SHIB Coin ve O 6 Altcoin İçin Balinalar Harekete Geçti: Satıyorlar!

SHIB Coin ve O 6 Altcoin İçin Balinalar Harekete Geçti: Satıyorlar!
SHIB Coin ve O 6 Altcoin İçin Balinalar Harekete Geçti: Satıyorlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası bugün 11 Haziran itibariyle durgun bir seyir izlerken, bazı coinlerde ilginç hareketlenmeler yaşanıyor. Özellikle Shiba Inu (SHIB coin) ve diğer altcoinlerde balina hareketleri, yatırımcıların dikkatlerini çekiyor.

SHIB coin için balina birikimi dikkat çekiyor

Genel piyasa hareketlerinde, büyük yatırımcıların önemli miktarlarda alım yapması, genellikle olumlu bir hava yaratır. Bu bağlamda, devasa bir 600 milyar SHIB alımı, kritik. Zira tokenın gelecekteki fiyat hareketleri konusunda iyimser piyasa duygularını yükseltti. Whale Alert isimli on chain takipçinin verilerine göre, 11 Haziran’da 600 milyarlık SHIB, harekete geçti. Yani yaklaşık 13,71 milyon dolarlık bir transfer, Robinhood’dan bilinmeyen 0x73af3bcf cüzdan adresine yapıldı. İşlem gerçekleştiği sırada SHIB fiyatı 0,000022 dolar seviyesindeydi.

Tecrübeli Analist: Bitcoin’in Hamlesiyle Bu 4 Altcoin Fırlayabilir!

Daha önce uzmanlar, aynı adresin, SHIB fiyatı 0,000025 dolar seviyesindeyken Robinhood’a tam 3 trilyon SHIB transfer ettiğini bildirmişti. Bu durum, balinanın potansiyel olarak bir “düşüşü-fırsat bilme” stratejisi uyguladığına işaret ediyor. Ayrıca piyasaya yeniden girerek gelecek kazançlara işaret ettiği yönünde piyasa duygularını harekete geçirdi.

Ancak yukarıda bahsedilen büyük birikime rağmen, Shiba Inu bugün önemli bir satın alma baskısıyla karşılaşmasına rağmen fiyat düşüşü yaşadı. Bu düşüş, verilere göre, bugün on farklı cüzdan tarafından Coinbase’e taşınan 4,29 trilyon SHIB ile bağlantılı olabilir. Bu cüzdanların ortalama giriş fiyatı 0,00001309 dolar oluyor. Ayrıca, kar elde etmek için satılırsa, yatırımcıların mevcut fiyattan 41,22 milyon dolarlık kar elde etmelerine olanak tanır.

Diğer balina hareketleri

SHIB dışındaki altcoinlerde de ilginç hareketlenmeler yaşandı. Spot On Chain verilerine göre, yaklaşık 33 dakika önce bir balina, harekete geçti. Zira 755.000 PENDLE’yi (yaklaşık 3,83 milyon ABD Doları) Binance’e yatırdı. Cüzdanın hala yaklaşık 21,7 milyon ABD Doları değerinde 4,27 milyon PENDLE’ı bulunmakta. Üstelik toplam kârının ise 22,8 milyon ABD Doları (+%843) olduğu tahmin edilmekte.

The Data Nerd verilerine göre ise 2 saat önce, 3 cüzdan çok imzalı bir cüzdandan 647 milyon LEVER’i (yaklaşık 2,6 milyon ABD Doları) aldı ve hepsini Binance’e yatırdı. Token arzının %2,6’sının bu şekilde transfer edilmesi, LEVER fiyatında ani dalgalanmalara yol açma riski taşıyor.  Diğer yandan Bir Ethereum ICO katılımcısı, 2.000 ETH’yi (yaklaşık 7,36 milyon dolar) bir borsaya aktardı. Ardından kalan 3.997 ETH’yi de yeni bir cüzdana aktardı.

Ayrıca Scopescan verilerine göre 11 Haziran’da bir balina adresi Bybit’ten 256 milyar PEPE’yi (yaklaşık 2,9 milyon dolar) çekti. Adres, Mayıs ayında Bybit’e 200 milyar PEPE (yaklaşık 2,8 milyon dolar) yatırdı ve şu anda toplam 291 milyar PEPE’yi (yaklaşık 3,5 milyon dolar) tutarak yeniden PEPE biriktiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB Coin ve O 6 Altcoin İçin Balinalar Harekete Geçti: Satıyorlar!