SHIB Yatırımcıları İçin Korkutan Senaryo! Balinalar Avda!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2.095 görüntülenme
SHIB Yatırımcıları İçin Korkutan Senaryo! Balinalar Avda!

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve analistler yakında grafiklerde bir ‘death cross‘ ile karşılaşabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Ethereum balinalarının SHIB biriktirmeye olan ilgisini kısmen artırdı.

Shiba Inu (SHIB) ‘death cross’ için ayarlandı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2021 boğa piyasasının ardından büyük bir popülerlik kazanan meme coin’i Shiba Inu, son zamanlarda değerinde önemli bir düşüş yaşıyor. SHIB şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve analistler yakında grafiklerde bir ‘death cross’ ile karşılaşabileceğini tahmin ediyor.

Death cross, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamanın altından geçtiği ve düşüş eğilimini gösterdiği noktayı açıklamak için kullanılan bir teknik analiz terimi. SHIB durumunda, 50 günlük hareketli ortalama, daha uzun olan 200 günlük EMA’nın altına geçerek bir ‘death cross’un oluşmasına yol açtı. Bununla birlikte, tüm analistler death ve golden cross’ların önemine inanmaz. Bazıları, bunların herhangi bir analitik değeri olmadığını söyler.

SHIB

Bu eğilim, SHIB fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edebileceğini gösterdiği için SHIB yatırımcıları için bir endişe kaynağı. Şu anda Shiba Inu, 40 günün en düşük seviyesi olan 0,00001 dolar seviyesinde işlem görüyor. SHIB’nin düşüş eğilimi bir dizi faktöre bağlanabilir. İlk olarak, daha geniş kripto piyasası son haftalarda birçok varlığın önemli değer kaybetmesiyle bir gerileme yaşadı. Ek olarak, meme coin’leri çevreleyen hpye kayboluyor gibi görünüyor. Bu da SHIB’e olan talebin azalmasına neden oluyor.

SHIB için aşağı yönlü görünüme rağmen, bazı analistler varlığın önümüzdeki aylarda toparlanabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, bu, meme coin’lere olan talebin yeniden canlanması ve kripto piyasasının genel olarak toparlanması da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacak.

Ethereum balinalarının tuttuğu en popüler token!

SHIB fiyatı, çeşitli makroekonomik faktörlerden ve artan düzenleyici belirsizlikten etkilenen genel pazar gibi son zamanlarda mücadele ediyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Ethereum balinaları tarafından sergilendiği gibi, yatırımcıların SHIB biriktirmeye olan ilgisini kısmen artırdı.

Bu bağlamda, WhaleStats tarafından 5 Mart’ta paylaşılan verilere göre Shiba Inu, 601,2 milyon dolar değerindeki SHIB değeriyle ve %12 portföy oranıyla en büyük 100 Ethereum balinası tarafından tutulan en büyük kripto para olarak ortaya çıktı. Ayrıca SHIB, Ethereum balinaları arasında sırasıyla %16 ve %14 paya sahip olan stablecoin’ler USDC ve USDT hariç tutulduğunda ilk sırada yer alıyor.

SHIB
En büyük Ethereum balinası holding / Kaynak: WhaleStats

En son gelişme, WhaleStats tarafından 3 Mart’ta yayınlanan önceki verilerin, SHIB’nin ilk 100 Ethereum balinası arasında en çok işlem gören token için Chainlink’i (LINK) çevirdiğini göstermesinin ardından geldi. Ethereum balinaları tarafından tutulan diğer kripto para birimleri arasında 155,9 milyon dolarla Bitpanda Ecosystem Token (BEST), 150,2 milyon dolarla Polygon (MATIC), 131,7 milyon dolarla SwissBorg (CHSB), 130,9 milyon dolarla Chainlink, 72,7 milyon dolarla Uniswap (UNI), ) 70,1 milyon dolarla Locus Chain ( LOCUS ve 63,3 milyon dolarla Decentraland (MANA) yer alıyor.

Ethereum balinaları arasında SHIB sıralamasının anlamı ne?

Shiba Inu’nun Ethereum balinaları arasında zirveye çıkma yeteneği, potansiyel olarak yatırımcı ilgisini tazeledi. Bu da SHIB’nin düşüş eğiliminin hakim olduğu fiyatını etkileyebilir. Meme coin’i, artan ticaret hacminin meyvelerini toplama potansiyeli ile şimdi kendisini farklı bir konumda buluyor. Bununla birlikte, hacimdeki herhangi bir ani düşüşün SHIB’in fiyatına zarar verebileceği anlamına da geliyor.

Ayrıca geliştirme, Shiba Inu topluluğunun hevesle beklediği bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un yaklaşan lansmanı olmak üzere diğer Shiba Inu zincirleme faaliyetlerini tamamlıyor. Henüz resmi bir çıkış tarihi olmasa da, Shibarium’un ağa sağlayacağı geliştirmeler merakla bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin Selloff Gördü: FUD Başlatan İsim Özür Diledi!
Bu Altcoin Selloff Gördü: FUD Başlatan İsim Özür Diledi! David Hoffman, Lido Finance dahil altcoin projelerini hedef alan ‘Wells Notice Halı Bombalaması’ olarak adlandırdığı söylentileri yaydığı için özür diledi. LDO ise bu spekülasyonun ortasında sert satış gördü. Lido ve altcoin FUD’unu başlatan podcaster özür diledi! İçerik...
Vural Erkan 3 hafta önce