SEC’in Yeni Hedefi Bu Altcoin Şirketi: Soruşturma Açıldı!

ImageDetail 34cf63f3 9ad8 4ccd a431 5324e38f3af1 Large
ImageDetail 34cf63f3 9ad8 4ccd a431 5324e38f3af1 Large
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 4 Ekim tarihli bir belgeye göre, Bitcoin ve altcoin piyasasında stablecoin odaklı kripto şirketi Circle’ı araştırmaya devam ediyor. Circle ilk olarak Temmuz ayında SEC’in Uygulama Bölümünden “araştırma mahkeme celbi” aldı.

SEC, altcoin şirketi Circle’ı hedef aldı

Mahkeme celbi ilk olarak 6 Ağustos tarihli bir S-4 dosyasında açıklandı ve özel amaçlı bir satın alma aracı veya SPAC aracılığıyla halka açılma teklifinin bir parçası olarak Circle tarafından kuruma sunuldu. O dönemdeki haberlerin çoğu Circle’ın bir tür banka olma planına odaklanmıştı. Circle, “bazı varlıklarımız, müşteri programlarımız ve operasyonlarımızla ilgili belge ve bilgi talep eden bir soruşturma mahkeme celbi aldık. Bu soruşturmada tam olarak işbirliği yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dev Şirket Circle, Ethereum'u Bırakıp Bu Altcoin'e Taşınıyor

Aynı durum, pazartesi günü kamuoyuna açıklanan yeni bir dosyaya da dahil edildi. Belgenin kendisi, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin kripto endüstrisi üzerindeki gözetimini sıkılaştırma hedefi göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan bir durum olan geniş bir soruşturma kapsamına işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay, SEC başkanı Gary Gensler, kripto pazarını “kamu politikası çerçevesine” getirmek istediğini söyledi.

SEC, Coinbase’in Lend ürünü için de soruşturma başlatmıştı

Mahkeme celbinin alındığının söylendiği ay, Circle, USDC stablecoin rezervlerinin yüzde 61’inin nakit veya nakit benzerleri şeklinde olduğunu, Yankee CD’leri (certificate of deposit) ve ABD Hazinelerinin sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 12’sini oluşturduğunu açıkladı.

Coinbase'e Yeni Bir Altcoin Geldi! Fiyatı Sert Yükseldi

SEC, Coinbase’in piyasaya süreceğini duyurduğu Lend için de bir soruşturma başlattı. Bunun ardından Coinbase, bu ürünü piyasaya sürmekten vazgeçti. Coinbase ve Circle’ın, Center Konsirsiyum’una mensup üyelerden ikisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC’in Yeni Hedefi Bu Altcoin Şirketi: Soruşturma Açıldı!