DappRadar: Sermaye En Fazla Bu 6 Oyun Coin’ine Aktı!

DappRadar: Sermaye En Fazla Bu 6 Oyun Coin'ine Aktı!
DappRadar: Sermaye En Fazla Bu 6 Oyun Coin'ine Aktı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endüstri verilerine göre, Blockchain oyun sektörü benimseme açısından oldukça aktif durumda. Dolayısıyla, bu durum risk sermayesi firmalarının dikkatini çekiyor. DappRadar’ın verileri, sermayenin 6 oyun coin projesine aktığını gösteriyor.

“Sermaye, 6 oyun coin projesini tercih etti”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, düşüş koşulları dijital varlık piyasalarını tahrip ediyor. Bununla birlikte, Blockchain endüstrisi için girişim finansmanı, üçüncü çeyrekte sağlam kaldı. Bu da risk sermayesi firmalarının sektörün uzun vadeli değer teklifine daha fazla odaklandığının bir işareti.

DappRadar’ın en son BGA Games Raporuna göre, Blockchain oyun coin ve metaverse projeleri Temmuz ve Eylül ayları arasında kümülatif olarak 1,3 milyar dolarlık risk sermayesi topladı. Bu rakam ikinci çeyreğe göre %48 düştü. Ancak, 2021’de toplanan toplam miktarın neredeyse iki katı oldu. DappRadar, Web3 metaverse altyapısına odaklanan projelerin üç aylık yatırımların %36’sından fazlasını oluşturduğunu söylüyor.

Özellikle Blockchain oyunlarına bakıldığında, rapor, ayı piyasasına rağmen altta yatan endüstri faaliyetinin hala büyüdüğünü gösteriyor. Blockchain oyunlarına katılan benzersiz aktif cüzdan sayısı Eylül ayında bir önceki aya göre %8 artarak 912.000’e yükseldi. DappRadar, Web3 oyunlarının “dapp endüstrisi için itici bir güç olmaya devam ettiğini” kaydediyor. Ayrıca, firmanın izlediği 50 ağdaki tüm Blockchain faaliyetlerinin neredeyse yarısını oluşturduğunu belirtiyor.

oyun coin
Wax, BSC, MATIC, Solana, EOS ve Hive, aktif cüzdan adreslerine dayalı en büyük altı oyun protokolü / Kaynak: DappRadar.

“Blockchain oyunlarının benimsenmesi zaman alacak”

DappRadar’dan gelen veriler, en iyi 10 Blockchain oyunundan 7’sinin Eylül ayında benzersiz cüzdan adreslerinde bir artış kaydettiğini gösteriyor. Şirket, en iyi oyunların çoğunun önce mobil olduğunu söylüyor. Bunun da daha geniş ana akım benimsenmesi için önemli bir özellik olduğunu kaydediyor.

Bununla birlikte, Blockchain eğlence sağlayıcısı Coda Labs’ın yakın zamanda yaptığı bir ankete göre, muhtemelen Blockchain ve Web3 oyunlarının sıradan oyuncuların ilgisini çekmesi biraz zaman alacak. Anket, kripto olmayan oyuncuların yalnızca %12’sinin Web3 oyunlarıyla uğraştığını gösteriyor. Ayrıca, yalnızca %15’inin gelecekte bunu yapmakla ilgilendiğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, tüm çizgilerden Web3 projeleri, risk sermayesi topluluğundan büyük ilgi görüyor. Cointelegraph Research’e göre, Web3 projeleri ikinci çeyrekte tüm bireysel finansman anlaşmalarının %42’sini oluşturuyor. Ayrıca, en aktif 10 VC’den 7’si Web3’ü yatırım için en iyi sektör olarak belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DappRadar: Sermaye En Fazla Bu 6 Oyun Coin’ine Aktı!