Reklamı kapat

SHIB, DOGE ve LUNC: Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
48 görüntülenme
SHIB, DOGE ve LUNC: Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor!

Kripto analisti Filip L’ye göre, Shiba Inu (SHIB), bu yılki en kötü performansını yazdırmanın zirvesinde. Analist, Dogecoin (DOGE)’nin, geçen hafta aldığı yaralardan kurtulmaya çalıştığını söylüyor. Ayrıca analiste göre, Terra Classic (LUNC)’da traderlar başka bir düşüş eğilimi gösteriyor. Filip L’nin SHIB, DOGE ve LUNC analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“SHIB fiyatı evden çok uzakta”

Shiba Inu, kripto paralar yeniden değer kaybederken, tarihinin en kötü performanslarından birini gösterecek şekilde ayarlandı. Yaz öncesinde yaşanan LUNA fiyaskosunun ardından, traderlar FTX’in ani temerrüdüyle bu durumu yeniden yaşadılar. Kripto varlık sınıfı hala temelleri üzerinde titriyor. Bu arada, kripto borsası Genesis de geri ödemeleri ve para çekme işlemlerini durdurdu.

SHIB bu nedenle iyi bir noktada değil. Çünkü, genel etiketi bazı olumsuz duygular ve çağrışımlar içeriyor. Ortalığın yatışması gerekecek. Ancak, FTX’in çöküşünün ardından daha fazla zayiat olursa, SHIB traderları için bu son damla olacak. SHIB’in, yeni dipleri test etmeden önce bir kez daha düşmesi ve böylece 0,00000507 dolara gerilemesi olası.

SHIB
SHIB haftalık grafiği

FTX’in bulaşması kontrol altına alındığında, yavaş ama emin adımlarla biraz daha yükselişe yönelik alımların gelmesi mümkün. Bu, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) aşırı satış seviyesinin çok yakınında işlem gördüğünü ve daha yüksek bir sıçrama için hazırlandığını görmek mantıklı olacak. Bu, muhtemelen SHIB fiyatının aylık S1 destek seviyesinin üzerine çıkacağı anlamına geliyor. Ek arka rüzgarların ardından daha yükseğe tırmanmadan önce SHIB’in 0,00001000 dolar yakınında kalması mümkün.

“DOGE, bu konsolidasyonu memnuniyetle karşılıyor”

Traderlar, DOGE’nin çöp kutusuna atıldığını gördü. Çünkü, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere  FTX, kripto piyasasının yeniden kazandığı kırılgan güveni kırdı. Bunun tercümesi, geçen yazın neredeyse tüm kârını silen iki haftadaki keskin düşüş oldu.

DOGE, neyse ki, aynı bölgede, birbirinden sadece birkaç tik uzakta, üç yüksek haftalık seviye ile 0,0700 dolar civarında destekleniyor. İlk unsur, aylık S1 destek seviyesi 0,0700 dolar. Diğer iki unsur, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 200 günlük SMA, yaklaşık 0,0760 dolarda duruyor. Ayrıca, fiyat hareketi 0,1004 dolara geri çekilmeden önce düşen bıçakları yakalayan ilk savunma hattı olacak.

SHIB
DOGE haftalık grafiği

Bu destek orada olsa da, birkaç dış unsurun bazı ters rüzgarlar yaratması, fiyat hareketini desteklemek için yeterli olmayabilir. Polonya’yı vuran başka bir füze, yeniden devreye giren ABD doları gücü ve satış yapan hisse senetleri gibi unsurların bir kombinasyonu, DOGE fiyatının 0,0566 doları, hatta 0,0409 doları görmesini sağlayacak zehirli bir kokteyl olabilir.. Bu, başka bir FTX kazazedesinin veya jeopolitik olayların yeniden patlak vermesinden sonra, muhtemelen kayıpların %30 ile %50’sinin hala ortaya çıkacağı anlamına gelir.

“Piyasalar, 2022 modeline geri dönerken, LUNC krater haline geldi”

LUNC gün ışığını gördüğünden beri, 0,00016501 doları oldukça önemli bir seviye olarak görüyor. Mayıs/Haziran’daki açılış haftasında zirveydi ve bir test gördü. Ancak, Haziran’da onu yukarı doğru kıramadı ve Ağustos’ta net bir kırılma yaşadı. O ralliden bu yana, fiyat Eylül ayında sürekli olarak daha düşük seviyelere çıkarak düşüyor. Ayrıca, bu seviyede geçen haftaki teste ve bu haftaki mevcut teste yol açan baskı oluşturuyor.

LUNC, bunun yanında, her hafta daha düşük zirvelerle düşüş eğilimini düzenleyen kırmızı alçalan trend çizgisinden gelen aşağı yönlü baskıyı görüyor. Geçen haftanın başında boğalar yaklaşmasına rağmen, yanlış bir kırılma bile tetiklenemedi. FTX bulaşmasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha fazla aşağı yönlü sürprizin ortaya çıkması mümkün. Bunun, LUNC’yi ilk olarak 0,000014422 dolara itmesi olası. Ayrıca, daha fazla dolar gücü yeniden devreye girerken 0,000006166 dolara doğru krater yapması muhtemel.

LUNC haftalık grafik

Bu destek orada olsa da, birkaç dış unsurun bazı ters rüzgarlar yaratması, muhtemelen fiyat hareketini desteklemek için yeterli olmaz. Jeopolitik ve ekonomik risklerin, DOGE’nin 0,0566 dolar veya hatta 0,0409 dolara düşmesine neden olması mümkün. Böyle bir durumda, kayıpların %30 ile %50’sinin hala ortaya çıkması olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Greenpeace: Bitcoin Kötü, Bu Altcoin İyi Çocuk!
Greenpeace: Bitcoin Kötü, Bu Altcoin İyi Çocuk! Greenpeace ABD, ConsenSys, Aave, Microsoft, Polygon ve Mısır’daki COP27’de Ethereum İklim Platformunu (ECP) duyuran diğer girişimler vesilesiyle Bitcoin (BTC)’yi ezme fırsatını değerlendirdi. Greenpeace’den Bitcoin (BTC)’ye yergi, Ethereum (ETH)’ye övgü! Greenpeace yaptığı açıklamada, “Kripto endüstrisindeki diğerleri iklim kriziyle...
Vural Erkan 2 hafta önce