SHIB, LUNC ve Ethereum: Aralık’ta Bu Seviyeler Bekleniyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
5.914 görüntülenme
SHIB, LUNC ve Ethereum: Aralık'ta Bu Seviyeler Bekleniyor!

Kripto para piyasası beklentilerin üzerine gelen ABD PCE verilerinin ardından, Federal Reserve’in daha fazla şahinleşeceği beklentisiyle yönünü güneye çevirdi. Piyasadaki belirsizliğin ortasında yatırımcılar radarlarındaki projelerin fiyat tahminlerini merak ediyor. Bu kapsamda yapay zekayı kullanan platformların SHIB, LUNC ve ETH için yıl sonu fiyat tahminlerini okuyucularımız için derledik.

Yapay zeka, 2023 sonu için SHIB fiyatını tahmin ediyor

ERC-20 tokeni Shiba Inu (SHIB), yüksek büyüme potansiyeli nedeniyle bireysel yatırımcılar arasında piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Kripto para piyasası popülaritesini artırmaya devam ederken, yatırımcılar SHIB gibi varlıkların potansiyel fiyatını tahmin etmenin yollarını arıyor. Kullanılan yöntemlerden biri, diğerlerinin yanı sıra, modellerin tarihsel fiyatlar, işlem hacimleri, piyasa değeri, sosyal medya duyarlılığı ve haber makaleleri dahil olmak üzere çeşitli veri kaynaklarına dayanan yapay zeka.

Yapay zeka modelleri, büyük veri kümelerini analiz etmek ve gelecekteki eğilimleri tahmin etmeye yardımcı olabilecek kalıpları belirlemek için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. CoinCodex’in yapay zeka modeli, Shiba Inu’nun (SHIB) 31 Aralık 2023’te 0,000008451 dolardan işlem görmesi bekliyor.

SHIB
SHIB 2023 sonu tahmini / Kaynak: CoinCodex

Özellikle tahmin, meme coin’inin yayınlandığı tarihte işlem gördüğü 0,000013 dolardan %34’lük bir düşüşü temsil ediyor. Ancak, bu tahminlerin piyasa koşullarına ve diğer öngörülemeyen olaylara bağlı olarak değişebileceğini belirtmek gerekiyor.

Yapay zeka, 2023’ün sonu için LUNC fiyatını tahmin ediyor

Çöken Tera (LUNA) ekosisteminin orijinal Blockchain’i olan Terra Classic (LUNC), ilk sıfıra düşme projeksiyonunun ardından hala değerlemesini sürdürmeye çalışıyor. Bununla birlikte, çeşitli topluluk girişimleriyle LUNC, önceki zirvelerini geri kazanmayı umuyor.

Yapay zeka (AI) tahmin aracı CoinCodex’e dayalı olarak LUNC’nin yıl sonu fiyat tahminine bir göz attık. Tahmine göre, 24 Şubat’ta alınan verilere göre LUNC’nin 31 Aralık 2023’te 0,0000780 dolardan işlem görmesi muhtemel. Fiyat projeksiyonu, LUNC’nin yayınlandığı tarihteki değerinden yaklaşık %53’lük artışı temsil ediyor.

SHIB
LUNC 2023 tahmini / Kaynak: CoinCodex

Çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerini dikkate alan platform, LUNC’nin uzun bir yükseliş geleceği yaşamaya hazır olduğunu gösteriyor. Örneğin platform, Terra Classic’in yaklaşık %493,81 artacağını ve 27 Şubat 2024’e kadar yani bir yıldan biraz fazla bir süre sonra 0,000992 dolardan işlem göreceğini gösteriyor.

Yapay zeka, 2023’ün sonu için ETH fiyatını tahmin ediyor

Piyasadaki en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatını etkileyen bu kadar çok değişkenle, yatırımcıların fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmesi zor olabilir. Bu nedenle yatırımcılar, çeşitli nedenlerle Ethereum gibi kripto para birimlerinin fiyatını tahmin etmeye yardımcı olmak için giderek daha fazla yapay zekaya (AI) yöneliyor. Yapay zekayı kullanan finans tahmin platformu CoinPriceForecast’ın 23 Şubat’ta alınan en son uzun vadeli tahminine göre, Ethereum’un fiyatı 2023’ün ortasında 2.000 doların üzerine çıkacak ve bugünden yıl sonuna kadar %31 artışla 2.146 dolara ulaşacak.

SHIB
Ethereum 2023 sonu fiyat tahmini / Kaynak: CoinPriceForcast

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Analist: Hafta Sonu Bitcoin Bu Seviyeleri Görebilir!
4 Analist: Hafta Sonu Bitcoin Bu Seviyeleri Görebilir! Bitcoin, ‘sıcak’ PCE rakamlarının ABD hisse senetlerini cezalandırmasının ve DXY’yi çöküşün eşiğinden döndürmesinin ardından bir mola yakalayamıyor. Analistler, lider kriptonun bundan sonraki duraklarını tahmin ediyor. PCE sonrası Bitcoin için ters rüzgarlar mı geliyor? Bitcoin önceki gün 24.500...
Vural Erkan 4 hafta önce