Binance SHIB ve Bu Altcoinleri Süresiz Olarak Durdurabilir!

Binance SHIB ve Bu Altcoinleri Süresiz Olarak Durdurabilir!
Binance SHIB ve Bu Altcoinleri Süresiz Olarak Durdurabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında bomba gibi bir gelişme var. Buna göre Binance’in SHIB ve diğer kripto para birimleriyle ilgili SEC odaklı bir hamle gündemde. Ayrıntılara bir bakalım.

Borsa ve SEC arasında savaş: SHIB tehlikede

SEC’in BinanceUS varlıklarını dondurmak için yaptığı son hareket ilginç. Borsanın Bitcoin, Shiba Inu ve diğer varlıklar için ticareti süresiz olarak durdurmasına neden olabilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük borsası Binance’in Amerikan iştiraki BinanceUS’un varlıklarını geçici olarak dondurmak için bir önerge verdi. Mahkeme tarafından onaylanması halinde bu talep ilginç bir netice ortaya koyacak. Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinleri içeren alım satım faaliyetlerinin askıya alınmasına yol açabilir.

Bu Shiba Inu Haberiyle Balinalar SHIB'e Akın Etti!

Talep, SEC’in borsa ve CEO’suna yönelik suçlamaların ardından geldi. Tabi, bu taleplerin hepsi SHIB ve diğer altcoinleri etkileyecek. Buna göre SEC BinanceUS’nin ticaret düzenlemelerini yanlış beyan ettiğini ifade ediyor. Ayrıca menkul kıymet yasalarını ihlal iddiası da var. Geçici yasaklama emri (TRO) ve ihtiyati tedbir talebinin ayrıntılarında ilginç gelişmeler var. Buna göre BinanceUS’un Binance, CZ veya herhangi bir bağlı kuruluşa fon veya varlık aktarmasını yasaklamayı amaçlıyor. SEC, bu tür transferlerin yatırımcılar için geri dönüşü olmayan bir zarar tehdidi oluşturacağını savunuyor.

BinanceUS Yanıtlıyor

BinanceUS, konuyla ilgili yanıt vermekte gecikmedi. Müşterilerinin SHIB ve diğer altcoin varlıklarının güvende kaldığını belirtiyor. Ayrıca platformun önemli bir aksaklık olmadan çalışmaya devam ettiğini vurguluyor. Borsa, kullanıcılara para yatırma ve çekme işlevlerinin etkilenmediğine dair güvence verdi. Borsa, SEC’in dosyalamasına ilişkin hayal kırıklığını dile getirdi. Ayrıca bunu gereksiz buldu. Şirket, ajansın amaçlarının müşteri varlıklarını korumaktan ziyade davalarda stratejik bir avantaj elde etmeye odaklanabileceğine inanıyor.  BinanceUS ayrıca, ABD düzenleyicisinin yıllar boyunca ajansla iletişimleri sırasında müşteri fonlarının güvenliği ile ilgili herhangi bir endişeye işaret etmediğini vurguladı.

Binance US, son günlerde SEC ile kapsamlı ve sürekli bir diyalog içinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca endişeleri gidermek için proaktif adımlar attığını söyledi. Ancak bu çabalara rağmen dava gündeme geldi. Borsa, kendisini mahkemede savunmayı planladığını söylüyor. Bu yanıtlar bir nebze SHIB ve altcoin yatırımcılarını teselli etmiş gibi.

nft exhibition mena binance bahrain 1646597001

SHIB ve diğer altcoinler için sıkıntılı durum

SEC’in bu hamlesinin BTC, Shiba Inu (SHIB) ve diğer varlıklarla işlem yapan BinanceUS kullanıcıları için önemli etkileri olacak. Talebin kabul edilmesi halinde, platformdaki alım satım işlemleri süresiz olarak askıya alınacak. Ayrıca kullanıcıların fonlarına erişimi engellenecek. Bu durum en çok kripto para yatırımcılarını etkileyecek. Çünkü onlar fiyat dalgalanmalarına maruz kalan değişken kripto varlıklara sahipler. Sektör liderleri bu hamlenin yalnızca SEC’in korumak istediği yatırımcılara zarar verdiğini vurguluyorlar. Tüm kripto topluluğu hareketi eleştirdi.  Ancak CZ, önergenin kabul edilmesi halinde bunun yalnızca ABD vatandaşlarına hitap eden BinanceUS’yi etkileyeceğini açıkladı. Küresel Binance platformundaki müşteri varlıklarının, hareketin sonucundan bağımsız olarak güvende kalacağına dair güvence verdi.

Başka altcoinler de var

Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son yasal işlemlerinin ortasında Robinhood ticaret platformundan potansiyel olarak silinme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle hedefte sadece SHIB yok. Kriptokoin.com olarak baktığımızda Robinhood, SEC’in Binance ve Coinbase adlı iki amiral gemisi kripto para alım satım platformuna karşı açtığı davada adı geçen tokenleri platformdan çıkarabileceğini açıkladı.  Bir kripto para biriminin menkul kıymet olduğu tespit edilirse ve SEC’e kayıtlı değilse, Robinhood gibi ABD merkezli borsaların kullanıcıların bunları alıp satmasına izin vermesi yasa dışı. Bu nedenle, SEC davasının başarılı olması halinde, Robinhood’un ABD menkul kıymetler yasalarıyla uyumlu kalabilmek için bu kripto paraları listeden çıkarması gerekebilir.

SHIB

SEC, Cardano, Solana ve Polygon da dahil olmak üzere yaygın olarak işlem gören bir dizi kripto para biriminin uygun şekilde kaydedilmemiş menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. Nasdaq’ta listelenen çevrimiçi aracı kurum, Eylül 2022’de ADA kripto para birimi için destek ekledi. Bu hamle, o yıl Robinhood’un kripto tekliflerindeki daha geniş bir genişlemenin parçasıydı. Başlangıçta 2018’in başlarında kripto sunmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance SHIB ve Bu Altcoinleri Süresiz Olarak Durdurabilir!