Reklamı kapat

2 Analistten SHIB, Dogecoin ve ETH İçin Korkutan Tahmin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
263 görüntülenme
SHIB, Dogecoin ve ETH İçin Korkutan Tahmin

Dogecoin, %50’lik bir düşüşün ardından dar bir aralıkta konsolide oluyor. SHIB ise birkaç kırık destek alanının altına batmış durumda. İki teknik analist, mevcut FTX krizinin ardından SHIB, Dogecoin ve ETH için daha fazla düşüş göreceğimizi söylüyor.

Tony Montpeirous: Dogecoin fiyatı riskli görünüyor

Dogecoin fiyatı Kasım ayının en yüksek seviyesinin %50 altında işlem görmeye devam ediyor. Son günlerdeki fiyat hareketleri eşliğinde flama görünümlü bir formasyon içinde konsolide oluyor. Boğaların son zamanlardaki 0,090 doları kırma girişimi başarısızdı. Dogecoin hafta sonu boyunca 8 EMA ve 21 SMA üzerinde düşüş eğilimi oluşturdu.

Analist Montpeirous, DOGE fiyatı kıvrımlı flama eşliğinde aşağı yönlü bir kırılma yaparsa, güçlü bir düşüş trendini başlayabilir. Ayıların bu noktada sıradaki hedefleri 0,049 ve 0,040 dolar olacak.

Diğer yandan, balinalar perde arkasından transfer işlemlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu da on-chain metriklerde düşüş olasılığını vurguluyor. Santiment’in 1 milyonun üzerindeki balina işlemi sayısı, Dogecoin hareketinde önemli bir akış olduğunu gösteriyor. İndikatör, Dogecoin balinalarının yaşadığı altta yatan duyguya işaret ediyor. Analist Montpeirous, bu metrikleri balinaların artan kısa vadeli iştahı olarak okuyor:

Belki de kısa vadeli karlar elde etmek, böylesine değişken bir piyasa ortamında uzun vadeli kazançlar için stok yapmaktan daha uygundur.

Bu faktörler göz önüne alındığında, DOGE fiyatının önünde bazı sıkıntılı günler olacak. Düşüş tezinin geçersiz kılınması, 0,103 dolarlık likidite seviyelerinin üzerine çıkmasıyla onaylanacak. Boğalar bu seviyeyi aşmayı başarırsa, analiste göre Dogecoin Kasım zirvesi olan 0,150 doları hedefleyen bir ayı tuzağı rallisi oluşturabilirler. Böyle bir hareket, mevcut Dogecoin fiyatından %90’lık bir artış anlamına gelecek.

Shiba Inu fiyatı da sıkıntılı bir görünüme sahip

Ayılar bu ay 0,00001200 ve 0,00001000 dolardaki önceki destekleri kırdığı için Shiba Inu’nun fiyatı şu anda 0,00000900 civarında. 8 günlük EMA, boğaların düşüş eğilimine karşı ilk misilleme girişimini reddetti. Aynı indikatör, sadece birkaç gün önce bir düşüş eğilimi çaprazı kaydetti. Yeni aylık düşük seviye olan 0,00000861 dolar, RSI verilerinde aşırı satım gösteriyor.

Bu faktörler göz önüne alındığında, analist Montpeirous’a göre SHIB fiyatı yakında güç bulmaya yönelecek. Diğer yandan, dipleri süpürmek düşüşe geçme şansıda var. Ayı hedefleri 0,00000550 dolarda yer alırken, 0,00000360 dolara kadar düşüş görebiliriz.

Boğalar likiditeyi 21 günlük SMA olan 0,00001100 doların üzerine çıkarırsa düşüş görünümünün geçersiz kılınması mümkündür. Geçersiz kılma seviyesinin fethedilmesi, 0,00001300 doları hedefleyen bir ayı tuzağı rallisine neden olacak. Boğalar başarılı olursa, bu Shiba Inu fiyatı için %40 yükseliş anlamına geliyor.

Benjamin Cowen, Ethereum’da üç haneli fiyatlar bekliyor

Twitter analisti, Ethereum’un (ETH) boğa öncesi fiyat seviyesine geri döndüğünü söylüyor. Güncel analizlerinde, Ethereum fiyatının muhtemelen beşinci kez 600 dolara döneceğini tahmin etti:

Bu yıl boyunca bunun hakkında konuştuk… 2018’e geri dönerseniz, Ethereum’un sahip olduğu düşüş yaklaşık %95 civarındaydı. Ethereum’un %95 düşeceğini söylemiyorum, ancak düşse bile, diyelim ki %87, ki bu Bitcoin’in %95’lik ayı piyasasının ardından düştüğü değerdir, bu yine de Ethereum’u 600 dolara getirir.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz Cowen, geçtiğimiz haftalarda BTC fiyatında 14.000 doları beklediğini söylemişti. Lider kripto şu anda bu seviyeden sadece 2 bin dolar uzakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su: Yüksek Volatilite Olabilir
Binance CEO’su Piyasayı Yorumladı: Yüksek Volatilite Olabilir! Binance CEO’su CZ, kripto para yatırımcılarına “öngörülemezlik” ortasında “hodl” çağırısı yaptı. Piyasada bir süre daha yüksek volatilite göreceğimizi söyledi. Binance CEO’su belirsizlik ortamında piyasadan uzak durmayı tavsiye ediyor Changpeng Zhao, deneyimsiz yatırımcılara, aşırı volatilite ve belirsizlik ortamında...
Buğra Çağlar 2 hafta önce