SHIB, ETH ve Bu 12 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!

SHIB, ETH ve Bu 12 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!
SHIB, ETH ve Bu 12 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftanın önemli Web3 haberleri arasında Kaidro ve Immutable ortaklığı yer aldı. Blockchain oyun sektörüne yönelik yatırımı, yeni bir XRP listesi takip ediyor. SHIB, ETH ve 12 altocin’den son gelişmeler şu şekilde…

1inch Network

DeFi protokolü 1inch Network, Ethereum’u ölçeklendirmek için yakın zamanda piyasaya sürülen bir L2 çözümü olan zkSync Era’ya genişlediğini duyurdu. Hareketin zkSync Era’ya daha derin likidite sağlaması, daha fazla şeffaflık sunması ve kullanıcıların daha iyi oranlarda ve daha az kayma ile daha hızlı alım satım yapmalarını sağlaması bekleniyor.

Shiba Inu (SHIB)

Twitter’dan SHIB BPP’ye göre, Shibarium’daki SHIB yakma oranının yılda 500 milyar SHIB’den az olduğu tahmin ediliyor. Bir tweet’te SHIB BPP, önceki 30 gündeki en iyi L2 işlem sayısıyla BONE ve SHIB’in mevcut fiyatlarına dayalı bir yakma tahmini çalıştırdıktan sonra yakma oranını çıkardığını iddia etti.

Kaidro

Blockchain tabanlı oyun Kaidro, Web3 sektörüne yönelik adımı için yakın zamanda Immutable platformuna katıldı. Yaklaşan oyunları beklentisiyle toplanan 5 milyon dolarla Kaidro’nun oyun endüstrisinde devrim yaratmaya hazırlandığı bildiriliyor.

Ethereum (ETH)

Binance, kullanıcılarına artık borsadan stake edilmiş ETH’leri çekebileceğini duyurdu. Duyuruya göre, ETH 2.0 stake edenler, 1:1 oranında sahip oldukları BETH’leri kullanarak ETH çekebilecekler. İşlemi Binance web sitesindeki ETH 2.0 staking sayfasında yürütebilirler.

Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Maple Finance

Maple Finance, bir aylık ABD Hazine bonolarına yatırım yapan en son nakit yönetimi havuzunu duyurdu. Mevcut bir aylık Hazine bonosu oranı %0,5 yönetim ücreti hariç %3,7 civarında olduğundan, tesis yatırımcılara sabit para mevduatlarında yıllık %3,2 getiri sunuyor.

Berachain

Merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan katman 1 Blockchain Berachain, 420,69 milyon dolar değerinde 42 milyon dolarlık A Serisini açıkladı. Aralık ayında tamamlanan bağış toplama, Polychain Capital tarafından yönetildi ve yatırımcılar Hack VC, dao5, Tribe Capital, Shima Capital, CitizenX ve Robot Ventures ile açıklanmayan birkaç merkezi kripto borsasını içeriyordu.

Ethereum Name Service (ENS)

Ethereum Name Service (ENS), bir .eth alan adı (domain) satın almakla ilgilenen kullanıcıların kullanabileceği yasal bir launchpad oluşturmak için Web3 ödeme firması olan MoonPay ile birlikte çalıştığını söyledi.

Bancor

Ethereum ağı üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Bancor, on-chain bir ticaret platformu olan Carbon’u başlattı.

Basın açıklamasına göre Carbon’un amacı, merkezi bir borsanın (CEX) ticaret işlevselliği aracılığıyla, ancak AMM’lerin erişimi ve şeffaflığıyla DEX’te ticareti daha kolay ve daha gelişmiş hale getirmek.

0x

Borsa altyapısı sağlayıcısı 0x, kripto geliştiricilerine hızlı ticaret, daha iyi fiyatlar ve gelişmiş bir kullanıcı deneyimi için finansal ürünler oluşturma araçları sağlamak üzere tasarlanmış yeni bir dizi uygulama programlama ara yüzü tanıttı.

Tornado Cash

Hollanda’da bir mahkeme, Tornado Cash gizlilik protokolü için kod üzerinde çalışan Rus geliştirici Alexey Pertsev’in evden yargılanmayı bekleyebileceğine karar verdi.

Pertsev, evine elektronik izleme cihazlarının kurulması için zaman tanıyarak önümüzdeki Çarşamba günü serbest bırakılacak. Ayak bileği bileziği takmak zorunda kalacak, ancak herhangi bir mali teminat ödemek zorunda kalmayacak.

Tornado Cash DAO Kapanıyor: Cüzdan Silindi, Fiyat Çöktü!

Terra (LUNA)

Karadağ savcıları Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ve mali işler müdürü Han Chang-joon’u belgelerde sahtecilik yapmakla suçladı. İki isimde, sahte pasaportlar ve belgelerle Dubai’ye giden bir uçağa binmeye çalışırken Karadağlı yetkililer tarafından 23 Mart’ta tutuklandı.

Davadan sıcak bir gelişmede, yöneticilerin suçlandığını iddianame bir süre daha ertelendi.

LUNC ve Ethereum Şubat'ta Seviyeler

Ripple (XRP)

Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine hizmet etmek isteyen lider bir kripto borsası olan CoinMENA, hizmetlerini Irak’a genişletti. Böylece, ülkedeki yatırımcılar XRP’yi platformdan sorunsuz bir şekilde satın alabilecekler.

PawSwap (PAW)

PawSwap topluluğunun önde gelen üyesi @Dezaxe, PawSwap DEX’in yerel tokeni olan PAW’ın, yeni bir kripto borsasında listelendiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB, ETH ve Bu 12 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmesi!