SHIB, Solana ve ETH: Şubat’ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
18.098 görüntülenme
SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Makine öğrenme algoritmalarını kullanarak edinilen bilgilere göre, SHIB, Solana ve ETH Şubat ayında bu seviyeleri görecek. 

Teknik analiz göstergelerine göre Ethereum

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 2023’e sağlam bir başlangıcın ardından Ocak ayında direnç seviyelerini test etmeye devam ederken, yatırımcılar Ethereum’un Şubat ayı başına kadar büyümek için daha fazla alana sahip olup olmadığıyla ilgileniyor.

Makine öğrenme algoritmalarını kullanarak edinilen bilgilere göre, 19 Ocak’ta toplanan verilere göre Ethereum fiyatının 1 Şubat 2023’te 1.582 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Göreceli güç endeksi (RSI), Bollinger bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD) ve diğerleri gibi teknik analiz (TA) göstergelerinden elde edilen göstergeler, yapay zekanın %3 gördüğü platformlar ay sonuna kadar artar.

SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Şu anda Ethereum, son 24 saatte %3,9 düşüşle ve bir önceki haftaya göre %10,85 artışla 1.535 dolardan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 188 milyar dolar. Özellikle, TradingView’in 1 günlük göstergelerdeki teknik analiz göstergeleri aşırı derecede yükseldi.

Göstergelerin özeti, 15’te ‘al’ hissiyatı ile uyumluyken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü bir satın alma’ya işaret ediyor. Son olarak, osilatörler de 2’de ‘al’a işaret ediyor. Web3 geliştirme faaliyeti, kripto para birimi sektörünün geçen yıl boyunca katlandığı zorlu rüzgarlara rağmen şaşırtıcı bir hızla genişledi.

Tahminler gerçekleşirse Solana fiyatı artış gösterecek

Kripto para piyasası, yılın başında başlayan yükseliş ivmesini sürdürmekte zorlanırken, Solana (SOL) da bir istisna değil ve kripto traderları ve yatırımcıları, gelecek dönem için fiyatını denemek ve tahmin etmek için göstergelere bakıyor.

Bu bağlamda, makine öğrenimi algoritmaları tarafından 20 Ocak’ta alınan verilere göre Solana’nın 1 Şubat 2023’te 21,58 dolar fiyattan el değiştireceğini tahmin edilmektedir.

Hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli teknik analiz (TA) faktörlerine dayanan tahminler gerçekleşirse, SOL fiyatının mevcut fiyatına göre %2,37 artacağını söyledi.

Boğaların fikirleri

Aynı zamanda, finans analitiği platformu TradingView’deki 1 günlük göstergelerde Solana çevresindeki hissiyat da yükseliş gösteriyor, özetleri 12’de ‘al’ı gösteriyor, bu da osilatörlerin 9’da ‘nötr’ ve hareketli ortalamalar 11’de ‘güçlü bir satın alma’ya işaret ediyor.

SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Solana ve başka bir blockchain şirketi olan Ripple, Eqo Networks, Global Blockchain Business Council (GBBC) ve blockchain-climate ile birlikte  Blockchain X Climate Leadership Network (BxC) girişimini oluşturmak için el ele verdiğinde iyimser tahminler geliyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşun belirttiği gibi, amacı iklim değişikliği için kripto tabanlı çözümlerin kullanımını ilerletmek ve ‘iklim eylemi mucitlerinin, liderlerinin ve inşaatçılarının tek bir küresel şemsiye altında en büyük ortak toplantısı’ haline gelmektir.

Solana fiyat iyileşmesi

Bir hatırlatma olarak Solana, kripto borsası FTX’in çöküşünden ve ardından Solana blok zincirinin ve onun yerel SOL tokeninin sözlü bir savunucusu olan kurucusu Sam Bankman-Fried’in tutuklanmasından derinden etkilendi ve fiyatı düştü.

Bununla birlikte genel piyasadaki yenilenen iyimserlik, tokenin bir haftada %24,58 ve önceki 30 günde %74,25’e kadar yükseldikten sonra şu anda 21,08 dolarda işlem gören toparlanma yoluna başlamasına yardımcı oldu.

SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere alınan en son verilere göre, şu anki haliyle, 7,82 milyar dolarlık piyasa değeriyle Solana, bu göstergeye göre şu anda 11. en büyük kripto para birimi konumunu üstleniyor.

Yapay zeka SHIB verilerini güncelledi

Shiba Inu, Ethereum blokzincirinin bir çatalı olarak oluşturulmuş bir meme coin olarak oldukça popüler bir konuma sahiptir. Ağustos 2020’de piyasaya sürülen bu meme coin, “Dogecoin” meme’i ile olan ilişkisi nedeniyle önemli bir popülerlik kazanmıştır. Bu varlığın ismi, aynı zamanda projenin maskotu olan Shiba Inu köpek ırkına bir gönderme olarak ortaya çıkmıştır. 2022’de pek de iyi geçmeyen piyasalarda en büyük darbelerden birini SHIB almıştır. Ancak SHIB son 24 saat içerisinde yüzde 22’nin üzerinde değer kazanmıştır.

Bu yükselişin uzun süreli bir yükseliş trendinin sonucu olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Öyle ki grafiklere bakıldığında SHIB, 7 gün içerisinde %35, 14 gün içerisinde ise %54 değer kazanmış durumdadır. Doğal olarak bu durum SHIB için beklentileri oldukça pozitif etkiliyor. Bununla birlikte makine öğrenmesi ile geçmiş fiyat aralıklarını analiz eden PricePredictions’ın yapay zekası da beklentileri bu noktada tutmuş durumdadır.

SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Öyle ki anlık olarak yapay zekaya göre SHIB, 1 Şubat’ta 0.000014 dolardan işlem görecektir. Yapay zekanın bir önceki tahmini ise 0.000011 dolardır. Bu noktada yapay zekanın bu verileri grafik analizi ve ek API kullanımları ile elde ettiğini belirtmekte fayda vardır. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsane Analist, 3 Altcoin ismi Verdi: Büyük Fırsat, Alın!
Efsane Analist, 3 Altcoin ismi Verdi: Büyük Fırsat, Alın! Efsane kripto para analisti, Ethereum traderlarının ilgi alanını vurguluyor, BTC’yi ve yükselen bu iki altcoin sonlandırması yapıyor. Bu altcoin için büyük fırsatlar görüyor Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere geniş çapta takip edilen ve tahminleri tutan bir kripto...
Emre Borsan 1 hafta önce