Sentinel Protocol Nedir? UPP Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 28 Kasım 2022
19 görüntülenme
Sentinel Protocol Nedir? UPP Ne İşe Yarar?

Sentinel Protocol nedir? Sentinel Protocol (UPP), yatırımcıların kripto paralarını korumasına olanak tanıyan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Sentinel Protocol nedir, ne sunar, UPP coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak edilen soruları yanıtladık. Şimdi kripto para piyasasındaki yatırımcıları korumak için hizmetler sunan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Sentinel Protocol nedir?

Sentinel Protocol, Ethereum ağı üzerine inşa edilen, Blockchain tabanlı bir projedir. Bu proje, temel olarak bir siber güvenlik ekosistemi olarak hizmet verir. Bu hizmetler, kripto para yatırımcılarını ve piyasadaki şirketleri korumaya odaklanmaktadır. Bunun için siber güvenlik uzmanları istihdam eder. Ayrıca, makine öğrenimi, yapay zekâ ve korumalı alan oluşturma gibi ileri teknolojiler kullanır. Kullanıcılar, bu platformu kullanarak, kripto para yatırımlarını koruma avantajı elde eder. Ancak bu koruma, fiyat manipülasyonu ve oynaklığa dayalı bir koruma değildir.

Peki Sentinel Protocol kullanıcıları nasıl korur? Siber güvenlik üzerine olan Blockchain protokolünün temel işlevi, şüpheli adresleri engellemesidir. Bunun için yapay zekâ kullanan bir veri tabanı aracılığıyla çalışır. Bu veri tabanında yer alan tüm bilgiler, Blockchain üzerine kaydedilmektedir. Veri tabanında yer alan bilgiler, bilgisayar korsanlarına ait olduğu bilinen tehlike cüzdan adreslerinden ve kötü amaçlı URL’lerden oluşur. Kullanıcılar, bu adreslerden korunurken, cüzdan uygulaması gibi ek hizmetlerle güvenliği maksimize eder.

Sentinel Protocol ne sunar?

Sentinel Protocol, temel olarak üç ayrı güvenlik ürünü sunar. Bunlardan ilki daha önce de bahsettiğimiz veri tabanıdır. API’ler ile çalışan bu hizmet, kullanıcıları, güvenli olmadığı bilinen adreslerden korur. Böyle bir adresle karşılaşıldığında protokol uyarı verir. Bununla birlikte Sentinel’in makine öğrenimi motoru ile çalışan bir akıllı cüzdan uygulaması da mevcuttur. Bu uygulama ile kullanıcılar, kripto paralarını yüksek güvenlikli bir ortamda saklama avantajı elde eder. Son olarak protokol, Sandbox isimli bir korumalı alana da sahiptir. Bu hizmet, doğrulanmamış programları izole eden bir güvenlik mekanizmasıdır. 

UPP nedir? Ne işe yarar?

UPP coin, Sentinel Protocol’ün yerel kripto para birimidir. Bu ERC-20 tabanlı siber güvenlik coin’i ile kullanıcılar, bir dizi kullanım durumuna avantaj sağlar. Bununla birlikte kripto paranın temel kullanım durumu ödüllendirmedir. Tıpkı kötü amaçlı bilgisayar korsanlarının olduğu gibi iyi amaçlı hacker’lar da bulunmaktadır. Sentinel’in mekanizması, bu hacker’lara hitap eder. Buna göre, iyi amaçlı hacker’lar, kötü amaçlı adresleri ve URL’leri veri tabanına kaydederek “bekçi puanı” kazanır. Bu bekçi puanları, UPP coin’e dönüştürülebilmektedir.

Sentinel Protocol nedir? UPP nasıl alınır?

UPP coin şu anda Upbit borsasında işlem görmektedir. Bu nedenle Sentinel Protocol ile ilgilenen yatırımcıların Upbit’e erişmesi gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

TurtleCoin Nedir? TRTL Ne İşe Yarar?
TurtleCoin Nedir? TRTL Ne İşe Yarar? TurtleCoin nedir? TurtleCoin (TRTL), ölçeklenebilirlik, gizlilik, hız ve kolaylık odaklı şekilde tasarlanan bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede TurtleCoin nedir, TRTL ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği çeşitli soruları yanıtladık. Şimdi gelin...
Emre Borsan 28 Kasım 2022