Sepetinde SHIB ve Bu 5 Altcoin Olan Balina, Satışa Başladı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
612 görüntülenme
Sepetinde SHIB ve Bu 5 Altcoin Olan Balina, Satışa Başladı!

Sepetinde 3 trilyon doları aşan SHIB bulunan kripto para balinası, 180 milyardan fazla tokeni borsalara taşıdı. Kriptokoin.com olarak balinanın satışına başladığı altcoini sizler için derledik.

Balina, Shiba Inu (SHIB) transferi yaptı

Önemli miktarda Shiba Inu (SHIB) tutan Ethereum blockchain’deki büyük bir cüzdan, değerinde kısa vadeli bir düşüşe yol açabilecek bir hareketle 180 milyardan fazla tokeni iki kripto para ticaret platformuna aktardı. Kripto para analitik firması Lookonchain’e göre, baş harfi 0xd6 ile tanımlanan bir cüzdan, 182 milyardan fazla Shiba Inu’yu Gemini ve Crypto.com borsalarına taşıdı.

Belirtildiği gibi kripto para birimi balinası geçmişte çok sayıda token taşıdı. Geçen yılın sonlarında, memeden ilham alan kripto para biriminin fiyatında %7’lik bir düşüşten önce gerçekleşen bir işlemde, Crypto.com’a 200 milyardan fazla SHIB aktardı. Zincir üzerindeki verilere göre, cüzdan şu anda 3,1 trilyon SHIB tutmaktadır ve memelerden ilham alan kripto para biriminin toplam arzının yalnızca %0,3’ünden biraz fazlasını oluşturuyor.

Balinanın cüzdanındaki diğer varlıklar arasında Ethereum’un yerel ETH tokeninde 3.9 milyon dolar, Origin Trail’de (TRAC) 368.000 dolar, BONE’de 366.000 dolar, Chainlink’te (LINK) 330.000 dolar ve Loopring’de (LRC) 200.000 dolar yer alıyor. Balina Lookonchain, Ağustos 2020’de sadece 10 ETH ile 15,2 trilyon SHIB satın aldığını ve merkezi olmayan Uniswap borsasında kripto para birimini alıp satarak 1.960 ETH’nin üzerinde para kazandığını söyledi.

Meme’den ilham alan kripto para birimi, Binance ve Coinbase gibi merkezi borsalarda listelendiğinde, balina onu orada ticarete başladı. Lookonchain’e göre balina, SHIB’i aldığı fiyattan alıyor ve cüzdanından aktardığı fiyattan satıyorsa, yaklaşık 85 milyon dolar kar etmiştir.

Balina dipten alıp yüksek satıyor

Analistlere göre, balina her zaman fiyatı düşükken SHIB alıyor ve fiyatı yükseldiğinde satıyor. Bu SHIB tokenlerinin hareketi kısa vadeli fiyat düşüşlerine yol açabilse de, kripto para birimleri için uzun vadeli görünüm hakkında pek bir şey açıklamazlar.

Özellikle Shiba Inu yatırımcılarının çoğu, Coinbase’deki kullanıcıların meme’den ilham alan kripto para birimini satmadan veya harici bir adrese taşımadan önce elinde tuttuğu ortalama süre 230 günü aştığı için toplu satış yapmayı planlamadıklarını gösterdi.

Sepetinde SHIB ve Bu 5 Altcoin Olan Balina, Satışa Başladı!

Shiba Inu sahiplerinin sayısı, Shibarium’un beklenen lansmanından önce artıyor. Yaklaşan bu katman-2 çözümü, diğer önemli iyileştirmelerin yanı sıra daha düşük maliyetle daha hızlı işlemler sağlayarak Shiba Inu ekosistemini geliştirmeyi hedefliyor. Ancak Shibarium’un piyasaya sürülmesi ve kullanımıyla ilgili hala birçok soru var.

Shibarium, Shibarium ekosistemindeki işlemleri işlemek için Ethereum ile birlikte çalışacak. Shiba Inu ekosisteminin şu anda Shibarium zincirinde işlemek için Ethereum’a getirdiği işlem yükünün büyük bir kısmını alacaktır. Ayrıca katman-2, arzı azaltmak ve fiyatı artırmaya yardımcı olmak için tokenleri dolaşımdan kaldıracaktır. Bu, Ölü Cüzdanlar olarak da adlandırılan bir token yakma mekanizması olarak bilinir. Shibarium, SHIB’i yakacak ve işlemler için BONE gerektirecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • cryptoglobe

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sandbox Hackinin Detayı Çıktı: SAND'dan Uyarı!
Sandbox Hackinin Detayı Çıktı: SAND’dan Uyarı! Sandbox çalışanının bilgisayarının hacklendiği açıklandı. Bununla birlikte kullanıcıların e-posta adresleri açığa çıktı. Kriptokoin.com olarak Sandbox hackinin detaylarını sizler için derledik. Sandbox, çalışanının bilgisayarında yetkisiz giriş tespit etti Popüler bir çevrimiçi oyun platformu olan Sandbox, geçtiğimiz günlerde, bir...
Emre Borsan 3 hafta önce