Dev Yatırım: Sermaye Son Haftalarda Bu Altcoin’lere Akıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 18 Ocak 2022
5 görüntülenme
ib4378309e

Metaplex Vakfı, NFT, oyun ve metaverse altcoin projelerine desteği genişletmek için yatırımcılardan 46 milyon dolar topladı. Ayrıca, Three Arrows, DCG, Delphi Digital ve Crypto.com Capital gibi kripto devleri, Hubble Protocol’ün finansmanına katıldı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projeleri başarılı finansman turları gerçekleştirdi

Metaplex Vakfı, Multicoin Capital ve Jump Crypto tarafından ortaklaşa yürütülen 46 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Finansman turuna, Solana Ventures, Alameda Research, Animoca Brands ve basketbol yıldızı Michael Jordan ve takma adlı NFT koleksiyoncusu Cozomo de’ Medici dahil 90’dan fazla NFT meraklısı da katıldı.

Metaplex Vakfı, hibe sağlamak, ekosistem gelişimini desteklemek ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan yaratıcıları güçlendirmek için turdan elde edilen fonları kullanacağını belirtti. Ayrıca Vakıf, 2022’de metaverse ve oyun uygulamaları için desteğe öncelik vermeyi planlıyor. Aynı hafta içinde Solana DeFi projesi Exotic Markets da 5 milyon dolar toplamayı başardı. Bugünkü Metaplex finansmanına katkıda bulunan birkaç firma, Multicoin Capital, Alameda Research ve Animoca Brands dahil olmak üzere Exotic Markets’ın finansmanında yer aldı.

Altcoin

Bunlara ilaveten Solana (SOL) ağı, Web3 geliştirmeyi hedefleyen ve kripto endüstrisinden büyük isimler tarafından desteklenen başka bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü için ana ağ lansmanını başlatmaya hazır. Diğer DeFi hizmetleri arasında kripto destekli bir stablecoin geliştirmeyi amaçlayan bir proje olan Hubble Protocol, Three Arrows / DeFiance Capital, Delphi Digital, Digital Currency Group (DCG), Crypto.com Capital, ParaFi, Jump Capital, Decentral Park Capital, CMS, Spartan, DeFi Alliance ve Mechanism Capital’dan 10 milyon dolar topladı.

Duyuruya göre Hubble Protocol, 28 Ocak’ta planlanan ana ağ lansmanından başlayarak ekibini ve DeFi ürünlerini yeni fonlarla genişletmeyi planlıyor. Hubble’ın yol haritasındaki ilk hedef, Solana ekosisteminde sansüre dayanıklı bir kripto destekli stablecoin olan USDH’yi basan sıfır faizli borçlanma platformunun piyasaya sürülmesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3e668113d0
Bu 7 Altcoin’den Müjdeli Haber: Ünlü Borsaya Giriyorlar! Brezilya Varlık Yöneticisi Hashdex, altcoin projeleri Uniswap (UNI), Aave (AAVE) ve Compound’un (COMP) da dahil olduğu bir DeFi ETF’yi başlatacak. Ürünün, Şubat ayı itibarıyla Brezilya borsası B3’te kote olması planlanıyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz. Bu...
Vural Erkan 18 Ocak 2022