Serkan İnci: Türkiye’deki Kripto Para Girişimlerinin Yüzde 99’u Ponzi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com – Blok zinciri ve kripto paralar gelişimini sürdürdükçe ortaya çok farklı isimlerde çok farklı projeler çıkıyor. Hemen her ülkeden bazı kişilerin bu alana yönelik olarak farklı girişimleri de söz konusu oluyor. Benzer girişimler ülkemiz için de söz konusu. Ancak bu girişimlere yönelik olarak Serkan İnci’den ağır bir eleştiri gelmiş durumda.

Serkan İnci Twitter’dan attığı bir tweet’te uzunca bir zamandır kripto para dünyasını gözlemlediğini vurgulayarak gelinen noktada kendisinin ulaştığı sonucu açıklıyor. Açıklamasında İnci, Türkiye’de ortaya çıkan veya Türklerin ortaya çıkarttığı kripto girişimlerinin % 99’unun palavradan ibaret olduğunu ifade ediyor. Bu projelerin çoğunun ponzi şeması olduğunu ifade eden İnci, kripto para dünyasına adım atacak kişiler için ilk kriterin bu girişimlerin dolandırıcılık amaçlı olduğunun unutulmaması olduğunu belirtiyor.

İnci ayrıca Türk kripto para camiasına yönelik olarak bu camianın iki yılda çok kalitesizleştiğine vurgu yaparak iddiacı-bahisçi-kumarcı olan bir yığın kişinin ortamı ele geçirdiğini ifade ediyor.

Bir satır kod yazmamış tipler ile yatırım geçmişi bulunmayan kişilerin kripto para alanında söz sahibi gibi takıldıklarını ifade eden İnci, kendisinin bu kişilere bulaşmamak ve temas kurmamak için ölü taklidi yaptığını ifade ediyor.

Kendisinin Bitcoin ve altcoinler hakkında eskisi gibi konuşmadığını belirten İnci, insanlar dinlemeden anlamadan ezbere hareket ettikleirni ve uyarıları dinlemeyip bilinçsizce hareketlerine yön verdiklerini vurguluyor. Bu nedenle İnci, “bir konuda fikrimi söylemek istesem bile, olabildiğince üstü kapalı ve teknik olmaya çalışıyorum” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Serkan İnci: Türkiye’deki Kripto Para Girişimlerinin Yüzde 99’u Ponzi

Yorumlar kapalı.