SHIB Sahiplerine Çağrı Yapıldı: Coinleri O Borsadan Çekin!

SHIB Sahiplerine Çağrı Yapıldı: Coinleri O Borsadan Çekin!
SHIB Sahiplerine Çağrı Yapıldı: Coinleri O Borsadan Çekin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi kripto para borsası Hotbit, kullanıcılarına platformdan ‘derhal’ Shiba Inu (SHIB) çekme çağrısı yaptı. Borsanın operasyonları durdurma kararı, yatırımcıları SHIB fiyatında büyük bir düşüş konusunda endişelendiriyor.

SHIB yatırımcıları dikkat: Hotbit faaliyetlerini sonlandırıyor

Asya-Pasifik’te (APAC) sağlam temellere sahip olan kripto para borsası, Shiba Inu (SHIB) sahiplerini ve diğer yatırımcıları tokenlerini platformdan çekmeye yönlendirdi. Bu karar, borsanın 5 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdikten sonra kapatma kararının ardından geliyor.

Bu tarih son!

Hotbit, yakın tarihli bir tweet’te tüm merkezi borsa (CEX) operasyonlarını durdurma kararı aldığını bildirdi. Borsa, SHIB sahiplerine ve diğer yatırımcılara coin’lerini geri çekmeleri için 21 Haziran’a kadar süre verdi.

Hotbit’in yönetim ekibi, zirvedeki en büyük ikinci kripto borsası olan FTX’in çöküşü ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybettiği olaylara yol açan banka krizleri dahil olmak üzere sektörün son krizlerine dikkat çekti. Borsa, bu olayların platformundan önemli miktarda fon çıkışına neden olduğunu paylaştı. Ayrıca, nakit akışını önemli ölçüde etkilediğini iddia etti.

Ek olarak ekip, merkezi borsaların operasyonel karmaşıklıklarının giderek daha külfetli hale geldiğini söyledi. Bununla birlikte, gelişmelerin düzenlemelere uymayı veya büyüyen merkeziyetsizlik eğilimine uyum sağlamayı zorlaştırdığını vurguladı. Sonuç olarak Hotbit, takas modelinin uzun vadeli endüstri trendlerini karşılamasının pek mümkün olmadığı sonucuna vardı. Kripto borsası kullanıcılarına fonlarını çekmeleri için 21 Haziran’a kadar süre tanıyor.

Balinalar Shiba Inu’dan vazgeçmedi

Hotbit, Shiba Inu topluğunun sempati duyduğu kripto para borsalarından biriydi. Platform daha önce Shiba ekosistem tokeni BONE’nin ilk destekçisi olmuştu.

Bu esnada, Etherscan.io verileri, 19. en büyük SHIB balinasının son 24 saat içinde iki ayrı işlemle 1.18 milyon dolar değerinde 140 trilyon SHIB biriktirdiğini ortaya koyuyor.

Balina, 24 saat içinde gerçekleştirdiği ilk işleminde 751.11 milyon SHIB topladı. Birkaç saat sonra, ek 139.25 milyar SHIB almak için 1.17 milyon dolar harcadı. Bu satın alım, son 72 saat içinde balina için ikinci büyük birikime işaret ediyor. En büyük SHIB Balinası, 23 Mayıs’ta üç ayrı işlemle 1.07 milyon dolar değerinde 121.27 milyar SHIB satın almıştı.

Shiba Inu fiyatı ne durumda

Son gelişmelerin Shiba Inu fiyatı üzerinde herhangi bir olumlu veya olumsuz etkisi olmadı. Yazım sırasında SHIB, son 24 saate göre sabit kaldığı 0.0…08483 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, 1 Haziran’dan itibaren 1000SHIBBUSD sözleşmesi delist edeceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB Sahiplerine Çağrı Yapıldı: Coinleri O Borsadan Çekin!