Reklamı kapat

Seyahat Devi Expedia Bitcoin İle Ödemeleri Durdurdu

Serkan Eser
Serkan Eser 28 Haziran 2018
0 görüntülenme

Dünyaca ünlü seyahat rezervasyon sitesi Expedia.com Bitcoin (BTC) ile otel odası kiralanması veya uçak bileti satın alması gibi hizmetlerini durdurma kararı aldı.

Expedia sözcüsü konuyla ilgili “10 Haziran 2018 itibariyle dijital para birimleri ile ödemeleri kabul etmemeye başladık. Bu konu ile ilgili herhangi bir belirsizlik havası oluştuysa özür diliyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı. Servis kendi sitesinde veya sosyal medya hesaplarında ise Bitcoin’nin ödeme opsiyonu olarak kabul görmemesi ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Topluluk üyeleri de Expedia’nın aldığı karar sonrasında Reddit’te Expedia’ya yüklendi ve ona alternatif olarak 2013 yılından beri Bitcoin ile ödemeleri kabul eden CheapAir Travel’ı öne çıkardılar.

Reddit kullanıcısı bowiestar, IT endüstrisindeki çalışanların çoğunun maaşlarını kripto şeklinde alma eğiliminde olduklarını ve Expedia’nın bu kararı ile müşterilerinin bir kısmını kaybedeceğini öne sürdü.

ChepAir ve Bitpay

Her ay 60 milyonun üzerinde ziyaret edilen Expedia ilk olarak Haziran 2014’te Bitcoin’i ödeme opsiyonu olarak kullanıcılarına sunmuştu. CoinBase ile iş birliği sonrasında BTC ile ödemeleri başlatan Expedia’nın Coinbase’in son yönetimsel kararları sebebiyle Bitcoin ile ödemeleri almaktan vazgeçtiği belirtiliyor. Expedia’nın rakibi CheapAir de aynı sebepten ötürü Coinbase yerine BitPay ile çalışmaya başlamıştı.

CheapAir CEO’su Jeff Klee de konuyla ilgili açıklama yaparak potansiyel müşteriler için en iyi seçeneği sunmak için çabaladıklarını ve Bitpay’i seçerek Bitcoin yanında Bitcoin Cash, Dash ve Litecoin ile de ödemeleri kabul etmeye başladıklarını duyurmuştu.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Yatırımlarında Nereden Tavsiye Alırsınız? ING International Survey tarafından 15 ülkeden 1.000’er katılımcıyla yapılan ankettin sonuçlarından bu bağlantıdaki yazımızda bahsetmiştik. Ankette; herhangi bir kripto paraya sahip olan veya yakın zamanda sahip olmayı düşünen katılımcılara, nerelerden tavsiye alırsınız diye soruldu. Türk Yatırımcılar Ankete...
Ahmet Yılmaz 28 Haziran 2018