in ortak durum raporu

Davacı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve davalılar Binance Holdings, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao (CZ), Columbia Bölge Mahkemesine ortak bir durum raporunda pozisyonlarını açıkladılar. Sulh Yargıcı Zia Faruqui’nin davada işlerin yolunda gitmesi için çaba göstermeye devam ediyor. Buna rağmen, SEC ve Binance’in belge keşfi ve ifadeler konusundaki tutumu sorunsuz ilerlemiyor.

Mahkemedeki dosyalara göre davalılar, ABD SEC ile birlikte ortak durum raporunu 11 Ekim’in sonlarında sundu. Mahkemenin 18 Eylül’de çeşitli keşif talepleri ve ifadeler üzerinde birlikte çalışma emrine karşılık, her iki taraf da keşif talepleri konusunda herhangi bir sonuca ulaşamadı. Bununla birlikte, BAM (Binance.US) ve SEC, 18 Ekim için bir sonraki ifadeyi onayladı. Ayrıca, Ekim ve Kasım aylarının geri kalanı boyunca birkaç tane takip edecek.

Binance

SEC, borsanın talepleri yerine getirmediğini ileri sürüyor!

SEC, BAM’ın yalnızca yaklaşık 382 belge ürettiğini söylüyor. Ayrıca, kurumun rıza emri kapsamında talep ettiği kalan belgeleri üretme konusundaki sorunlu tutumunu sürdürdüğünü belirtiyor. BAM, SEC’in 18 Eylül’deki duruşmadan bu yana yaptığı taleplerin mantıksız olduğunu söylüyor. Binance, SEC’in yaklaşımının rıza kararıyla tutarsız olduğuna ileri sürüyor. Bu bağlamda BAM şu açıklamayı yapıyor:

Duruşmadan bu yana SEC, BAM’dan altı mevcut hissedarın, bir eski hissedarın, BAM’ın Ürün Başkanının ve federal bir kural kapsamında bir ifadenin alınması da dahil olmak üzere dokuz ek ifadeyi kabul etmesini talep etti. SEC ayrıca BAM’a 60’ın üzerinde belge talebinde bulundu.

Ayrıca BAM, cüzdan saklama yazılımını BHL’den lisansladığını ileri sürüyor. Buna ilaveten, Ceffu ile hiçbir ilişkisi olmadığını iddia ediyor. Binance.US bu konuda kanıt sağlamayı kabul etti. Ancak herhangi bir tarih kısıtlaması olmaksızın geniş bir arama yapmayacak.

Binance

Binance ve CEO CZ’nin pozisyonları

SEC, borsa ve CEO’su CZ’ye belgeler ve ifadeler için yeni talepler gönderdi. Düzenleyici kurum, kripto para borsası ve CZ bir araya gelerek bu talepleri görüşecek. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, borsa ve CZ daha önce mahkemeden, menkul kıymetler düzenleyicisinin yetkisini aştığını iddia ederek davayı reddetmesini talep etti.

Kripto topluluğu, davada bazı gelişmelerin yaşanması için 12 Ekim’deki önemli bir duruşmayı bekliyor. Bu arada SEC ve Binance, mahkemenin koruyucu emri girmesini talep ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Son Dakika: ABD SEC ve Binance Davasında Yeni Gelişmeler Var!