SHIB Satan Balinalar, Bu 3 Altcoin’e Akın Ediyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
2.489 görüntülenme
SHIB Satan Balinalar 3 Altcoin Akın Ediyor

Shiba Inu balinaları Shibarium’un lansman gününde trilyonlarca SHIB tokeni piyasaya boşalttı. Bu esnada, Santiment analizlerine göre balinalar 3 büyük hacimli altcoin’in etrafında toplanıyor.

Balinalar, Shibarium’un lansman gününde trilyonlarca SHIB sattı

Büyük yatırımcılar tarafından tutulan SHIB sayısı, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz PuppyNet olarak da bilinen Shibarium’un beta lansmanının yapıldığı gün olan 11 Mart’ta önemli ölçüde düştü. IntoTheBlock’un verilerine göre, şu anda 40 balina cüzdanı arzın %12,35’ine denk gelen yaklaşık 122 trilyon SHIB tutuyor.

Bu yatırımcılar, 11 Mart’ta cüzdanlarının bir kısmını satıp 10 trilyon SHIB geri satın almadan önce, bir önceki haftanın sonu itibariyle 123.16 trilyon SHIB’ye sahipti. İlginç bir şekilde, NOWNodes’un Shibarium Yol Haritası’nın ilk adımlarını açıkladığı günlerde balinalar SHIB’den uzaklaşıyor.

Spesifik olarak metrikler, Shibarium’un herkese açık beta sürümünün geliş tarihinde balinaların elindeki SHIB sayısının 10 trilyon düştüğünü gösterdi. Veriler, SHIB balina cüzdanlarının geçen yıl Kasım ayından bu yana önemli ölçüde küçüldüğünü, bu nedenle büyük yatırımcıların artık Shiba’ya olan inancını kaybettiğini gösteriyor.

Santiment tarafından hazırlanan güncel bir rapor, SHIB satışları esnasında balinaların 3 büyük hacimli altcoin’e yöneldiğini ortaya koyuyor.

Piyasa canlanırken balinalar yeni avlarını belirledi: MATIC, FTM, GHST

Blockchain analitik firması Santiment, piyasa kırmızıyı görmeye devam ederken Polygon (MATIC), Fantom (FTM) ve Aavegotchi (GHST) odaklı büyük balina işlemleri tespit etti. Veriler, bir Polygon balinasının 62.1 milyon dolar değerindeki MATIC yığınını cüzdanlar arasında taşıdığını gösteriyor. Santiment’e göre transferler balinanın satmaya hazırlandığının bir işareti olabilir, ancak aynı zamanda bir borsada rutin bir token karıştırma işlemi olması da mümkün.

Santiment’in radarında ayrıca Fantom (FTM) var. Firma, FTM’nin son düşüş fiyat hareketinin, değeri 10 milyon doları aşan yakın tarihli bir balina işlemiyle bağlantılı olabileceğini söylüyor:

Fantom, Mart ayında oldukça dayak yiyor. En son büyük balina işlemi, bir borsa içindeki 10,2 milyon dolarlık hareketti. Şimdiye kadar, bu büyük fon transferinden sonra fiyat düştü. Ancak bunun büyük bir satış olduğunu ve sadece yeni bir cüzdana basit bir transfer olmadığını varsaymadan önce biraz zaman geçmesi gerekecek.

Santiment son olarak, balinaların Aavegotchi (GHST) üzerinde hareket halinde olduğunu söylüyor. Analitik firması, yakın tarihli bir balina işleminin GHST’nin düşüş trendinin sona erdiğinin sinyalini verebileceğini söylüyor:

Aavegotchi 331. sıradaki piyasa değeriyle, balina işlemlerinin fiyatı üzerinde muazzam bir etkiye sahip olmasıyla birlikte çok fazla aşırı dalgalanma görme eğiliminde. Bugün GHST, piyasalar [düşerken] bir borsa adresinden başka bir borsa adresine 8,2 milyon dolarlık tek transfer yaptı. 21’den 23’e kadar en üst sıralarda bir dizi büyük on-chain işlem hacmi olduğunu görebilirsiniz. Bu artış o zamandan beri ilki. Belki de dibinin yakın olduğunu gösteriyordur?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2008 Çöküşünü Bildi! İşte 3 Bitcoin Dip Fiyatı Tahmini!
2008 Çöküşünü Bildi! İşte 3 Bitcoin Dip Fiyatı Tahmini! 2008 borsa çöküşünü öngören ünlü ekonomist Peter Schiff, 3.800 dolar gibi endişe verici bir Bitcoin tahmini yaptı. Diğer uzmanlar daha makul fiyatlar beklerken, ‘düşüş’ ortak kanıları. Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yakında 3.800 doların altına düşeceğini tahmin etti...
Buğra Çağlar 1 hafta önce