SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!

SEC'in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!
SEC'in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzenleyicinin kripto uygulayıcısı, SEC’in kripto endüstrisi için daha fazlasını sakladığına dair geniş iddialarda bulundu. Yine de David Hirsch, ajansın mevcut dava yükünün ağır olduğunu kabul etti. Bu yüzden, SEC’in her şeyin peşinden gidemeyeceğini itiraf etti.

David Hirsch: SEC için Binance ve Coinbase sadece başlangıç!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto üzerindeki baskıyı artırıyor. SEC’in Kripto Varlıkları ve Siber Birimi Başkanı David Hirsch, Salı günü Chicago’da düzenlenen Menkul Kıymetler İcra Forumu’nda konuştu. Konuşmasında Hirsch, kripto dünyasını yakında ilgilendiren açıklamalar yaptı. Hirsch, Coinbase ve Binance dışında yasalara aykırı davranan başka borsalar ve DeFi altcoinleri olduğunu söylüyor. Ayrıca SEC’in kripto şefi, kurumun bu projelerin peşini bırakmadığını belirtiyor.

Piyasa değerine göre en büyük 10 DeFi altcoin projesi. Kaynak: CoinMarketCap

David Hirsch, SEC için alışılmadık bir hızda dava açan icra dairesinin, bu iki büyük platformda görülen faaliyetlerin hemen hemen aynısına karışan diğer firmaların farkında olduğunu ve bunları soruşturduğunu söylüyor. Ayrıca, sektörün uyum ihlallerinin “bu iki kuruluşun çok ötesinde geçerli olduğunu” vurguluyor. Bu bağlamda SEC’in kripto şefi, şu açıklamayı yapıyor:

Bu suçlamaları getirmeye devam edeceğiz. Kurum halihazırda federal mahkemelerde bir dizi karmaşık kripto davasına karışmış durumda. Ayrıca, (yakın tarihli bir Ripple kararını temyiz etme çabasında görüldüğü gibi) her zaman tam bir başarı elde edemiyor. Aracılar konusunda aktif olmaya devam edeceğiz. Bu, komisyoncular, bayiler, borsalar, takas kurumları veya bu alanda aktif olan, yetki alanımız dahilinde olan ve kayıt yoluyla veya yeterli veya eksiksiz açıklama yapmama yoluyla yükümlülüklerini yerine getirmeyen diğerleri olabilir.

Kripto

SEC’in kripto şefi: DeFi projeleri de dikkatimizden kaçmıyor!

David Hirsch, DeFi altcoin projelerinin de icra biriminin dikkatinden kaçmayacağını söylüyor. Bu doğrultuda, “Soruşturmalar yürütmeye devam edeceğiz. Bu alanda aktif olacağız. Ayrıca, DeFi etiketini eklemek bizi çalışmalarımıza devam etmekten caydıracak bir şey olmayacak” diyor.

ABD menkul kıymetler düzenleyicisi daha önce, düzenlenmiş işletmelerdeki (genellikle kapsamlı hukuk departmanlarına sahip büyük Wall Street firmaları) yanlış davranışları hedef aldığı ve hızlı bir şekilde uzlaşma görüşmelerine başladığı nispeten sakin bir uygulama yaklaşımına alışkındı. Kripto varlık şirketlerine yönelik suçlamalar rutin olarak varlıklarını tehdit ettiğinden, ajansı mahkemeye götürme eğilimindeler.

Kripto

Kurumun kripto dünyasını tamamen kapsaması mümkün mü?

SEC’in sınırlı bir yaptırım bütçesi var. Bu bütçe genellikle karşılaşmaya alışkın olduğu finans devlerinden daha az, dolayısıyla bant genişliği sınırlı. Hirsch, “Devam eden çok sayıda davamız var,” diye kabul ediyor. Hirsch’ten önce SEC’in kripto uygulama şefi olarak görev yapan ve şu anda Willkie Farr & Gallagher’da çalışan etkinliğin moderatörü A. Kristina Littman, “Kapasiteniz varmış gibi hissediyorsunuz” diyor. Hirsch, SEC’in ancak bu kadar uzağa ulaşabileceğini itiraf ediyor. Bu doğrultuda, şu açıklamayı yapıyor:

SEC’in ya da herhangi bir kurumun doğrudan takip edebilecek kaynaklara sahip olduğundan daha fazla token var. Sanırım en son okuduğuma göre 20.000, 25.000 olabilir. Benzer şekilde, bazıları kayıtsız borsalar olarak hareket eden bir dizi merkezi platform var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!