Reklamı kapat

Ekim Tahminleri: Sepetinize Ekleyebileceğiniz 5 Kripto Para!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
Ekim Tahminleri: Sepetinize Ekleyebileceğiniz 5 Kripto Para!

Eylül 2022’deki kripto para piyasası, yılın üçüncü çeyreğini bitirmek için düşüş performansı sergiledi. Bu ayı piyasasında kripto analisti Ajibola Akamo, Ekim 2022’de yatırımcıların dikkat etmesi gereken 5 kripto para birimine bir göz atıyor.

İlk sırada lider kripto para Bitcoin (BTC) var

Lider kripto para için ileride daha fazla fiyat düşüşüne dair güçlü göstergeler var. Bu yüzden, henüz kontrolden çıkmadı. CryptoQuant’a katkıda bulunan Edris’in raporunun yanı sıra Glassnode’dan gelen veriler, muhtemelen Bitcoin’in yakında 12.000 dolara kadar düşeceğini gösteriyor.

Glassnode, “Büyük Detoks” başlıklı yeni raporunda, piyasada gördüğümüz mevcut fiyat hareketi nedeniyle, uzun vadeli holder’ların (LTH’ler) madencilere kadar piyasa katılımcılarına, bir satışı zorunlu kılabilecek şekilde fiyatında daha fazla düşüş görecek bir baskı yaptığını açıklıyor. Bu nedenle Glassnode, anlamlı bir yükseliş fiyat hareketi görmeden önce Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor.

Kripto para

Bitcoin, yükselen dolar endeksi (DXY) karşısında dikkate değer bir güç gösterdi. Bununla birlikte, küresel likiditedeki buharlaşmayla ABD Doları’nın gücü devam ediyor. BTC ise hala fiyatının düşmesi riskini taşıyor. Bitcoin’in fiyatı bu hafta şimdiye kadar menzile bağlı kaldı. Lider kripto para, 19.639 dolarlık zirve ile 18.309 dolarlık dip seviyelerde işlem gördü. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Temmuz ayında belirlenen konsolidasyon aralığının en düşük seviyelerine zar zor tutunuyor.

İkinci sıra Ethereum rakibi Cardano’nun (ADA)

Cardano, PoS konsensüs mekanizmasını başarıyla kullanan en büyük Blokchain’lerden biri. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, çok daha büyük olan Ethereum da PoS’a geçti. Bununla birlikte, bu geçiş sadece kademeli olarak gerçekleşecek. Birkaç aylık gecikmeden sonra, Cardano Vasil Hard Fork nihayet yayına girdi. Bu, 22 Eylül 2022’de gerçekleşti. Ayrıca, Blokchain’e “önemli performans ve yetenek” geliştirmeleri getirdi. Bu, geçen Eylül ayında akıllı sözleşme işlevinin eklenmesinden bu yana yapılan en önemli güncelleme.

Kripto para

Blockchain şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), daha önce çatalın getirdiği önemli yükseltmelerin tam doğrulama olmadan blok iletimi olduğunu ve daha hızlı blok oluşturmaya izin verdiğini belirtmişti. Artan verimlilik için Plutus akıllı sözleşmelerinde yapılan yükseltmeler, merkezi olmayan uygulamaların daha düşük maliyetlerle dağıtılmasına ve çalışmasına da olanak tanıyor.

2. kripto para Ethereum (ETH) de listede

Lider altcoin Ethereum, değişen derecelerde ademi merkeziyetçilik ile çok sayıda finansal ürün, yenilik ve otomasyona ev sahipliği yapıyor. Ethereum, en büyük akıllı sözleşme platformu olmaya devam ediyor. Ethereum Merge, 2022’de ekosistemindeki en çığır açan ve hakkında konuşulan olaylardan biri oldu. Lider altcoin böylece, PoS konsensüs mekanizmasına geçiş yaptı.

Ethereum’un ağ yükseltmesinin bir sonucu olarak, ağ artık bütünlüğünü korumak için %99,95 daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Lider kripto para Bitcoin ise önemli miktarda enerji gerektiren PoW’yi kullanıyor. Merge gerçekleşse de olaydan sonra Eylül ayının sonuna doğru ETH düşmeye devam etti. Bu da “söylentiyi al, gerçekleşmeyi sat” trade’ine işaret ediyor.

Bir başka Ethereum rakibi Solana (SOL)

Solana, Cardano’nun Blockchain’ine benzer bir PoS üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda bir Ethereum rakibi. Benzersiz, çünkü platform, Blockchain’in temelindeki PoS konsensüsüyle birleştirilmiş bir Proof-of-History (PoH) konsensüsü kullanıyor. Böylece, ölçeklenebilirliğini geliştirmeye çalışıyor.

Kripto para

Messari’den alınan verilere göre, Solana Blockchain’deki ortalama günlük işlem sayısı, 2. çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %17,6 düştü. Bu arada, yinelenen ağ kesintileri nedeniyle başı belada. Bu yüzden, Solana’nın geliri çeyreğe göre %44,4 düştü. Messari’de bir araştırmacı olan James Trautman’a göre, 2021’de ve 1. ve 2. çeyrek boyunca görüldüğü üzere, düşük ağ performansı ağ kullanımını azaltıyor. Bu da ağın devam eden gelir akışını düşürüyor. Araştırmacıya göre, Solana, önemli bir süre devam eden düşük performans yaşamaya devam ederse, temel kullanımda ortaya çıkan bir sürüklenmenin, oynaklığı hızlandırması ve ağ değerini sürüklemesi mümkün.

Son kripto para Ripple (XRP)

XRP, XRP Ledger’in yerel tokeni. Platformda ve desteklenen diğer platformlarda işlem yapmak için para birimi olarak kullanılıyor. Ripple hala Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili davayla ilgileniyor. Aralık 2020’de SEC, Ripple’ı, yöneticilerinin kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde XRP sattığı iddialarıyla suçladı. Ripple, XRP’nin menkul kıymet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyerek iddialara itiraz etti.

Dava neredeyse iki yıldır devam ediyor. Son haberlerle Ripple, galip olacağı bir sonuca yaklaşıyor gibi. Bunun nedeni, geçen hafta SEC ve Ripple’ın ‘özet karar’ olarak bilinen karar için başvuruda bulunması. Özet karar, mahkemenin yargılama emri vermeden sunulan gerçeklere dayanarak karar verdiği ve yıl sonundan önce nihai bir karar beklentisini yükselttiği yasal bir süreç. Traderlar bu habere olumlu teklif veriyor. Savunma avukatı James K. Filan’a göre, özet kararın sonuçları sağlanan gerçeklere dayanacak. Ayrıca, XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına dair bir kararın Aralık ortasına kadar geleceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Radarınıza Almanız Gereken 10 Küçük Altcoin! 
İşte Radarınıza Almanız Gereken 10 Küçük Altcoin!  Kripto uzmanı Will Izuchukwu, radara alınacak 1 doların altındaki en iyi 5 Elrond ekosistem altcoin projesini ve 35 milyon dolarlık piyasa değerinin altındaki en iyi 5 CMS Holdings Portföy tokenini paylaşıyor. Uzmanın altcoin seçimlerini okuyucularımız için derledik....
Vural Erkan 2 ay önce