Reklamı kapat

SHIB, BTC Değil: Bu 3 Altcoin 2023’ün Yıldızı Olabilir!

0 görüntülenme
SHIB, BTC Değil: Bu 3 Altcoin 2023'ün Yıldızı Olabilir!

Küresel kripto para piyasası, son 18 ayda birçok en iyi altcoin’de etkileyici büyüme ile karşılaştı. Şu anda piyasa en iyi halinde olmasa bile, hala 1 trilyon dolara yakın bir değere sahip. Piyasa son zamanlarda bir “nefes” almış olsa da, yatırımcılar bunun döngüsel doğasının bir parçası olduğunu biliyor. Bu da, SHIB, BTC dışında; birçok önde gelen coin için hala büyük bir potansiyel olduğu anlamına geliyor. Bu yazımızda, 2023 yılında takip edilesi bazı altcoin projelerini paylaşacağız. İşte detaylar…

SHIB, BTC değil: Bu kripto paralar 2023’te öne çıkma potansiyeli taşıyor

Listedeki ilk altcoin, Oasis Network (ROSE). Oasis Network, Cosmos SDK kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Açık finans için gizlilik odaklı bir akıllı sözleşme platformudur. Proje, veri gizliliğini ve kullanıcı gizliliğini destekleyen uygulamalara ve kullanım durumlarına öncelik verir. Bu amaca, mutabakat katmanını sözleşme yürütme katmanından ayırarak ve gizliliği koruyan hesaplama için ikisini birbirine bağlayan yerleşik bir arayüz sağlayarak ulaşır. Ağ, veri tokenizasyonunu da ilk etkinleştirenler projelerden biridir.

Bu 3 Binance Altcoin'ine Dikkat

Konsensüs katmanı, ağı güvence altına almak ve işlem geçerliliği konusunda bir fikir birliğine varmak için bir PoS mekanizması kullanan bir merkez görevi görür.  ROSE, Oasis ağında geniş çapta kullanılmakta. Staking ve ağdaki doğrulama işlemleri için kullanılmakta. Ayrıca kripto para projesi, ilk gizlilik etkin Blockchain’i ile gündeme geliyor. Merkeziyetsiz finansın (DeFi) hız kazanmasıyla birlikte Oasis Network’ün de ilerlemesi, uzmanlar tarafından beklenmekte.

Cosmos (ATOM) ve Near Protocol (NEAR) için yüksek beklentiler

Diğer yandan uzmanlar Cosmos (ATOM) ve Near Protocol (NEAR) için de umutlu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Cosmos Blockchain’i, merkezi bir sunucuya dayanmamakta. Dağıtık defterler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için geliştirildi. Cosmos whitepaper’ı 2016’da yayınlandı. Ağ, aralarındaki işlemleri düzene sokabilecek açık kaynaklı Blockchain’ler platformu oluşturmaya odaklandı. Bu amaca sahip kullanıcılar tarafından kısa süre sonra Blockchain’lerin İnterneti olarak kabul edildi. Cosmos, özellikle Tendermint BFT (Byzantine Hata Toleransı) ve Cosmos SDK modüler çerçevesiyle ağa yenilik katıyor.

Ünlü Politikacı: Bu Altcoin, Kazanan Tek Varlık!

Listedeki son altcoin ise Near Protocol (NEAR). NEAR Protocol, merkezi olmayan bir uygulama (dApp) platformudur. Geliştirici ve kullanıcı dostu olmaya odaklanan Ethereum rakibidir. Yerel NEAR tokenleri, Near kripto platformunda işlem ücretleri ve depolama için ödeme yöntemi olarak kullanılmakta. NEAR, ölçeklenebilirlik elde etmek için “Nightshade” adındaki sharding teknolojisini kullanan bir PoS Blockchain’idir. NEAR, özellikle ağında birçok projeyi barındırmasıyla öne çıkıyor. Ekosistemdeki projelerin ölçeği büyüdükçe, Near’ın da ivme kazanacağı düşünülmekte. Ancak, birçok değişkenin olduğu piyasada neler yaşayacağımızı elbette zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ADA, DOT, SOL, ETH ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!
ADA, DOT, SOL, ETH ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin! ABD istihdam verileri, inatla sağlam bir işgücü piyasasını yansıttığından kripto para piyasaları düzeltme yaşadı. Bu da, yatırımcıların FED’in agresif faiz oranı artışlarına devam edeceğine dair inancını daha da doğruladı. Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum şu anda bir...
Aslı Dinçer 2 ay önce