SHIB, BTC, Ripple: Şubat’ta Bu Seviyeleri Bekleyin!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
884 görüntülenme
SHIB, BTC, Ripple: Şubat'ta Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kripto para piyasasındaki hissiyat, Federal Reserve’in faiz kararı öncesinde karışık. Belirsizlik, ileri vadeli tahminleri de zorlaştırıyor. Bununla birlikte, çeşitli teknik göstergeleri kullanan bir yapay zeka algoritması Şubat ayı için SHIB, BTC ve XRP tahminleriyle belirsizliği azaltıyor.

AI, 28 Şubat 2023 için SHIB fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 2023’ün başından bu yana fiyatının sert bir şekilde yükseldi. Şubat ayında uygulanacağı söylenen Shibarium yükseltmesiyle, köpek temalı meme coin’i yatırımcıların radarına girdi. Yapay zeka (AI) kullana kripto izleme platformu PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmalarının 30 Ocak’taki verilerine göre SHIB fiyatı, 28 Şubat’ta 0,000012 dolardan işlem görecek.

SHIB 28 Şubat fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

PricePredictions makine öğrenimi algoritmaları, Hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (BB) ve daha fazlasını içeren teknik analiz (TA) göstergelerini bir araya getirerek tahmin yapıyor. AI’nin tahmini, SHIB’nin şu anki 0,00001165 dolar olan fiyatından %3’lük bir artışı temsil ediyor.

TradingView’in 1 günlük teknik analiz göstergelerindeki duyarlılık, meme coin’i için karışık. Osilatörler 2’de ‘satış’ bölgesinde. Bununla birlikte, hareketli ortalamalar 12’de ‘güçlü alım’ öneriyor. Ayrıca, özet 12’de ‘alım’a işaret ediyor.

SHIB
SHIB 1 günlük duyarlılık göstergeleri / Kaynak: TradingView

AI, 28 Şubat 2023 için BTC fiyatını tahmin ediyor

Bitcoin (BTC), yılın başından bu yana %40’lık bir artış kaydetti. Böylece, 2023’e harika bir başlangıç ​​yaptı. Yatırımcıların makroekonomik konularla ilgili iyimser haberleri kavramasının bir sonucu olarak boğa ivmesi ortaya çıktı. Ayrıca yatırımcılar, Şubat ayında yukarı yönlü yörüngesine devam edecek ilk kripto para olarak mevcut seyrin devam edebileceğini umuyor.

Bitcoin, Ağustos 2021’den bu yana ilk kez üst üste dördüncü haftalık yeşil mumunu yaparak Ocak ayını bitirecek gibi görünüyor. Bu yüzden, yatırımcılar önümüzdeki ayın sonunda aynı şeyin daha fazlasını bekleyebilirler. Özellikle, PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin’in 28 Şubat 2023’te 24.342 dolardan işlem görmek için muhtemelen daha da yükselmeye devam edeceğini öngörüyor. AI’nin fiyat tahmini, Bitcoin’in mevcut fiyatından %4,5’lik bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmin grafiği / Kaynak: PricePredictions

Bu arada PricePredictions’ın 24 Ocak’taki tahminine göre, Bitcoin 14 Şubat 2023 Sevgililer Günü’nde 23.868 dolar seviyesinde olacak. Basın zamanında, Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %1,24’lük bir artışla 23.115 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’in TradingView’deki teknik analizi ise karışık. Özet 14’te ‘satın al’ hissiyatını gösteriyor. Ayrıca, hareketli ortalamalar 12’de ‘güçlü alım’ öneriyor. Ancak, osilatörler 8 ile ‘nötr’de duruyor.

SHIB
Bitcoin 1 günlük teknik analiz / Kaynak: TradingView

AI, 28 Şubat 2022 için XRP fiyatını tahmin ediyor

Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki anlaşmazlığın sonuna yaklaşıyoruz. Yatırımcılar, mali düzenleyiciye karşı açılan davada olumlu bir kararın, yakın gelecekte Ripple fiyatı üzerinde önemli bir yükseliş etkisi yaratacağını umuyor. PricePredictions’ın makine öğrenimi algoritması, XRP’nin Ocak ayından Şubat ayının sonuna kadar pozitif trendini sürdüreceğini öngörüyor. Verilere göre, tokenin değeri Mart ayında tekrar yükselmeden önce 28 Şubat’ta 0,405 dolara yükselecek. AI’nin fiyat tahmini, tokenin mevcut fiyatına göre %0,87’lik bir artışı temsil ediyor.

SHIB
XRP fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

XRP şu anda son 24 saatte %3,59 artış ve bir önceki haftaya göre %3,46 düşüşle 0,4078 dolardan işlem görüyor. Mevcut durumda, XRP 0,36503 dolar civarında kayda değer bir destek seviyesine sahip. Bu arada ilk direnç bölgesi 0,42611 dolar seviyesinde.

Boğalar, tokenin uzun süreli konsolidasyon döneminde bir atılım için XRP’yi yakından izliyor. XRP’nin değerinin düşeceğine inanan piyasa katılımcıları, token’ı büyük miktarlarda damping yaparak son fiyat istikrarından sorumlu olabilir. Öte yandan XRP, bu girişime para birimi için muazzam bir talep yaratarak yanıt vermiş gibi görünüyor. TradingView’deki XRP teknik analizi de karışık. Özet 13’te ‘satın al’ hissiyatına uyuyor. Ayrıca, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü alım’ öneriyor. Ancak, osilatörler 8 ile ‘nötr’de duruyor.

XRP 1 günlük TA göstergeleri / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin, Terra LUNA'nın Kaderini Paylaşacak mı?
Bu Altcoin, Terra LUNA’nın Kaderini Paylaşacak mı? Cardano’nun ilk algoritmik stablecoin’i DJED’in piyasaya sürülmesiyle, ‘O da Terra USD (UST) ve benzer algoritmik stablecoin’ler gibi bir kaderi mi paylaşacak?’ sorusunu akıllara getirdi. Cardano, DJED ile algoritmik stablecoin alanına giriyor Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 31 Ocak’ta,...
Vural Erkan 2 ay önce