Bu Metrik SHIB, DOGE ve ELON’un Yükseleceği Zamanı Belirliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Ekim 2021
3 görüntülenme
Dogecoin 1 Purple Website Illustration

Santiment tarafından sağlanan en son verilere göre, SHIB, DOGE ve ELON gibi “meme coin’ler”, sözde “Sosyal Hakimiyet” indikatörüyle ters bir korelasyon içinde hareket ediyor. İndikatör yeni en düşük seviyelere ulaştığında, yukarıda bahsedilen kripto para birimlerinin fiyatı hızla yükselir.

SHIB, DOGE ve ELON yükselişte

Genel olarak, Shiba Inu’nun (SHIB) %490 fiyat artışı göstermesi, Dogecoin’in (DOGE) geçen ay %28 artması ve Elon Musk’ın (ELON) %889 oranında gerçek dışı bir fiyat artışı göstermesi ile son aylarda meme tabanlı ve topluluk güdümlü kripto paralar trend oldu. Öyle ya da böyle, topluluk, kurumsal yatırımcılardan veya kullanım durumlarından ziyade bu kripto paralar için ana yakıttır.

Bu tür altcoin projeleri için alım satım çiftleri son derece değişken kalırken, finansal veya teknik analiz kullanarak bunları analiz etmenin uygun bir yolu yoktur, bu da trader’lerın Santiment tarafından sunulanlar gibi on-chain ve piyasa metrikleriyle baş başa bırakır.

Ters korelasyon ne anlama geliyor?

Santiment tarafından sağlanan çizelgede kullanıcılar, belirtilen her bir coin’in fiyatını ve Sosyal Hakimiyet indikatörünü görebilirler. Topluluklar kripto paraları “unuttuğunda” ve gösterge aşağı doğru hareket etmeye başladığında, fiyatları hızla düşer ve yalnızca balinalar onları geri satın aldığında geri döner.

İndikatörler aslında bu kriptoların fiyatıyla ters bir korelasyona sahip olsa da, yalnızca yatırımcıların coin’leri yalnızca bireysel yatırımcılar bunlarla daha az ilgilendikleri zaman aldığı ortak birikim ve dağıtım döngülerini gösterir.

Ancak topluluk heyecanı duyup satın almaya başladığında, büyük adresler kâr elde ediyor ve altcoin’ler üzerinde satış baskısı oluşturuyor, bu da hızlı bir geri çekilmeye yol açıyor. Kripto para parasal değerini kaybederken, bireysel trader’ler de ilgisini kaybeder. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

kriptopara3 e1631525992847
Milyarderler Hangi Altcoin’lere Yatırım Yapıyor? İşte Seçimleri Bitcoin’e yatırım yapan SkyBridge Capital girişim fonunun kurucusu ve CEO’su Antony Scaramucci, CNBC’ye sonunda “ödevini yapan” herkesin Bitcoin’e yatırım yapacağını söyledi. Portföyünde henüz pay almayan bu iki altcoin projesi de, Scaramucci’ye göre büyük potansiyellere sahip. Ray Dalio, Paul Tudor Jones...
Buğra Çağlar 25 Ekim 2021