Reklamı kapat

SHIB, DOGE ve ETH: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 18 Eylül 2022
0 görüntülenme

SHIB fiyatı, Temmuz ayının sonundan bu yana elde edilen tüm kazançları silerek yeni aylık en düşük seviyeler oluşturdu. Bu hareket Dogecoin ve Ethereum’un momentumdan yoksun olduğu bir dönemde geldi.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı acıya yakın

Shiba Inu fiyatı, ayılar Eylül ayı için yeni diplere ulaştığından, her yatırımcının radarında. Şu anda, yakın zamanda kaybettiği 8 günlük üstel ve 21 günlük basit hareketli ortalamaların altında dalgalanıyor. Hareketli ortalamalar çarpışıyor ve piyasa koşulları devam ederse, düşüş yönlü bir death cross oluşacak. Death cross, yazın dip seviyesi 0.00000978’i hedeflemede %20’lik ek bir düşüş ile tehdit ediyor.

Shiba Inu şu anda 0.00001173 dolardan işlem görüyor. Ayılar, 29 Temmuz’dan bu yana tüm kazanımları başarıyla sildi. Hacim verileri, yatırımcılar düşüş trendi sırasında kenarda kaldıkları için boğaların misilleme yapmadığını gösteriyor.

Yine de, Shiba Inu’nun yazın diplerinin kırılmasından önce kısa vadeli kazanımlar için yukarı yönde patlama potansiyeli var. Boğalar önceki hareketli ortalamaları engelleyecek kadar güçlüler. Ayrıca, kalıcı bir destek sağlanırsa, kısa vadede 0,00001400 dolarlık direnç bölgesine doğru %13’lük ek bir ralli ihtimali var. Bu karşı trend senaryosu düşüş tezini geçersiz kılmaz. Ancak yatırımcılar yine de olasılığın farkında olmalılar. Yazın dip seviyesi olan 0,000978 doların kırılması, zirvesi 0,00001800 doların üzerine kırılma ihtimalini artırıyor.

Bu nedenle, 0.00000978 doları hedefleyen düşüşün geçersiz kalması, 0,00001800 doların ihlalidir. Boğalar bu direnç seviyesini yeniden fethedebilirse, analiste göre boğalar 29 Nisan’ın dip seviyesi 0.00001839 doları hedefleyen ralliye başlayabilirler. Böyle bir hareket, mevcut Shiba Inu fiyatından %57’lik bir artışı öneriyor.

SHIB sendelerken, Dogecoin fiyatı harekete geçmeye hazır

Dogecoin fiyatı yaklaşık 0.0889 dolardan reddedildikten sonra 17 Ağustos ve 7 Eylül arasında %35 düştü. Bu düşüş eğilimi, eşit dipler oluşturan 0,0574 dolarda bir taban oluşturdu. Analist Akash Girimath, Dogecoin grafiğinde çok yıllı düşüş trend çizgisine denk gelecek şekilde %20’lik artış bekliyor. Bu ortama 0,0729 dolar bölgesine denk gelecek.

İlginç bir şekilde, bu seviye Dogecoin fiyatında yaklaşık 500 gün içinde ilk kez olacağından bir satın alma fırsatına işaret edecek. Dolayısıyla bu gelişme, DOGE için büyük bir yükselişi tetikliyor. Ayrıca bir boğa koşusunu başlatma ihtimalide var. Ancak, söz konusu trend çizgisi kırılana kadar DOGE’nin yükselişi 0,0729 dolar ile sınırlı.

Öte yandan, Dogecoin fiyatı daha yüksek bir zirve üretemezse, alıcılarda bir zayıflık sinyali verecek. Böyle bir durumda, yatırımcılar 0,0574 dolarda pozisyonlarını kapatabilirler.. Dogecoin fiyatı, hızlı bir iyileşme olmaksızın 0,0574 dolar altında bir günlük mum çubuğu üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacak.

Ethereum’un daha fazla zamana ihtiyacı var

Ethereum fiyatı 11 Eylül’den bu yana yaklaşık %21 düştü. Daha sonra 1.355 ila 1.440 dolar destek alanını yeniden test etmeye başladı. Bu nedenle, bir toparlanma rallisi Ethereum fiyatını daha yükseğe çıkaracak. Ancak 1.571 dolar ve 1.730 dolarlık engeller büyük ablukalar olacak.

Bu dirençlerin aşılması, daha fazla ilerleme için gerekli. Bunu yapmamak, Ethereum fiyatının yükselişini 1.730 dolara, mevcut pozisyondan %19 artışla 1.453 dolara çıkaracak. Bununla birlikte, ETH’nin 2.034 doları yeniden test etmesi ve bir çift tepe oluşturması gerekiyor. Ancak, bunun için 1.730 dolarlık direnç seviyesini aşması gerekiyor. ETH’nin 2.034 doları yeniden test etmek için kısa bir an için bile bu seviyeyi kesebileceğini varsayarsak, artış %40’lık bir kazanç sağlayacak.

İşler Ethereum fiyatını ararken, ağırlığı 1.355 ila 1.440 dolar destek alanının üzerinde tutamamak, alıcılar arasındaki ilk zayıflık işareti olacak. ETH, 1.355 doların altında bir günlük mum çubuğu üretirse, ayıların kontrolde olduğunu gösterecektir. Bu gelişme, daha düşük bir dip oluşturacak. Aynı zamanda, ETH için ralliyi geçersiz bırakacak. Analiste göre bu senaryo 1.280 dolarlık destek seviyesine bir satışı tetikleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist, Sepetindeki ve Toplanacak Altcoin’leri Paylaştı! Twitter’ın popüler kripto para analistlerinden Paradotor, yeni bir tweet’te düşüşte topladığı altcoin’leri paylaştı. 2022 için altcoin sepetini güncelleyen analist, HOT tokenden büyük hareketler beklediğini söyledi. Düşüşte satın alınacak altcoin projeleri 715 bin Twitter takipçili Paradotor, her düşüşte...
Buğra Çağlar 18 Eylül 2022