Reklamı kapat

Analistler: SHIB ve Bu 2 Altcoin Düşüşe Hazırlanıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
Analistler: SHIB ve Bu 2 Altcoin Düşüşe Hazırlanıyor!

Shiba Inu (SHIB) fiyatı geriliyor ve önemli yükselişler yapamıyor. Kripto analisti Filip L, yatırımcılar önleyici olarak çekildiğinden, hafta sonuna kadar olası bir düşüş riski görüyor. Analiste göre, Dogecoin (DOGE), muhtemelen yatırımcı ilgisizliğinden dolayı yatay-düşük trade yapacak. Analist Aaryamann Shrivastava ise Chainlink (LINK)’ın fiyat düşüşüne hazırlandığını söylüyor. Analistlerin, SHIB, DOGE ve LINK analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

“SHIB, bir miktar ‘kar alma’ görüyor”

Shiba Inu fiyat hareketi, bu sabah hiçbir yere gitmiyor. Nasdaq vadeli işlemleri ABD açılış zili için %1,75’in üzerinde kazançlara işaret ediyor. Bitcoin gibi büyük kripto paralar işlem günü için %2’nin üzerinde kazanç elde ediyor. Pazartesi günkü rallide bazı kayıpların görüldüğü gerçeği, Alpes D’Heuz’a tırmanırken birkaç bisikletçinin geride kaldığı Tour de France ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Buna benzer şekilde, SHIB fiyatının pelotondan düşmesi gerekiyor. Diğer ana dallar ilerledikçe negatife dönme riski var.

SHIB, yatırımcılar ve traderlar sadece çok kısa vadede fiyat hareketinde oldukları ve Pazartesi günkü ralliden elde ettikleri karlarını almaya başladıkları için, muhtemelen bazı farklılıklara zemin hazırlıyor. Maksimum trade’de 0,00001150 dolar civarında fiyat hareketini bekleyin. Ayrıca, 0,00001078 dolarda en düşük seviyeyi arayın. Bu son seviye, Pazar gününün en düşük seviyesi yol verirse, düşüş genişleyip bir satışa dönüşür. Bu yüzden, 0,00001000 dolara doğru bir düşüş mümkün.

SHIB
SHIB günlük grafik

Hisse senetleri ayı piyasası bölgesinden çıkarsa ve önemli ölçüde daha yüksek seviyelere geri dönerse, bu bir bütün olarak kripto para piyasası için büyük bir kuyruk rüzgarı yaratacaktır. Böyle bir senaryoda, yatırımcı girişinin etkisiyle SHIB fiyatının 0,00001209 dolara yaklaşması mümkün. Yukarıdaki bir kırılmanın, süreçteki kazanımların kabaca %20’sini yazdıran aylık R1’in yakınında fiyatın 0,00001350 dolara ulaşması muhtemel.

“DOGE bu eşsiz rallide satış listesinde olacak”

Dogecoin fiyatı, aynı varlık sınıfındaki diğer birkaç karaktere kıyasla küçük kazançlar sağlıyor. Bu, bu rahatlama rallisinde anlaşılması gereken önemli bir unsura işaret ediyor. Traderlar ve yatırımcılar, alternatif para birimleri yerine çok likit ve daha çok işlem gören varlıkları seçiyor. Bu, DOGE’un tekneyi kaçırdığı anlamına geliyor. Çünkü, katılımcılar rallinin kısa süreceğini çok iyi biliyorlar.

DOGE fiyatı risk altında. Bu doğrultuda, fiyat hareketinin 2022’den itibaren daha düşük seviyelere gerilediğini görüyor. Hemen 0,0484 dolar seviyesini görmeyi beklemeyin. Bunun yerine ilk olarak, aylık S1 ve Eylül’ün en düşük seviyesi olan 0,0550 dolara meydan okuyun.  20’lik bir kayıpla gelecek olan 0,0484 dolara düşüşü tetiklemek için başka bir katalizör gerekiyor.

SHIB
DOGE günlük grafik

Alternatif olarak, DOGE‘nin yetişmesi, yükselmesi ve piyasada bir geri dönüş olabileceği için traderlardan ve yatırımcılardan daha fazla giriş görmesi durumu da mümkün. Bu durumda, 0,0650 dolar civarında bir DOGE fiyatı görmeyi bekleyin. Müteakip 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) muhtemelen çok fazla bir üst sınır olacak. Ancak boğaların daha fazla kar almasını ve daha yüksek zirvelere ulaşmasını engelliyor.

“LINK, kırmızı bayrak sallıyor”

Piyasa bu hafta dördüncü çeyreğe girerken, Chainlink üçüncü çeyrekteki büyümesini açıkladı. Ekosistemindeki 1.500’den fazla projeyle Chainlink, Polygon, Fantom ve Solana gibi 15 L1 ve L2 Blockchain’lerle entegre oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen çeyrekte Chainlink, Etkinleştirilmiş İşlem Değeri (TVE) adlı yeni bir metrik de tanıttı. Ağa göre, TVE, belirli bir süre içinde bir protokol tarafından kolaylaştırılan işlemlerin toplam parasal değerini ölçüyor.

Chainlink LINK
Chainlink LINK

Şu anda, 15 entegre Blockchain’den sekizini izleyen Chainlink, 2022 boyunca 6,18 trilyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Ancak, kripto alanının dışında Chainlink, bu hafta Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği (SWIFT) ile ortaklık yaptığı için tercih buldu. Bankalararası mesajlaşma sistemi, cross-chain bir birlikte çalışabilirlik protokolü üzerinde Chainlink ile birlikte çalışacak. Bu protokol, SWIFT’in Blockchain ve DLT teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmasına yardımcı olacak. Ayrıca, sınır ötesi ödemeleri iyileştirecek.

Ancak grafiklerdeki durum, Chainlink yatırımcıları için pek iyi görünmeyebilir. LINK, 7,72 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, yükseliş trend çizgileri içinde kademeli olarak yükseliyor. Ancak, Mart’tan Mayıs’a kadar olan çöküşle birleştiğinde, diziliş erken Ayı Bayrağı modeline benziyor. Son dört aydaki yatay hareket, bayrak direği olarak hareket eden Ayı Bayrağı modeli oluşturdu. Böylece LINK, 8,06 dolardaki kritik direncine yaklaşıyor.

SHIB
LINK 24 saatlik fiyat grafiği

Daha önce test edilen bu seviye, muhtemelen LINK’in toplanması için ihtiyaç duyduğu sıçrama olacak. Ancak üst trend çizgisinin kırılmamasının, LINK için fiyat düşüşüne neden olması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar Bu Altcoin'i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor!
Balinalar Bu Altcoin’i Satıyor: O Rakamlar Bekleniyor! Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatı düşüş trendini yavaşlatmış olabilir. Ancak hala bulanık sularda derinden yuvarlanıyor. Analitik firması Glassnode’un verileri, balinaların satış yaptığını gösteriyor. Bu arada CryptoQuant’ın verileri, Ethereum balinaları borsa faaliyetleriyle ETH fiyatını manipüle ettiğini gösteriyor. Balina...
Vural Erkan 2 ay önce