SHIB, Bitcoin ve XRP: Ocak’ta Bu Seviyelere Hazır Olun!

10.895 görüntülenme
SHIB, Bitcoin ve XRP Ocak'ta Bu Seviyelere

Yeni yıl kazançları söz konusu olduğunda Solana (SOL), kripto para piyasasının öne çıkan ismiydi. Yine de, düşük hacim ve yatırımcı ilgisizliği yatay hareketlerin birkaç ay daha süreceğini öneriyor. Bu yazıda, PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları SHIB, Bitcoin ve XRP için Ocak ayının sonunda hangi seviyeleri bekliyor, göz atalım.

Makine öğrenimi algoritması SHIB, Bitcoin ve XRP için Ocak tahminlerini yayınladı

Ripple ile SEC arasındaki yasal mücadele üçüncü yılına girerken, kripto topluluğu, XRP’nin gelecekteki fiyatını tahmin etmek için indikatörlere yöneliyor. Özellikle, kripto izleme platformu PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları, 31 Ocak 2023’te XRP fiyatının 0,339721 dolar olacağını tahmin ediyor. XRP fiyatı şu anda bu seviyeden bir miktarda yüksekte, 0.3429 dolardan işlem görüyor. Algoritmaya göre ay sonuna doğru daha düşük bir XRP göreceğiz.

Balina faaliyetleri açısından XRP, 2022’nin sonlarına doğru yoğun bir birikim yaşadı. Balinalar tarafından tutulan arz yüzdesini %7,23’e çıkararak rekorlar kırıyor. Şu anda bu adreslerin sayısını 1.617’ye çıkarıyordu.

Uzman görüşlerinde Michaël van de Poppe, XRP’nin 0,37 dolar seviyesinde şiddetli bir dirençle karşılaştığını öne sürdü. Son fiyat hareketlerine dayanarak, XRP’nin nispeten hızlı bir şekilde 0,343 dolar seviyesini geri almasını beklediğini bildirdi. Kripto analisti, 2 Ocak’ta XRP’nin yukarı yönlü bir ralliden önce 0,33 doları tuttuğunu görmek istediğini belirtti.

Ripple hakkında son olarak, dava sürecinde hala bir sonuç olmamasına rağmen, davanın kararının nihayetinde XRP’nin umutlarını etkilemesi bekleniyor. Örneğin, dava Blockchain şirketi lehine çözülürse, yatırımcılar XRP’nin geleceği hakkında daha iyimser hissedebilirler.

Algoritma SHIB hakkında karamsar, ancak topluluk aynı görüşte değil

Shiba Inu (SHIB), 2022’yi 2021 boğa koşusunun kazanımlarını iade ederek bitirdi. Genel olarak, FTX çöküşü gibi olaylar yatırımcı güvenini etkilediğinden, SHIB fiyatı da benzer bir ivmeyi takip etti. Bununla birlikte, makine öğrenimi algoritması, SHIB’nin düşüş eğilimini Ocak 2023’e kadar uzatacağını öngörüyor. Tahmine göre, SHIB fiyatı bu tarihte muhtemelen 0,000008036 dolardan işlem görecek. Tahmin, SHIB’in yayınlandığı tarihteki fiyatından yaklaşık %1’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bu arada, CoinMarketCap’ın topluluk anketi, makine öğrenimi algoritmasına göre daha iyimser sonuçlar ortaya koyuyor. Topluluğa göre, SHIB muhtemelen 31 Ocak 2023’te ortalama 0,00001102 dolardan işlem görecek.

Bu arada, Shiba Inu’nun performansı büyük ölçüde genel piyasa hareketlerine bağlıdır. Aynı zamanda, SHIB’nin faydasını iyileştirmeyi amaçlayan hızlanan token yakma oranı gibi artan ağ etkinliğine bağlı olacak. Belirgin bir şekilde, SHIB fiyatı, token toparlanamamasına rağmen popülerliğini korusa da, ağ etkinliğinin etkisini tekrarlamakta başarısız oldu. Bu çizgide Shiba Inu, Binance üzerinde 2022 yılı için en çok izlenen ilk üç kripto arasında yer aldı.

Bitcoin (BTC), Ocak ayı bitene kadar 17,000 doları geri alabilecek mi?

Bitcoin, Kasım 2021 zirvesinden %70’in üzerinde düzeltme yaparak 2022’yi düşüşle bitirdi. Bu nedenle, 2023’ün başındaki performansı, Bitcoin’in sürekli bir yatay modeli barındırmaya devam ettiğini düşünen yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Buna paralel olarak, makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin’in 31 Ocak 2023’te 15.532 dolara kadar düşeceğini öngörüyor. Fiyat tahmini, Bitcoin’in mevcut fiyatından yaklaşık %7’lik bir düşüşü temsil ediyor.

30 günlük tahmine göre, Bitcoin muhtemelen 2023’ün ilk ayında düşmeye devam edecek. Ancak algoritma, Bitcoin’in 2023’ün ilk gününde potansiyel olarak 16.407 dolardan işlem görebileceğini öngörüyor.

Bitcoin’in son günlerdeki fiyat hareketi, hem boğaların hem de ayıların her iki yönde de zorlu bir hareket gerçekleştiremediğini gösterdi. Son fiyat hareketi hakkında yorum yapan Kitco News analisti Jim Wycoff, yatırımcıların Bitcoin fiyatında bir kıvılcım beklediğini söylüyor:

Yatırımcılar, tatil döneminin daha sakin geçtiği bu dönemde fiyat hareketini ateşleyecek bir kıvılcım bekliyor. Ne boğaların ne de ayıların kısa vadeli bir teknik avantajı yok, bu da önümüzdeki günlerde daha dar aralıklı, yatay hareketlere işaret ediyor.

Bitcoin, SHIB ve altcoin piyasasını 2023’te neler bekliyor?

Çalkantılı bir 2022’nin ardından, kripto para oyuncuları, Bitcoin’in yeni yıldaki görünümü hakkında çeşitli görüşler sundu. Örneğin CoinLedger’ın CEO’su David Kemmerer, Bitcoin’in 2023’ün ilk yarısında FTX çöküşünün etkisiyle daha fazla düzeltme yapacağına inanıyor. Kriptokoin.com olarak geniş bir analist kadrosunun beklentilerine bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hintliler Bitcoin ve 2 Altcoin'e Hücum Etti
Dikkat: Hintliler Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’e Hücum Etti! Hindistan’ın en büyük borsalarından CoinSwitch, bugün Twitter hesabından en çok tutulan kripto para birimleri hakkında istatistikler yayınladı. Bitcoin (BTC), Hindistan’ın en popüler kriptolarından biri olarak ortaya çıktı. Bitcoin ve bu 2 altcoin, Hindistan’ın en popüler kripto paraları...
Buğra Çağlar 1 ay önce